Dėl klaipėdiečių publikos dėmesio varžysis du balsingi Don Žuanai

"Palangos tilto" redakcija, 2019-10-10
Peržiūrėta
130
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Režisieriaus Jono Vaitkaus Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pastatyta Wolfgango Amadeaus Mozarto opera „Don Žuanas“ laukia savo gerbėjų Žvejų rūmuose (spalio 10, 11 d. 19 val.) Klausytojai išgirs du spalvingus Don Žuano partijos atlikėjus – Žygimantą Galinį ir Mindaugą Rojų.

Spalio 10 d. Don Žuano partiją atliks perspektyvus kviestinis baritonas Žygimantas Galinis. Jis jau žinomas sostinės publikai, vaidino daugelyje pastaraisiais metais Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre išleistų premjerų: „Don Karlas“, „Kapulečiai ir Montekiai“, „Penki Merės stebuklai“, „Post futurum“, „Kandidas“ ir kt.
Jei Ž. Galiniui Don Žuano vaidmuo jau nėra naujas, tai žymus Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus šią partiją spalio 11-ąją atliks pirmą kartą. Balsingasis žemaitis M. Rojus, kurio plataus diapazono balsas lyginamas su garsiojo Placido Domingo balsu, jau du kartus buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“: pernai už Herkaus Manto vaidmenį Giedriaus Kuprevičiaus operoje „Prūsai“, o prieš dešimtmetį - už Kunigaikščio Ibsheimo Gindelbacho vaidmenį Johanno Strausso operetėje „Vienos kraujas“. Gaila, bet apdovanojimas solistą iki šiol aplenkdavo. Gal lemtinguoju bandymu taps Don Žuanas?
Don Žuano tarno Leporelo vaidmuo atiteks premjeriniuose spektakliuose puikiai pasirodžiusiam solistui Igor Bakan. Klaipėdoje karjerą pradėjęs baritonas šalies vardą garsina užsienio scenose – pasirodyti jam teko ne tik Vakarų Europoje, kur jau spėjo pelnyti klausytojų palankumą, bet ir Los Andžele. „Negalima nepastebėti stipraus vaidmens atlikėjo – Igor Bakan Leporelo. Komiškas Don Žuano tarno vaidmuo I. Bakan nepaprastai tiko, jį kurti solistui sekėsi natūraliai ir lengvai. Šį Leporelą drįsčiau pavadinti genialiai komišku, tuo „tamsiuoju arkliuku“, suteikusiu pastatymui ryškių, kartais net kiek prieštaringų spalvų“ (Rasa Murauskaitė. Mylėti, nekęsti ir nevaldomai kvatotis. – 7md.lt, 2019-05-24).
Žavingąja Dona Ana, neskubančia tikėti meiliais Don Žuano žodeliais, scenoje taps sopranas Agnė Stančikaitė. Jos pasirodymą premjeroje taipogi palankiai įvertino operos kritikai. LNOBT scenoje solistė yra dainavusi operose „Bohema“, „Post futurum“,
„Turandot“.
Donos Anos sužadėtiniu Don Otavijumi taps Tadas Jakas, o meilikautojo paliktos Donos Elvyros partija atiteks žaviajai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistei Beatai Ignatavičiūtei, kuri, anot recenzentės muzikologės Beatos Baublinskienės, paliko „puikų įspūdį gražiu mocartišku vokalu ir natūralia, gyva vaidyba“ (Beata Baublinskienė. Dainininkų teatras klaipėdiečių „Don Žuane“ atvėrė naujų žvaigždžių. – lrytas.lt, 2019-05-23).
Į nuotakos apgaudinėjamą Mazetą persikūnys artistiškumu ir ypatingu balsu garsėjantis Kšištofas Bondarenko, jo žmonelės Cerlinos partiją pirmą kartą atliks ilgametė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė Rasa Ulteravičiūtė. Tašką Don Žuano istorijoje padėsiančio grėsmingojo Komandoro, arba Akmeninio svečio, vaidmuo atiteks Valdui Kazlauskui.
Spalio 11-ąją Dona Ana šiame spektaklyje taps Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro primadona Rita Petrauskaitė, Dona Elvyra – žinoma solistė Gabrielė Kuzmickaitė, o Komandoru – Vilius Trakys.
Diriguoti „Don Žuano“ spektaklių Klaipėdon sugrįžta pastatymo muzikos vadovas, žymus austrų dirigentas Josefas Wallnigas. 1980 m. jis tapo „Mozarteum“ universiteto profesoriumi, o 2006 m. Zalcburge įkūrė Mozarto operų institutą (MOI), kuris iškovojo pasaulio muzikų autoritetą. Profesorius J. Wallnigas laikomas Austrijos, Zalcburgo ir W. A. Mozarto muzikos ambasadoriumi: keliaudamas po pasaulį, jis veda W. A. Mozarto muzikos interpretacijos meistriškumo kursus.
„Šios operos sėkmė – ne atsitiktinumas: ją lėmė puikios atlikėjų komandos susiklausymas ir įveikta gan aukštai pakelta meninio profesionalumo kartelė. Svarbiausias operos pasisekimo garantas – įspūdingas dirigento, W. A. Mozarto muzikos specialisto, Zalcburgo „Mozarteum“ profesoriaus Josefo Wallnigo darbas. Maestro savo santūria energija, filigranine dirigavimo technika, W. A. Mozarto muzikos stiliaus pojūčiu bei supratimu užbūrė ne tik publiką, bet ir orkestrą, grojusį pakylėtai, tarsi įgavusį antrą kvėpavimą“, – po „Don Žuano“ premjeros konstatavo muzikologė prof. Daiva Kšanienė.
„Don Žuano“ pastatymą Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre režisavo Jonas Vaitkus, scenografiją jam sukūrė Gintaras Makarevičius, o ryškiais stilizuotais kostiumais pasirūpino dailininkė Sandra Straukaitė.

 


KVMT informacija ir nuotraukos

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmajame rinkimų į Seimą ture Mėguvos rinkimų apygardoje pergalę šventęs Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas, Palangos miesto Tarybos narys Mindaugas Skritulskas pirmadienį sakė „Palangos tiltui“, kad iki antrojo rinkimų turo po dviejų savaičių (spalio 25 d.) „neįkyrės“ rinkėjams ir laikysis nuosaikumo. „Forsavimo...


Režisieriaus Jono Vaitkaus Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pastatyta Wolfgango Amadeaus Mozarto opera „Don Žuanas“ laukia savo gerbėjų Žvejų rūmuose (spalio 10, 11 d. 19 val.) Klausytojai išgirs du spalvingus Don Žuano partijos atlikėjus – Žygimantą Galinį ir Mindaugą Rojų.


"Palangos Kuršiai" varžysis dėl Karaliaus Mindaugo taurės

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 24 | Rubrika: Miestas

vylika komandų po dviejų savaičių pradės kovą dėl Karaliaus Mindaugo taurės, o iš viso šiemet rekordiškai dideliame turnyre dalyvaus 16 krepšinio klubų. Išplėtus turnyrą, jame šiemet rungsis visos 10 komandų iš „Betsafe–LKL“ čempionato, taip pat šeši Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubai, tarp jų - ir...


Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies...


Ši pavardė ir vardas – Modestas Paulauskas – žinomi visiems lietuviams. Kai olimpinio, pasaulio, Europos čempiono jaunėlis sūnus, beje, taip pat Modestas – išstriksės šį sezoną į Palangos areną žaisti miesto krepšinio reprezentacinės komandos „Palanga“ rungtynių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate, salė suoš ir...


Šeštadienį Palangoje vyko tarptautinė chorų šventė „Su jūra dainuok“. Į šventę susirinko gausus būrys kolektyvų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos. Šventę organizavęs chorvedys Rimgaudas Juozapavičius papasakojo, kad šventė buvo labai sėkminga, visiems dalyviams labai patikusi. Tai, kad šventė patiko, patvirtino ir...


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ šį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikina su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė- šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Visi norintys prekiauti ar teikti paslaugas kurorte vasarą savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, miesto savivaldybei turi pateikti reikiamus dokumentus iki balandžio 21 dienos 16 valandos. O jau kitądien, penktadienį, konkursantai dėl pasiūlytų beveik 50 verslo veiklų susirungs atrankoje. Miestas ieško, kas ne tik norėtų prekiauti kava ar arbata, bet ir...


Gegužės 8-ąją startuosiančių pirmųjų Lietuvoje elektromobilių lenktynių „Pasikrauk su Energijos tiekimu: Vilnius–Palanga“ organizatoriai kartu su Susisiekimo ministerija, Lietuvos kelių direkcija ir Palangos savivaldybe paruošė siurprizą ir patiems jauniausiems Lietuvos eismo dalyviams.


Palangos jaunimo užimtumas – ne tik mokyklų, tėvų, bet ir miesto valdžios galvos skausmas. Jei anksčiau iš jos moksleiviai sulaukdavo mažai dėmesio, tai šiuo metu kalbama priešingai. Vien pastangos įkurti Atviros erdvės jaunimo centrą rodo, kad stengiamasi ne užmerkti akis, bet inicijuojamos pastangos bandyti spręsti užimtumo problemą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius