Renginių turtingas savaitgalis: kurorte šurmuliuos vaikai, varžysis sportininkai, pasigrožėti kvies amerikietiška technika

"Palangos tilto" informacija, 2019-07-26
Peržiūrėta
1874
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies lengvaatlečiai, o Žiemos stadione laukiami amerikietiškos technikos gerbėjai.
Pirmasis susitikimas su jūra
Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ šeštadienį į Palangą sukvies daugiau nei pusę tūkstančio 7-12 metų vaikų iš visos šalies. Tad mažieji kurorto svečiai jau rytoj pirmą kartą pamatys jūrą, vėliau dalyvaus specialiai jiems parengtoje turiningoje kultūrinėje programoje bei mėgausis įvairiomis pramogomis.
Ernesta Žaromskytė, Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) kultūrinės veiklos vadybininkė, sakė, kad šiemet itin didelis dėmesys bus skiriamas edukacijai – vaikai bus supažindinami su jūros keliamais pavojais bei mokomi jų išvengti. „Norime, kad mažieji žinotų gelbėtojų vėliavų spalvų reikšmes, kad suvoktų, jog jūra gali teikti ne tik džiaugsmą, bet gali būti ir klastinga“, – kalbėjo E. Žaromskytė.
Vaikai žygiuos J. Basanavičiaus gatve
Šeštadienio rytą susirinkę prie Kurhauzo, mažieji akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyviai susipažins su animatoriais ir savanoriais, kartu darys rytinę mankštą, turės įveikti kliūčių ruožą „Linksmieji kalneliai“, žais žaidimus, spalvins svajonių pilis, o vėliau vaikų eisena patrauks link jūros tilto. Eidami J. Basanavičiaus gatve, vaikai šventinę nuotaiką skleis ir aplinkiniams – skambės dainų posmai, skanduotės. Jūratės ir Kastyčio skvere mažuosius kurorto svečius pasitiks akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ iniciatorius bei globėjas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir kiti svečiai. Netrukus mažieji bus pakviesti į pirmąjį susitikimą su jūra, vėliau jų lauks maudynės Baltijos bangose.
Po maudynių, kultūrinėje pievoje „I love Palanga“ vyks piknikas ir įvairios pramogos. Palangos pakrančių apsauga vaišins pasienietiška koše, o Laimos Lapkauskaitės grupė „Mergaitės iš Majamio“ susirinkusiems dovanos koncertą. Sekmadienį, prieš kelionę namo, mažieji kurorto svečiai šėls Palangos vasaros parke, lankys muziejus ir susipažins su Palanga.
Kad visos Lietuvos vaikai turėtų galimybę pamatyti jūrą, lėšų šiam projektui kasmet skiria Palangos miesto savivaldybė.
Ačiū rėmėjams
„Norime pasidžiaugti, jog prie šventės noriai prisideda visa Palanga: LDM Palangos gintaro muziejus, Šunų muziejus, Palangos SC sporto arena, Palangos botanikos parkas, Palangos komunalinis ūkis, Lietuvos paramedikų asociacija, Palangos pasienio užkarda, Palangos miesto policijos komisariatas, Palangos gelbėjimo tarnyba, Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Palangos Senoji gimnazija, V. Jurgučio pagrindinė mokykla, Palangos pradinė mokykla, Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvų dalyviai, laikraščiai „Palangos tiltas“, „Vakarinė Palanga“, bei 30 savanorių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Kretingos, Gargždų, Palangos,“ – vardijo PKJC vadybininkė.
Vaisius, sultis, vandenį ir kitus skanėstus dovanos prekybos tinklas LIDL, NORTE vanduo, Žemaitijos pienas, kepykla „Gudobelė“. Gausu bus ir kitų dovanų: nuo saulės kremus dovanoja „Bioderma“, natūralią kosmetiką ir medžiaginius maišiukus „Aromama“, gerąsias bakterijas „Bifoval“, žuvų taukus „Moller's“, žurnalus vaikams „FLINTAS“, pramogas Palangos vasaros parkas ir iliuzijų namas „Eureka“, o pikniko metu gražiausias savo dainas atliks Laimos Laipkauskaitės grupė „Mergaitės iš Majamio
„Laumės juosta“ – lauko erdvėse
Savaitgalį Palangą praturtinsiantis vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos festivalis „Laumės juosta“ šurmuliuos lauko erdvėse ir didžiojoje scenoje prie Palangos tilto. Tokiu sprendimu siekiama, kad jaunieji dainininkai būtų matomi ir girdimi visiems palangiškiams bei miesto svečiams.
Jau šiandien nuo 16 val. iki 19 val. J. Basanavičiaus gatvėje vyks koncertai – vaikų ir paauglių vokaliniai kolektyvai ir pasaulinių konkursų laureatai „Demo šokių studija“ pasirodys Palangos vasaros parke bei Jūratės ir Kastyčio skvere. Šeštadienį 18 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vyks didysis „Laumės juostos“ koncertas, kuriame publikos dėmesį neabejotinai patrauks įspūdingi žymiausių vaikų ir jaunimo vokalinių kolektyvų pasirodymai.
Festivalio vedėjos – Simona Nainė ir Gabija Zdanytė.
Sporto aistruoliai trauks į miesto stadioną
Sporto aistruoliai šiandien ir rytoj trauks į Palangos miesto stadioną, kuriame vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Šiemet šalies pirmenybės lengvaatlečiams bus ypatingos svarbos – per Palangą kai kuriems jų nusidrieks kelias į Tokijo olimpines žaidynes, kurios vyks kitąmet, būrys sportininkų sieks ir pagerinti Lietuvos rekordus.
Anot organizatorių, tokiam renginiui Palanga yra ideali vieta. Čia daug geriausių šalies lengvaatlečių rengia treniruočių bazes, čia – puikus jūrinis oras, o čempionato kovas Palangoje visada stebi daug žiūrovų.
Lietuvos lengvosios atletikos čempionate Palangoje dalyvaus būrys lengvosios atletikos žvaigždžių. Pavyzdžiui, Andrius Gudžius, pasaulio ir Europos disko metimo čempionas, moterų disko metimo sektoriuje kovos dvejų olimpinių žaidynių finalininkė Zinaida Sendriūtė ir šio sezono lyderė uteniškė Ieva Zarankaitė. O kur dar visi kiti startai! Tik pasirinkite, kas jums prie širdies.
Amerikietiški automobiliai
Šis svaitgalis turiningas ir amerikietiškos technikos gerbėjams – kurorte vyksta jau tradiciniu tapęs „American Spirit“ sąskrydis. Įspūdingais automobiliais bei motociklais šiandien nuo 17 val. iki 18 val. bus galima pasigrožėti Jūros gatvėje, Šventojoje, o rytoj juos išvysime Palangoje. Amerikietiška technika šeštadienio vidurdienį bus išrikiuota Žiemos stadione (Vytauto g. 16, Palanga). Čia vyks įvairios atrakcijos, bus renkami geriausi automobiliai ir motociklai.
Žiūrovų labiausiai laukiama renginio dalis neabejotinai yra didysis dalyvių paradas Palangos gatvėmis. Amerikietiška technika į Palangos gatves išriedės 16.30 val. – Didžiojo kruizo metu automobiliai ir motociklai ratą suks šiuo maršrutu: Vytauto g., S. Dariaus ir S. Girėno g., Plytų g., Ganyklų g., Druskininkų g., Vytauto g., J. Basanavičiaus g., Birutės al., Kęstučio g. – Vytauto g. ir grįš į Žiemos stadioną, esantį Vytauto gatvėje

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Ar mėgstate stintas? Nesvarbu, kokia – kepta marinuota, rūkyta ar paruošta kitais būdais, bet  skaniausia stinta yra būtent Palangoje. Kodėl?“ – retoriškai klausia Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir vienas iš Stintų šventės Palangoje organizatorių, Nerijus Stasiulis.  


Palanga – vienas iš seniausių Lietuvos miestų – švenčia 770 metų jubiliejų.


Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Jau mažiau nei po mėnesio Palangoje susiburs aktyvus jaunimas ne tik iš visos Žemaitijos regiono bei dalies Lietuvos, bet ir iš Palangos miestų-partnerių užsienyje – kurorte šurmuliuos Jaunimo vasaros akademija.


Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies...


Švenčių laukti smagu: kurorte netrūksta renginių visą mėnesį

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Miestas

Tai, kad Palangoje prasidėjo Kalėdų laukimo laikotarpis, juntama visuose kurorto kampeliuose. Kur tik įmanoma, ten spinduliuoja nuojauta, jog gražiausios žiemos šventės jau čia pat. Gausybė renginių, tinkančių įvairaus amžiaus žmonėms, suburs šeimas, skatins kurti ir dvasiškai pasiruošti šventėms.


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Kultūros naktis prie Baltijos nustebins renginių gausa bei įvairove

Palangos m. savivaldybės informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Kultūra

Palanga entuziastingai laukia bene svarbiausio projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“ savaitgalio. Šventinis savaitgalis, kuomet visa Lietuva minės Valstybės dieną, kurorte bus kaip niekad turtingas kultūrinių renginių, skirtų įvairaus amžiaus meno mylėtojams.


Vasario 16-oji, skelbianti, kad prieš 94 metus buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, buvo deramai prisiminta ir Palangoje. Šia proga mūsų mieste vyko daug renginių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius