Buvęs seimūnas Karalius pasiryžęs verslininkams nušluostyti nosį

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-06-06
Peržiūrėta
1433
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Buvęs seimūnas Karalius pasiryžęs verslininkams nušluostyti nosį

Plūstelėjus karščiams, kurorto verslininkai, laimėję savivaldybės skelbtą konkursą, suskubo paplūdimyje įrenginėti maitinimo paviljonus, o kurorto valdžia džiaugiasi, kad šiemet, kaip niekada anksčiau, surinkta daug lėšų. Ne  vienus metus paplūdimyje vieša prekyba užsiimantys verslininkai didesnių naujovių šiemet nežada. Užtat buvęs seimūnas Linas Karalius, viliodamas klientus, pasiruošęs paplūdimyje apstulbinti ne tik juos, bet ir senamadiškus kurorto paplūdimio verslininkus.

 

Ieško visada naujovių

Vieną vietą užsiimti viešu maitinimu paplūdimyje šiais metais laimėjo iš Seimo išmestas Linas Karalius. Vyras verslą paplūdimyje įsivaizduoja lyg meną. „Gal kiti mane vadina išsišokėliu, tačiau aš visuomet ieškau naujovių, netradicinių idėjų, kurių Palangai tikrai labai reikia. Net paplūdimio vieta bus išskirtinė – kupolo formos, baltais baldais“,- kalbėjo „Palangos tiltui“ L. Karalius.

Anot jo, Palangos verslininkai privalo į verslą pažiūrėti kaip į mielą pomėgį, kuris gali atnešti ir malonumą, ir pelną. „Mūsų tikslas yra pritraukti įvairaus amžiaus žmones. Pavyzdžiui, leidžiantis saulei surengsime tango šokių vakarą ir jaunesniems, ir vyresniems žmonėms“, - dalijosi sumanymais L. Karalius.

 

Tarp sumanymų – pedagogas paplūdimyje

Jis sakė, kad jo paplūdimio kavinukėje veiks bevielis internetas. „Aplink kavinę šimto metrų spinduliu žmonės galės naudotis nemokamu bevieliu internetu. Taip galės derinti savo darbus su malonumu“,- pasakojo L. Karalius.

Vienas iš sumanymų – įrengti mini vaikų darželį paplūdimyje. „Norime atrasti pedagogą, kuris galėtų prižiūrėti paplūdimyje besiilsinčių tėvų vaikus, kol tėvai išsimaudys, nueis iki kavinės ir pan. Ši mintis kilo dėl to, jog daugelis draugų turi mažus vaikus ir kartais reikia žmogaus, kuris vaikelį prižiūrėtų bent valandai. Stengsiuosi ir tokią mintį įgyvendinti“,- sakė L. Karalius. Jis teigė turįs daug minčių ir sumanymų,  kurie Palangą padarytų patrauklesnę.

L. Karalius nori įgyvendinti dar vieną naujovę Palangoje. „Planuoju rengti vakarėlius su bevielėmis ausinėmis, visi dalyviai girdės tą pačią muziką, tačiau nenorintys dalyvauti vakarėlyje, jos negirdės. Taip bus laimingi ir vakarėlio dalyviai, ir aplink gyvenantys asmenys. Jau turiu rėmėjų, tačiau finansavimas yra ribotas, tad reikia ieškoti pigiausių variantų“,- kalbėjo  L. Karalius.

 

Vietiniams verslininkams trūksta idėjų

L. Karaliaus nuomone, Palangos verslininkams kartais pritrūksta naujų idėjų ar įkvėpimo, kad į kurortą būtų pritraukta daugiau poilsiautojų ir pinigų.

 „Man mano planuojama veikla paplūdimyje - ne komercija, o poilsis, kūryba ir širdžiai mielas užsiėmimas. Kupolo formos paplūdimio kavinukėje bus galima pasivaišinti kiaulpienių, dilgėlių gėrimais. Sveiku, itališkos pakraipos maistu, natūraliomis sultimis. Juk žmonės nori naujovių, o ne paprastos geltonos palapinės, kurioje galima nusipirkti tik alaus ir keptos duonos“,- kalbėjo L. Karalius.

Naujasis Palangos verslininkas taip pat rengs paplūdimio svečiams jogos užsiėmimus, kurie vyks kiekvieną dieną. „Mokestis bus tikrai simbolinis, tačiau jogos pamokas ves jogos federacijos instruktoriai“,- pasakojo L. Karalius.

Verslininkas Artūras Timukas sakė, jog savo veiklą paplūdimyje pradės nuo birželio penkioliktos dienos, nes birželio pradžioje dar nėra itin daug žmonių. Anot jo, šiais metais ir dalyvių savivaldybės konkurse buvo labai daug. „Jie siūlė didesnes kainas, nei praėjusiais metais. Šiais metais laimėjau vieną vietą, nes už kitas buvo pasiūlyta daugiau. O naujovių jokių nesiūlysiu, bus viskas kaip ir anksčiau“,- teigė „Palangos tiltui“ A. Timukas.

 

Viešojo maitinimo paslaugos – populiariausios

„Tuščių vietų Palangos paplūdimyje neliko nė vienos. Visos vietos buvo užpildytos“,- pasakojo Palangos miesto savivaldybės verslo ir turto skyriaus vyresnioji specialistė Aušra Dangėlaitienė. Panorusių Palangoje vasarą vykdyti komercinę veiklą paplūdimyje šiais metais buvo labai daug. Iš viso dalyvavo 111 dalyvių, o į savivaldybės biudžetą surinkta apie 400 tūkstančių litų.

Daugiausia rinkliavų buvo susirinkta iš viešojo maitinimo paslaugų, kurių dydis siekė 246 460 litų. Viešojo maitinimo paslaugoms buvo skirta dešimt vietų paplūdimyje. Už dvejas vietas buvo sumokėtos rekordinės sumos, po 45 tūkstančius litų. „Už populiariausias vietas ir buvo mokama daugiausiai. Daugiausia buvo paklota už viešo maitinimo vietas nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės iki Palangos gelbėjimo stoties“,- kalbėjo B. Martinkus.

 

Gultų nuoma nieko nesudomino

Septynios vietos buvo skirtos mobiliesiems batutams, kurių rinkliavos dydis bendrai siekė 6712 litų. Vandens atrakcionams buvo skirtos penkios vietos, kurios sudarė 12912 litų.

Paplūdimio reikmenų nuomai taip pat buvo skirtos penkios vietos, kurių rinkliava už metus siekė 3221 litą. Vandens dviračių ir valčių nuomai buvo skirtos dvi vietos konkurso būdu ir į biudžetą įplaukė 14093 litai. Fizinės gerovės ir poilsio užtikrinimo paslaugai buvo skirta viena vieta, kurios rinkliava siekė 600 litų. Paplūdimyje taip pat bus viena pirtis, už kurią savivaldybė gaus 4500 litų. Ir viena vieta skirta ledų prekybai, už kurią įplauks 4128 litai už metus.

Į kai kurias vietas dar nėra susilaukiama tiek daug dalyvių, kaip tikimasi.  „Yra tokių paslaugų, kurios dar nėra populiarios Lietuvoje, pavyzdžiui, gultų nuoma. Todėl ir didelio susidomėjimo šia vieta nėra. Daugelis paslaugų lieka įprastomis kaip ir buvo anksčiau. Nebus kažkokių ypatingų naujovių“,- sakė Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas B. Martinkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Romualdas Rima, buvęs palangiškis, buvęs radijo stoties savininkas bei redaktoriaus pavaduotojas trumpai gyvavusiame kurorto laikraštyje „Mūsų Palanga“, taip pat dirbęs direktoriaus pavaduotoju Palangos Moksleivių klube, šiandien gali lengviau atsikvėpti: „„Brexit-as“ niekaip nepakeitė jo gyvenimo.“ „Laiku susitvarkiau reikalingus...


Praėjusio penktadienio rytas ir šis pirmadienio rytas buvo karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Buvo atrenkami laimėtojai, kurie gavo leidimus užsiimti prekyba viešose kurorto vietose.


Ankstyvą vieną praėjusios savaitės rytmetį Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su kurorto gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku organizavo reidą paplūdimyje, jo metu buvo įspėjami taisyklių pažeidėjai, vis dar nežinantys ar apsimetantys, kad nežino, jog į paplūdimius su šunimis – draudžiama.


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Palangos paplūdimyje negalime vedžioti gyvūnų, rūkyti, su dviračiu važiuoti ant tilto, maudytis kabant maudynes draudžiančiai vėliavai. Bet ar draudimų laikosi palangiškiai ir ypač kurorto svečiai? Regis, dauguma apie juos net negirdėję, o draudžiančių ženklų – nepastebi.


Plūstelėjus karščiams, kurorto verslininkai, laimėję savivaldybės skelbtą konkursą, suskubo paplūdimyje įrenginėti maitinimo paviljonus, o kurorto valdžia džiaugiasi, kad šiemet, kaip niekada anksčiau, surinkta daug lėšų. Ne  vienus metus paplūdimyje vieša prekyba užsiimantys verslininkai didesnių naujovių šiemet nežada. Užtat buvęs seimūnas Linas Karalius, viliodamas klientus...


Plūstelėjus karščiams, kurorto verslininkai, laimėję savivaldybės skelbtą konkursą, suskubo paplūdimyje įrenginėti maitinimo paviljonus, o kurorto valdžia džiaugiasi, kad šiemet, kaip niekada anksčiau, surinkta daug lėšų. Ne  vienus metus paplūdimyje vieša prekyba užsiimantys verslininkai didesnių naujovių šiemet nežada. Užtat buvęs seimūnas Linas...


Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos...


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Praėjusį savaitgalį Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcija Palangoje tikrino vasaros sezono metu vykdančius veiklą verslininkus. Inspektorių akiratyje atsidūrė stovyklavietės, visuomeninio maitinimo bei pramogų paslaugas siūlančios įmonės. Reido metu rasta neapskaitytų pajamų bei netinkamai tvarkomos apskaitos atvejų. Iš viso per pastarąjį mėnesį nustatyti 39 tokio pobūdžio pažeidimai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius