Blaivybės konferencija Palangoje sulaukė didelio dėmesio

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-04-28
Peržiūrėta
1400
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Blaivybės konferencija Palangoje sulaukė didelio dėmesio

Balandžio 27 dieną Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Kultūra ir blaivybė – neatsiejami“, kurios metu buvo diskutuojama, kaip mažinti vis gilėjantį girtuoklystės liūną Lietuvoje. Susirinkusieji palangiškiai vos tilpo bibliotekos parodų salėje, tad organizatoriai džiaugėsi tokiu susidomėjimu.

Vienam gyventojui – 14-15 litrų absoliutaus alkoholio
Konferencijos „kaltininkas“ ir iniciatorius – kultūros ir švietimo darbuotojas, pedagogas, visuomenės veikėjas ir blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ prezidentas Alfonsas Čekauskas. Kartu konferencijoje dalyvavo ir LR ministro pirmininko patarėjas sveikatos klausimais Antanas Vinkus, Seimo narė Jolita Vaickienė, brolis pranciškonas Benediktas Jurčys, Palangos parapijos klebonas Marius Venskus.
A. Vinkus sveikino visus su Medicinos darbuotojų dieną ir linkėjo nesibaigiančios sveikatos bei ryžto visiems kartu pabandyti sumažinti šalyje įsigalėjusį alkoholizmą: „Toks gausus susirinkusiųjų būrys liudija, kad jūs palaikote šį kilnų judėjimą ir idėją. Alkoholizmas mūsų šalyje – sunki socialinė bėda, kuri priveda žmones iki protu sunkiai suvokiamų žiaurių poelgių“.
Pasak ambasadoriaus, tą bėdą turime spręsti visi kartu: „Pabandykime po žingsnį būti geresni vieni kitiems. Neišsižadėkime savo draugų, giminių ar artimųjų, kurie pakliuvo į šią bėdą – jiems reikia pagalbos. Daugelis gėdijasi savo artimųjų, kurie serga šia sunkia liga, o kai kurie net nežino, kad tai liga. To neturėtų būti. Pats turėjau brolį, pakliuvusį į šią bėdą, tačiau niekada nebijojau to pripažinti viešai ir padėjau jam kuo tik galėjau“.
A. Vinkus visuomenei priminė, kad penkiolika metų visiškai nevartoja alkoholio: „Jokio, net menkiausio lašo svarbiomis progomis. Puikiausiai galima gyventi ir be to. Tačiau, nepatikėsite, kiek netekau „draugų“, manęs daug kur nebekviečia vien dėl to, kad nevartoju alkoholio. Man tai sunkiai suprantama“.
A. Vinkus vardijo negailestingus skaičius: „Vienam gyventojui šiandien tenka 14-15 litrų absoliutaus alkoholio. Tokie skaičiai – baisūs. Nesakau, kad Vyriausybė nieko nedaro. Priimtas įstatymas dėl draudimo prekiauti alkoholiu degalinėse, daugelis masinių renginių taip pat jau be alkoholio, o tyrimai krypsta geresne linkme. 2013 metais atliktos apklausos metu 41 procentas apklaustųjų įvardijo neigiamą požiūrį į alkoholį, o 2015 metais tokių – jau 54 procentai“.

Nedrįsta prisipažinti negeriantys
„Baltų ainių“ blaivybės draugijos prezidentas A. Čekauskas didelį dėmesį skiria jaunimo ugdymui ir skatinimui keisti požiūrį į alkoholį.
„Važinėju po visas Lietuvos mokyklas. Galbūt kai kas nustebsite, bet esama tokių moksleivių, kurie dar prieš pamokas nusiperka buteliuką lengvesnio svaigalo ir į pamokas ateina jau apsvaigę. Renginiai, susibūrimai taip pat neapsieina be alkoholio“, – pastebėjo konferencijos iniciatorius.
Kalbant apie visuomenę, alkoholizmo priežastys, anot A. Čekausko, pačios įvairiausios: „Bet dažniausios jų – skurdas, nedarbas. Žmogus gyvena nevilty, bet labai keista – neturi už ką pavalgyti, bet išgerti visada randa“.
Visuomenininkas didele bėda įvardija alkoholio buvimą maisto prekių parduotuvėse: „Žmogus nueina nusipirkti maisto, bet mato, kad ten yra ir alkoholio. Tad silpnesnis pasiduoda tam ir geriau pasirenka apsilankymą ne maisto prekių skyriuje“. Pasak A. Čekausko, reikia vienytis, burtis kuo daugiau į draugijas: kartu galime daug daugiau, nei atskirai po vieną.
O dar svarbiau, anot jo, yra keisti visuomenės požiūrį į nevartojančius alkoholio: „Labai daug yra tokių, kurie nedrįsta prisipažinti, kad visiškai nevartoja alkoholio. Neretai jie gali būti pavadinti „nenormaliais“, kad negali sau leisti išgerti taurės vyno ar bokalo alaus, sulaukia daug nepagrįstų klausimų“.

Vien tik nuolatinės kalbos nieko nepakeis
Pranciškonų vienuolių brolis Benediktas Jurčys mano, kad svarbiausia – solidarumas: „Mes buvome pirmieji, kurie Vilties bėgimą paskelbėme diena be alkoholio ir tabako. Pirmais metais iš mūsų juokėsi, netikėjo, kad kas nors ateis, bet sulaukėme virš 2000 dalyvių, o po didžiulio renginio Klaipėdos vasaros estradoje mes neradome nė vieno tuščio butelio. Tai veikė“.
Brolis dalijosi mintimis, kad su alkoholizmu ir alkoholikais nereikia kovoti: „Nieko nepakeis nuolatinės kalbos ir kalimas į galvą „negerk“. Pradėti reikia nuo savęs, prisipažinti, nebijoti, vienytis, būti solidariems“.

Jūsų komentaras:

nelieskit 2016-05-04 12:04 (;;; / IP: 78.57.226.210)
tie pijokai materialus paveldas, kurortas neteks vertybes

rinkejas 2016-05-02 19:25 (llll / IP: 78.57.226.210)
JOLITA, cia ne tavo kompanija, eik viena ir viskas bus gerai

Taip pat skaitykite

Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Rugsėjo 18 d. Palangos kurorto muziejuje organizuojama konferencija „Palanga grįžta Lietuvai“, skirta Palangos ir Šventosios įtraukimo į Lietuvos sudėtį šimtmečiui paminėti.


Religijotyrininkas, didelio tikėjimo palangiškis Tomas Viluckas įsitikinęs, kad šis sunkus laikas mus daug ko išmokys, bet gali būti ir ilgalaikių dvasinių praradimų. Su sunkia negalia daugelį metų gyvenantis vyras pripažįsta, kad karantinas kelia daug iššūkių ir Bažnyčiai. Ar po karantino žmonės grįš į bažnyčias? Ypač priklausantys vadinamajai rizikos...


Rugpjūčio mėnesį baigėsi paraiškų priėmimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Pagal ją pareiškėjams, kurie yra pripažinti žemės ūkio kooperatyvai, buvo skiriama 10 atrankos balų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1) vyko konferencija „Medinio kultūros paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“, kurioje dalyvavo kultūros paveldo objektų savininkai, restauratoriai, architektai, istorikai, paveldosaugininkai ir kt. Konferenciją vedė Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius.


Balandžio 27 dieną Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Kultūra ir blaivybė – neatsiejami“, kurios metu buvo diskutuojama, kaip mažinti vis gilėjantį girtuoklystės liūną Lietuvoje. Susirinkusieji palangiškiai vos tilpo bibliotekos parodų salėje, tad organizatoriai džiaugėsi tokiu susidomėjimu.


Ketvirtadienį erdvi kultūros centro „Ramybė“ salė vos talpino palangiškius bei miesto svečius, besidominčius fotografija ir paveldu. Čia, po Palangos – Kultūros sotinės 2013 vėliava startavo pirmasis asociacijos „Fotobienalė LT“ organizuoto projekto „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginys –...


Senojoje gimnazijoje – Maironiui skirta lituanistų konferencija

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Miestas

Penktadienį ir šeštadienį į Senąją gimnaziją, prie kurios centrinio įėjimo ant vejos rikiavosi Birutės parką puošusios menininkų Editos bei Gintauto Ačų iš vielos pintos bei džiovintomis žolelėmis dabintos Maironio eilių citatos, rinkosi Lietuvos ir užsienio mokyklų lituanistai. Čia vyko konferencija „Maironio palikimas: tapatumo klausimai šiandienos...


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius