Butų kainos nuo 2020 metų pradžios Palangoje išaugo net trečdaliu, o Palanga sparčiausiai augantis miestas Lietuvoje

"Delfi", 2021-05-05
Peržiūrėta
2128
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Butų kainos nuo 2020 metų pradžios Palangoje išaugo net trečdaliu, o Palanga sparčiausiai augantis miestas Lietuvoje

Pajūris NT kainomis perspjovė net Vilnių: butai čia brango trečdaliu. NT kainų augimas sostinėje jau beveik nebestebina, tačiau Lietuvoje yra miestų, kuriuose kainų šuolis dar didesnis nei Vilniuje. Tai – Palanga, kurioje butų kainos nuo 2020 metų pradžios išaugo net trečdaliu (33 proc.), rašo delfi.lt žurnalistė Justina Maciūnaitė.
Butų kainos čia augo trečdaliu, tačiau „Luminor“ banko vyr. ekonomistas Žygimantas Mauricas abejoja, ar toks kainų šuolis ir pastariosios tendencijos yra tvaru.

„Netvarios: pandemijos metu sumenkusios galimybės keliauti į užsienio šalis padidino būsto paklausą Lietuvos kurortuose (Neringoje butų kainos taip pat išaugo trečdaliu, o Birštone butų kainų kilimas siekė kone 50 proc. Panašios tendencijos yra stebimos ir kitose šalyse – delfi.lt ).), o ypač didelio pirkėjų dėmesio sulaukė didžiausias Lietuvos kurortas Palanga, kuriame butų kainos išaugo kone iki 2500 eurų už kv. metrą. Tai yra nemažai, lyginant su Pietų Europos šalyse esančiais kurortiniais miestais pvz. Graikijos Kretos ar Rodo salų miestuose kainos svyruoja apie 1500-2000 eurų, Pietų Italijos miestuose: 2000-2500 eurų, Ispanijos (Alikantė, Malaga) miestuose: 2000-2500 eurų, Kanarų salose: ~2000, Bulgarijoje: 1000-1500, Ukrainoje ir Gruzijoje: 500-1000. Tad vėl atsivėrus galimybėms keliauti į užsienį Palanga gali prarasti dalį savo patrauklumo, ypač turint omenyje trumpesnį ir vėsesnį turizmo sezoną“, – socialiniuose tinkluose akcentuoja ekonomistas ir priduria, kad Latvijos Jūrmaloje ar Lenkijos Sopote kainos yra panašios kaip ir Palangoje ir siekia ~2500 eurus už kv. metrą.

Kita vertus, Ž. Mauricas svarsto, kad galbūt tai gali būti ir ilgalaikės tendencijos: skaitmeninės ekonomikos amžiuje populiarėjantis darbas iš namų bei nuotolinė prekyba didins būsto paklausą mažesniuose, bet gerą gyvenimo kokybę siūlančiuose, miestuose.

„Tad XXI amžiaus miestai bus ne brutaliai užtankinti milijoniniai megapoliai, o vidutinio dydžio miestai, kuriuose daugiausiai per 15 minučių pėstute, paspirtuku, dviračiu ar kita transporto priemone bus lengvai pasiekiama laisvalaikio, sporto, sveikatos apsaugos ir švietimo infrastruktūra bei žaliosios bei poilsio erdvės (pvz. jūra). Tad net ir pasibaigus pandemijai, kainos nebūtinai kris (ypač jei būstas yra pritaikytas ne trumpalaikei nuomai, o ilgalaikiam gyvenimui), nes būsto paklausą toliau didins asmenys, kurie kelsis gyventi į Palangą (ar kitus gerą gyvenimo kokybę galinčius pasiūlyti miestus, vertinant tik tuos miestus, kurių gyventojų skaičius viršija 10 tūkst. Įtraukiant ir mažus miestus/miestelius, už Palangą sparčiau augo Viekšniai (Mažeikių priemiestis), Birštonas ir Neringa)“, – akcentuoja ekonomistas.

Jis tęsia, kad per pastaruosius trejus metus Palangos gyventojų skaičius išaugo net 6,8 proc., o Palanga yra sparčiausiai augantis miestas Lietuvoje (palyginimui, Vilniaus gyventojų skaičius per trejus metus išaugo 4,2 proc., Kauno – 1,7, proc. Klaipėdos – 0,1 proc., o Šiaulių – 1,3 proc. p.s. pateikta statistika yra ne faktinių sandorių statistika, o butų skelbimų kainų statistika (šaltinis: šaltinis – „aruodas.lt). Tačiau dėl nemažo šešėlio Palangos būsto rinkoje, manau, kad butų skelbimo kainų statistika rodo realesnę padėtį būsto rinkoje nei faktinių sandorių statistika“, – pabrėžia Ž. Mauricas.

Jūsų komentaras:

PlN 2021-05-06 09:03 (IP: 172.69.194.34)
Ką jie čia veiks visus metus toje Palangioje.. Nejaugi slampinės visus metus..? Palanga visais laikais buvo ir bus dviejų mėnesių kurortas, o daugiau čia nieko nėra

Taip pat skaitykite

Pirmąjį 2023 metų mėnesį toliau stebimas spartus aviacijos atsigavimas – Kauno ir Palangos oro uostuose rezultatai jau nuo metų pradžios viršijo priešpandeminius rodiklius. 


Palanga jau senai įtvirtino savo tradicinėms šeimoms draugiško miesto įvaizdį, kultūriniais renginiais – taip pat. Vienas tokių – festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“, kuris šiemet švenčia penkerių metų jubiliejų. Toks vaikas – pyplys, o toks festivalis – jau išaugąs vaikiškas kelnaites!


Nuo gegužės 1 dienos viešasis transportas Kretingos mieste tapo nemokamas. Tikimasi, kad nemokamas keleivių vežimas skatins gyventojus rinktis viešojo transporto paslaugas, taip didinant socialinių paslaugų prieinamumą, mažinant transporto srautus bei oro užterštumą. O palangiškiai ar galės netrukus nemokamu vietiniu susisiekimu pasidžiaugti? Skaitykite penktadienį...


Pajūris NT kainomis perspjovė net Vilnių: butai čia brango trečdaliu. NT kainų augimas sostinėje jau beveik nebestebina, tačiau Lietuvoje yra miestų, kuriuose kainų šuolis dar didesnis nei Vilniuje. Tai – Palanga, kurioje butų kainos nuo 2020 metų pradžios išaugo net trečdaliu (33 proc.), rašo delfi.lt žurnalistė Justina Maciūnaitė. Butų kainos čia augo trečdaliu...


2020 metų Palangos šachmatų mėgėjų startai

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 19 | Rubrika: Miestas

Tradiciškai metų pradžioje apžvelgiame praėjusių metų Palangos šachmatininkų pasiekimus. Šį kartą, neįvykus visoms planuotoms varžyboms, 2020 metų Palangos šachmatų čempionatų nugalėtojų negalime skelbti. Tačiau norisi išskirti pernai rudenį įvykusias dvi įsimintinas varžybas, kuriose sėkmingai pasirodė Palangos šachmatų klubo aktyvistai.


Penktadienį, lapkričio 13 d., 12 val. į pirmąjį posėdį rinksis 2020–2024 metų kadencijos Seimas. Parlamento darbas prasidės iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Pirmadienį visame mieste vyravo šventinė nuotaika – buvo švenčiama mokslo metų pradžios šventė. Sveikinami buvo ir mokiniai, ir tėveliai, ir mokytojai. Įsimintiną šventę panoro surengti ir aktyvus visuomenės narys, politikas Justinas Masalskas, apsilankęs Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamojoje klasėje.


Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad iki 2020 m. labiausiai paplitusia ir daugiausia mirčių lemiančia liga taps depresija. Prognozė ypač aktuali lietuviams – mūsų šalis, pagal suvartojamą antidepresantų kiekį, jau dabar yra antroji Europos Sąjungoje, o nuo 2000 m. iki dabar susirgimų skaičius išaugo dvigubai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius