Palangos bibliotekoje – „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-15
Peržiūrėta
1795
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.
Apie tai „Palangos tiltą“ informavo Lina Butkevičiūtė, vyresnioji Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė.
Anot jos, baigiamąjį renginį atvyko projekto veiklose dalyvavusių mokyklų 4 klasių mokiniai. Dėkojame visoms prie projekto prisijungusioms mokykloms, jų mokiniams ir mokytojams už aktyvų dalyvavimą projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ veiklose ir renginiuose.
Viso projekto metu ketvirtokai susitiko su daugybe savo srities specialistų, kurie vaikams padėjo pažinti kelią, kaip nuo pradžių atsiranda knyga. Pirmojoje projekto dalyje jie bendravo su gamtininku Selemonu Paltanavičiumi, floriste Asta Piliutikiene, menininke Rima Baukaite ir tyrinėjo medžius, lapus, sėklas, mokėsi kūrybiškai juos panaudoti. Antrojoje projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ vaikai patys gamino popierių, kūrė savo knygą kartu su iliustruotoja Eidvile Viktorija Buožyte, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir kūrė iliustracijas su knygos „Laimė yra lapė“ iliustruotoja Aušra Kiudulaite.
Kalbėdama apie renginį, Alma Pronckūnienė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos teatro vyresnioji mokytoja, sakė, kad programos dalyvių, Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių, neišgąsdino ilgos repeticijos, įtaigaus ir raiškaus kalbėjimo tobulinimas oratorinio meno pamokų metu, atkaklus darbas laisvomis minutėmis.
„Scenoje pasirodė tie mokiniai, kurie siekė prisiliesti prie lietuviško žodžio skambesio, jo raiškos. Mokiniai į renginį atnešė dalelę savo šilumos, savo jaunatviško žavesio, persipynusio su didžiuliu noru būti išgirstais, pastebėtais,“ – sakė ji.
Į premjerą atvyko Palangos ir Šventosios mokyklų ketvirtų klasių mokiniai, mokytojai, tėveliai. Po pasirodymo gausūs aplodismentai buvo skiriami jauniesiems scenos žodžio mylėtojams, sveikinimo žodžius tarė Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys ir kultūros projektų vadovas Martynas Girininkas.
„Toks renginys skatina mokinių dvasinį brendimą, padeda ugdyti pažinimo išgales, padeda įgyti teatro kompetencijas. Tokie projektai padeda suburti kuriančius mokinius ir įkvepia naujiems sumanymams, naujoms idėjoms,“ – sakė A. Pronckūnienė.
„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 24 d. (penktadieniį) 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – naujos I. Gudauskienės knygos „Biblijos vyrai ir moterys kryžkelėse“ pristatymas. 


Diskutuoti apie dualumo suvokimą, fizinio ir dvasinio pasaulio bendrumą gruodžio 13 d.(antradienį) 16.30 val. į Palangos viešąją biblioteką metafizikos mokslų daktaras, Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ įkūrėjas ir prezidentas, lektorius, rašytojas, visuomenininkas Vilimantas Zablockis.


Rugsėjo 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Sandra Bernotaitė pristatys savo naujausią knygą „Akys chimeros“. 
Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Spalio 24 dieną Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ edukacinis užsiėmimas „Knygos iliustracijos“, kurį vedė žinoma knygų „Laimė yra lapė“ ir „Draugystė ant straublio galo“ iliustruotoja Aušra Kiudulaitė. Edukacinio užsiėmimo metu Palangos pradinės mokyklos...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kartu su partneriu – Palangos kurorto muziejumi – sėkmingai įgyvendino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos finansuotą projektą „Palangos istorija jungia kartas“. Biblioteka projektą, orientuotą į vietos bendruomenės gyvenimo kokybės...


Penktadienį Vasaros parodų paviljone atidaryta pirmoji asociacijos Fotobienalė.LT surengta ciklo „Fotografiniai pasakojimai“ paroda, skirta analoginei fotografijai. Jos metu pristatyta pirmoji Lietuvos analogines fotografijos asociacijos (LAFA) fotoparoda bei senų fotoaparatų ekspozicija. O kad parodos lankytojai patys pamatytų, kaip gimsta ne skaitmeniniais fotoaparatais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius