Birželio mėnuo – neįprastai pelningas kurorto verslininkams

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-06-13
Peržiūrėta
2230
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birželio mėnuo – neįprastai pelningas kurorto verslininkams

Birželio mėnesį neįprastai oro temperatūra pakilo iki +30, vandens - iki 18 laipsnių šilumos. Tokius birželio karščius sinoptikai vadina teigiama anomalija ir žada karštesnę bei sausesnę nei įprastai vasarą. Žmonės kol kas labiau džiaugiasi nei piktinasi pirmąja šilumos banga, o Palangos verslininkai trina rankomis – poilsiautojai jau plūsta prie jūros ir jiems neša pelną.

 

Lietuviai renkasi Palangą birželį

„Nuo kalendorinės vasaros – birželio pirmosios, poilsiautojai pradėjo plūsti į Palangą daugiau nei įprastai kitais birželiais. Kas įdomiausia, žmonės apsistojo ilgesniam laikui nei savaitgaliui“,- pasakojo vilos „Mares“ vadovas Donaldas Žutkus.

Vyras pamena, kad praėjusių metų birželio dvidešimtą dieną buvo tik šešiolikos laipsnių temperatūra. „Buvo tikrai labai šalta net birželio pabaigoje. O šis birželis verslininkams tikrai labai palankus - žmones veikia geras oras, jie nori būti prie jūros“,- pasakojo D.Žutkus.

Ramybės gatvėje esančioje viloje yra keturi numeriai, kurių kainos svyruoja nuo 70 iki 250 litų. „Birželį poilsį pas mus daugiau renkasi lietuviai. Kuomet kainos yra didesnės, poilsį kurorte renkasi ir užsieniečiai. Daugiausiai būna rusų, baltarusių, anglų, škotų, kurie jau užsisakė kambarių pas mus“,- pasakojo D. Žutkus.

Tačiau J. Basanavičiaus gatvėje esančių svečių namų „Vinco svečių namai“ vadovas Mindaugas sakė, jog šis birželis nebuvo niekuo ypatingas nuo kitų. „Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais buvo pakankamai žmonių. Žinoma, birželį visuomet jų mažiau, tačiau šiluma nepasakyčiau, kad atviliojo daugiau žmonių. Nebent tai buvo neženkliai“,- kalbėjo Mindaugas.

Vyras sakė, jog namai beveik pilnai buvo užimti tik savaitgaliais. „Visi atostogas ima liepos, rugpjūčio mėnesiais, todėl birželį daugiau atvyksta tik „savaitgaliniai“ svečiai. Galiu pasakyti, kad savaitgaliais užimtumas buvo maždaug septyniasdešimt procentų“,- pasakojo verslininkas.

Svečių namuose yra penki kambariai, tačiau juose lankosi daugiausia vyresnio amžiaus žmonės arba šeimos. „Mes vengiame priimti jaunimą, nes su jais dažnai kyla problemų. Pas mus renkasi žmonės, mėgstantys ramų poilsį, o jaunimas patriukšmauja “,- kalbėjo Mindaugas.

Jis sakė, kad svečių namuose dažnai atvyksta baltarusiai, vokiečiai. „Birželio mėnesį susilaukėm svečių tik iš Rygos“,- komentavo Mindaugas. Nors apie kainas, svečių namų vadovas nekalbėjo, tačiau internete buvo nurodytos kainos nuo 60 iki 300 litų.

 

Sugrįžta tie patys ir atvažiuoja naujų

L.Vaineikio gatvėje įsikūrusios vilos „Vakarė“ šeimininkė Dangira Zakrienė sakė, jog birželio mėnesį pas ją taip pat daugiausiai žmonės lankėsi savaitgaliais. „Tačiau žmonių buvo tikrai daugiau nei įprastai birželio mėnesį. Manau, kad šilti orai tikrai labai priviliojo žmones pailsėti prie jūros“,- pasakojo D. Zakrienė.

Viloje yra dešimt numerių, o birželį buvo užpildyta apie penkiasdešimt procentų kambarių. „Birželį susilaukiau svečių iš Kaliningrado srities, Latvijos. Ir beveik visi sugrįžta metai iš metų tie patys. Dažnai vieni kitiems rekomenduoja tą vietą, kurioje poilsiavo, taip plečiasi klientų ratas“,- pasakojo verslininkė.

Moteris sakė, kad jos vilą daugiausiai yra pamėgusios jaunos šeimos. „Čia yra ramesnė vieta, toliau nuo centro, todėl daug poilsiautojų yra jaunos šeimos su ikimokyklinio amžiaus vaikeliais. Viloje yra didelis kiemas, o tai taip pat patogu turintiems mažus vaikus“,- pasakojo D. Zakrienė.

Vilą „Vakaris“ taip pat labai pamėgo ir užsieniečiai. „Pirmą kartą šiais metais susilaukiau užsakymo iš italų. Liepos mėnesį dviem savaitėms užsisakė keturi italai, galbūt taip prasiplės ir italų svečių ratas. Nes anksčiau buvo tik latviai, rusai, baltarusiai“,- pasakojo moteris.

D. Zakrienė svarstė, kad galbūt tiesioginiai skrydžiai iš Maskvos ir Minsko paskatino iš šių miestų žmones užsisakyti poilsį Palangoje. „Tikrai daug užsisakiusiųjų liepos, rugpjūčio mėnesiais buvo iš Maskvos bei Minsko, gal tokį pasirinkimą lėmė tiesioginiai skrydžiai į Palangą“,- mąstė moteris.

D. Zakrienė už nakvynę viloje ima nuo 70 iki 280 litų už parą. „Tai priklauso ir nuo mėnesio, ir nuo oro, ir nuo kambario, ir nuo to, kiek laiko apsistoja žmogus“,- kalbėjo moteris.

Poilsio namuose „Eglių paunksmė“ Vytauto gatvėje taip pat nestinga poilsiaujančiųjų birželio mėnesį. „Palyginus šį birželio mėnesį su praėjusiais metais, galima sakyti, kad tikrai susilaukiame ženkliai daugiau poilsiaujančiųjų. Kambarių užpildymas buvo tikrai daugiau nei penkiasdešimt procentų“,- kalbėjo poilsio namų administratorė Irena Žvirgždytė.

Poilsio namuose yra šešiolika kambarių, kurių kainos yra labai skirtingos. „Aš net nenoriu išskirti vienos ar kitos kainos, paprasčiausiai, mes esame labai lankstūs. Jei atvyksta didesnė žmonų grupė, tuomet taikome jiems dideles nuolaidas, jei žmonės apsistoja ilgesniam laikui – tai taip pat turi didelės įtakos kainai“,- pasakojo I. Žvirgždytė.

 

Daugiau užsisakinėja ir liepai bei rugpjūčiui

Moteris sakė, kad birželio mėnesį kainos visuomet būna žemesnės ir tai visai nepriklauso nuo oro. „Nors šis birželis buvo šiltas, tačiau vis tiek kainos buvo mažesnės. Mūsų svečių namuose mėgsta apsistoti ir didesnės grupės, pavyzdžiui moksleivių“,- kalbėjo I. Žvirgždytė.

Moteris sakė nevengianti priimti ir jaunosios kartos atstovų. „Juk jie nieko bloga nedaro. Jei atvyksta didelė grupė žmonių, tačiau vis tiek jie turi savo vadovą, o šioks toks šurmulys niekam nesukelia papildomų problemų“,- kalbėjo svečių namų administratorė.

Daugiausiai svečių namus taip pat yra pamėgusios šeimos. „Gal svečių namus visuomet labiau mėgsta šeimos, nes čia yra ir pigesnis apsistojimas nei viešbučiuose, ir mažiau žmonių, sukuriama jauki ir rami aplinka“,- kalbėjo moteris.

Poilsio namų administratorė I.  Žvirgždytė sakė, jog žmonės itin aktyviai užsisakinėja kambarius liepos bei rugpjūčio mėnesiams. „Galiu pasakyti, kad užsakymai vyksta didesniu tempu nei įprastai birželio mėnesį. Manau, kad apie aštuoniasdešimt procentų visų kambarių jau yra užsisakę. Žinoma, liepos mėnesį visi nori labiausiai poilsiauti“,- pasakojo moteris.

Pasak moters, poilsiaujančiųjų daug būna ir iš užsienio šalių – Rusijos, Baltarusijos, Latvijos. „Dauguma poilsiavusiųjų praėjusiais metais sugrįžta, todėl daug klientų yra pastovūs ir patikimi. Tarp poilsiautojų nėra nei įnoringų, nei aikštingų klientų. Visi žino, kad tai ekonominė klasė, todėl iš poilsio nereikalauja daugiau nei yra“,- pasakojo poilsio namų administratorė.

„Vila Elena“ savininkė sakė, kad šis birželis buvo taip pat kur kas pelningesnis nei įprastai. „Turime aštuonis kambarius ir apie penkiasdešimt procentų per visą birželį buvo pastoviai užpildytas“,- pasakojo moteris. Daugelis klientų birželio mėnesį buvo lietuviai. „Vasarai įpusėjus atvyksta jau ir latvių, lenkų, rusų, kuriems ir kainos mažiau rūpi nei lietuviams“,- pasakojo  verslininkė.

Viloje kambarys už naktį kainuoja nuo 140 iki 300 litų, o kainos dažniausiai priklauso nuo kambario.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai. 


Palangos miesto baseinas jau pildomas vandeniu, o nuo birželio 1 d. bus atidarytas. Jo lankytojus vilios ir nauja kavinukė baseino viduje bei lauko terasoje. Sporto klubas baseine taip pat veiks nuo birželio 1 d.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


Palanga kviečia į Kurorto šventę gegužės 31 d. – birželio 2 d. Pirmąjį vasaros savaitgalį visi keliai veda į vasaros sostinę – Palangą. Jaunos šeimos, senjorai, vaikai, studentai ir verslininkai, čiupkite ekologiškas transporto priemones ir visais įmanomais vandens, oro ir žemės keliais keliaukite pas mus.  


Palanga iki šių metų birželio 1-osios numačiusi atlikti du didelius darbus: perimti iš „Litesko“ visą miesto šilumos ūkį ir paleisti naująją 5 megavatų biokuro katilinę. UAB „Palangos šilumos tinklai“ sutartis dėl šilumos tinklų nuomos su „Litesko“ baigiasi birželio 15 dieną, bet siekiant supaprastinti buhalterinius...


Nuo penktadienio Palangoje taikoma rinkliava – vienas litas už kiekvieną kurorte praleistą naktį – už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra miesto svečiams. Kad lėšos patektų į miesto biudžetą, turės pasirūpinti ne svečiai, o verslininkai. 


Birželio mėnesį neįprastai oro temperatūra pakilo iki +30, vandens - iki 18 laipsnių šilumos. Tokius birželio karščius sinoptikai vadina teigiama anomalija ir žada karštesnę bei sausesnę nei įprastai vasarą. Žmonės kol kas labiau džiaugiasi nei piktinasi pirmąja šilumos banga, o Palangos verslininkai trina rankomis – poilsiautojai jau plūsta prie jūros ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius