Bibliotekoje – projekto „Palangos istorija jungia kartas“ baigiamasis renginys

Palangos tiltas, 2016-05-09
Peržiūrėta
252
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bibliotekoje – projekto „Palangos istorija jungia kartas“ baigiamasis renginys

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kartu su partneriu – Palangos kurorto muziejumi – sėkmingai įgyvendino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos finansuotą projektą „Palangos istorija jungia kartas“. Biblioteka projektą, orientuotą į vietos bendruomenės gyvenimo kokybės gerinimą, skyrė Palangos miesto senjorams ir jaunimui, subūrė kartas bendrai miesto istorijos fiksavimo ir sklaidos išmaniaisiais įrenginiais veiklai.
Gegužės 5 dieną atnaujintoje ir skaitytojų pamėgtoje bibliotekos skaitykloje susirinko projekto dalyviai, partneriai, savanoriai ir pagalbininkai. Projekto vadovė ir sumanytoja, bibliotekos direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Aura Banevičienė sveikino susirinkusius, apžvelgė projekto veiklų kelią: nuo idėjos – sukurti šiuolaikišką ir patrauklų būdą pažinti Palangą ir suburti skirtingas kartas, paraiškos teikimo „vargų ir rūpesčių“ iki sėkmingo projekto tikslų, uždavinių įvykdymo, įnešusio tikrą sujudimą ir daug kūrybinio, pažinimo ir bendravimo džiaugsmo į kiekvieno dalyvavusio projekte gyvenimą.
Susirinkę į projekto „Palangos istorija jungia kartas“ pabaigos renginį, dalyviai peržiūrėjo daugybę šauniai, įdomiai ir naudingai praleistų Palangos miesto senjorų ir jaunimo bendravimą ir veiklas menančių nuotraukų. Rezultatais tikrai galima pasigirti. Projekto veikloms vykdyti įsigyti išmanieji įrenginiai, funkcionalūs baldai, perdažyta, pertvarkyta skaitykla. Bibliotekininkams organizuoti mokymai dirbti „ActivInspire“ programa bei interneto programa „Kahoot!“, kuria, aktyvaus jaunimo pagalba jungiant planšetes su interaktyviu ekranu, sukurta edukacinė viktorina ir kraštotyrinis-orientacinis žaidimas, nepalikęs abejingo nei vieno dalyvavusio projekte. Parengta senjorų mokymo naudotis išmaniaisiais įrenginiais programa, apmokyta net 100 aktyviausių Palangos miesto senjorų. „Senjorų mokymuose įgytos žinios buvo įtvirtintos mieste kartu su jaunimu fiksuojant Palangos istorijos objektus išmaniaisiais įrenginiais. Vėliau, specialiai tam paruoštoje erdvėje, visi kartu peržiūrėjo rezultatus, dalinosi prisiminimais ir istorinėmis žiniomis, – pasakojo projekto vadovė A. Banevičienė. – Bet ne įgytos priemonės ar įrengta jauki erdvė yra tikrasis projekto rezultatas. Didžiausia sėkmė – užsimezgęs nuoširdus ir glaudus ryšys tarp bibliotekos ir kurorto muziejaus specialistų, aktyvaus jaunimo bei senjorų, priartinęs vienus prie kitų ir įgalinęs spręsti aktualias bendruomenės problemas. „Atradę“ vieni kitus praturtėjome ir matome perspektyvas naujoms veikloms“. Buvo smagu prisiminti projekto kulminaciją – du bibliotekos projekto renginius: edukacinę viktoriną „Palangos istorija jungia kartas“ ir kraštotyrinį-orientacinį žaidimą „Palanga. Pažink išmaniai“, integruotus į „Palangos dienų“ programą.
Projekto vadovė A. Banevičienė už dalyvavimą, vertingas konsultacijas ir sėkmingą partnerystę projekte „Palangos istorija jungia kartas“ dėkojo kurorto muziejaus direktoriui Jūračiui Liachovičiui ir muziejaus specialistams, aktyviam gimnazistui Žygimantui Mitkui – už originalią idėją ir jos realizavimą, už atsakingą požiūrį ir tesėtus pažadus.
2015 m. birželį, buvo pasodinta obelaitė, kaip projekto „Palangos istorija jungia kartas“ simbolis. Projektas sėkmingai įvykdytas. Obelaitė gražiai auga.


Monika RUKŠĖNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Spalio 14 d. 11 val. Palangoje, sanatorijoje „Gradiali“ vyks mineralinio vandens gręžinio atidarymo renginys.


Viskam būna pirmas kartas – seksui, kelionei lėktuvu ir apsilankyti naujajame Palangos baseine – taip pat. Kalbant paauglių žargonu, su pastaruoju aš „žiauriai“ vėluoju – juk baseinas atvėrė duris kovą. Bet gi visi žinome šventą tiesą: geriau vėliau nei niekada.


Spalio 24 dieną „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko edukacinis renginys „Vincui Krėvei – 135“, skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytojos L.Janulienė, A.Kuzmickienė, N.Petrulienė ir S.Matkevičienė.Renginyje svečiavosi ir viena V.Jurgučio pagrindinės mokyklos aštuntoji klasė su mokytoja A. Kiesiene.


„Kuršių žemė“, „Kopa“, „Medžio šviesa“, „Pajūrio žolės“, „Šventosios žvilgsnis“, „Miško ir jūros kova“, „Liuteronų bažnytukės varpas“, „Išlikimas“,– tokius ir dar daugybę kitų siužetų rugpjūčio pabaigoje vykusiame XI dailės plenere-simpoziume...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kartu su partneriu – Palangos kurorto muziejumi – sėkmingai įgyvendino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos finansuotą projektą „Palangos istorija jungia kartas“. Biblioteka projektą, orientuotą į vietos bendruomenės gyvenimo kokybės...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Palangos istorija jungia kartas“, finansuojamą Bilo ir Melindos Geitsų fondo (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) ir iš dalies Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos. B. ir M. Geitsų fondą administruoja ir bibliotekų projektus koordinuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka...


Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų...


Palangos Birutės parko Sodininko namelyje (ties centriniu įėjimu į parką, Vytauto g. 19) duris atvėrė unikali paroda, skirta šio parko istorijai. Pasak parodos koordinatorės Aušros Latonienės, parko istorija besidominčiųjų šią vasarą lauks ne vienas renginys, o jų ciklas.


Šeštadienį, birželio 14-ąją, Palangoje paminėta Gedulo ir vilties diena. Po Šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, plazdančių vėliavų vedama palangiškių, kuriems 1941-aisiais prasidėjusi tautos kančios istorija – ne vien datos ir sausi faktai, eisena pro skaudžius įvykius menančią Senąją vaistinę, kur 1944-1951 m....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius