Palangoje šurmuliuos Jaunimo vasaros akademija

Palangos tiltas, 2022-05-11
Peržiūrėta
1321
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje šurmuliuos Jaunimo vasaros akademija

Jau mažiau nei po mėnesio Palangoje susiburs aktyvus jaunimas ne tik iš visos Žemaitijos regiono bei dalies Lietuvos, bet ir iš Palangos miestų-partnerių užsienyje – kurorte šurmuliuos Jaunimo vasaros akademija. Šio renginio šūkis – „Kartu mes galime daug!“ – atskleidžia jo esmę bei jaunuoliams primena, kad bendra veikla ir bendri tikslai sutelkia bendruomenę ir įgalina ją sėkmingoms veikloms. 

Lietuvos jaunimo metai

2022-ieji metai Lietuvoje paskelbti Lietuvos jaunimo metais. Būtent šiais metaisbus minimos Lietuvos jaunimui svarbios sukaktys: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos trisdešimtmečio ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos penkiasdešimtmečio įsteigimo jubiliejai. 

Džiugu tai, kad į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintą Lietuvos jaunimo metų minėjimo 2022 metais planą įtraukta ir Palangos miesto savivaldybės organizuojama jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“.

Jaunuoliai ne tik iš Lietuvos

Europos Parlamentas 2022-uosius paskelbė Europos jaunimo metais ir sudarė unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Jaunimo metai suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jaunimo problemas Lietuvoje ir Europoje, inicijuoti diskusijas ir tinkamų sprendimų priėmimą bei palengvinti jaunimo pilietinio aktyvumo įsitvirtinimo procesą Lietuvoje. 

Palangoje Lietuvos ir Europos jaunimo metai prasidėjo itin prasmingai – birželio 8-10 dienomis kurortas jaunuolius kviečia į Jaunimo vasaros akademiją. Planuojama, kad į kurortą suvažiuos dvidešimties savivaldybių atstovai iš visos Lietuvos, taip pat laukiama svečių iš Palangos miestų-partnerių užsienyje. 

Įskaitant jaunuolius, jaunimo darbuotojus, lektorius, moderatorius ir kitus Jaunimo vasaros akademijos dalyvius, iš viso kurorte planuojama sulaukti apie pusketvirto šimto dalyvių. Jaunuoliai dalyvaus bendrose diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, darbo grupėse, bus rengiamos sportinės, orientacinės rungtys, kitos veiklos. 

Ne tik jaunimo vasaros akademijos renginio dalyvių, bet ir jaunuolių iš visos Lietuvos laukia staigmena Palangos miesto savivaldybės dovana Lietuvos jaunimui Lietuvos ir Europos jaunimo metų proga – nemokamas koncertas Palangos koncertų salėje.

Prasmingos veiklos

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorės Lauros Janušienės, ekonomines bei socialines COVID-19 pandemijos pasekmes jaunimas jaučia itin aiškiai, tad jaunimo vasaros akademijos siūlomos veiklos suteiks galimybę skirtingų regionų, šalių jaunuoliams lavinti savo socialinius įgūdžius bei kompetencijas, paskatins juos įsitraukti į sprendimų priėmimo procesus ir suteiks tam reikalingų žinių, būtinų veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai. 

„Siekdami paskatinti jaunimą aktyviau įsitraukti į jiems skirtas veiklas, Jaunimo vasaros akademijoje jaunuolius informuosime ne tik apie Lietuvos jaunimo metų ir Europos jaunimo metų minėjimui kirtus renginius, bet ir apie tarpkultūrinio mokymosi galimybes Europos solidarumo korpuso ir ERASMUS+ programose, taip pat norime akcentuoti ir miestų-partnerių vaidmenį“, – kalbėjo L. Janušienė. Džiugu, kad šio renginio metu vyks Jaunimo reikalų agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamos veiklos.

Ne mažiau svarbu, pasak jaunimo reikalų koordinatorės, yra didinti Jaunimo savanoriškos tarnybos žinomumą bei skatinti savanorystę, taip pat – ugdyti saugius, nesmurtinius santykius tarp jaunimo vykdant smurto prevenciją ir informuojant apie galimybes gauti reikiamą pagalbą.

Jaunimo vasaros akademijos metu didelis dėmesys bus skiriamas ir socialinei įtraukčiai – bendrų užsiėmimų metu siekiama pažinti mažiau galimybių turinčių jaunuolių poreikius, skatinant toleranciją bei komandinį darbą. 

Neliks be reikiamo dėmesio ir psichinė, emocinė bei fizinė jaunimo sveikata – siekiant teigiamų pokyčių šioje srityje, ieškoma galimybių didinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. 

Šešioliktą kartą

Tai – tradicinis renginys Žemaitijoje, organizuojamas jau 16-ąjį kartą.

Jaunimo vasaros akademija – tradicinis kasmetinis jaunimui skirtas renginys, kurio metu keletą dienų jaunimas diskutuoja aktualiais klausimais, įgyja žinių, socialinių kompetencijų, kitų reikalingų žinių. 

Renginį organizuoja Palangos miesto savivaldybė. 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Birželio 8-10 dienomis, į Palangą sugužės aktyviausi jaunuoliai iš visos Žemaitijos, kitų Lietuvos miestų, kurortas sulauks svečių ir iš užsienyje esančių Palangos miestų-partnerių – Lietuvos jaunimo metų proga Palangoje vyks Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“. Tai – tradicinis, jau 16-tus metus rengiamas jauniems žmonėms skirtas renginys, kurį kasmet organizuoja viena iš...


Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Jau mažiau nei po mėnesio Palangoje susiburs aktyvus jaunimas ne tik iš visos Žemaitijos regiono bei dalies Lietuvos, bet ir iš Palangos miestų-partnerių užsienyje – kurorte šurmuliuos Jaunimo vasaros akademija.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Stovykloje vaikų lauks: dvi treniruotės per dieną; išvykos prie jūros; batutų parkas; žaidimai bei pramogos. Treniruotes ves patyrusių trenerių komanda! Priimami ir registruojami 7- 14 metų amžiaus vaikai. 


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Įpusėjus vasarai, Palangoje prasideda didysis poilsiautojų pikas, į kurį įsilieja ir jaunimas iš visos šalies. J. Basanavičiaus gatvės linksmybės, ramesnis pasivaikščiojimas po parką, saulės vonios, smėlis, jūra, muzika, šokiai, naktiniai klubai, laukinis gyvenimas palapinėse ir kiti dalykai – ar to pakanka jaunimui, kad jis plūstų į Palangą? Gal jiems...


Palanga pirmą vasaros savaitgalį šurmuliuos šokio ritmu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Besikeičianti Palanga kalendorinę vasarą šiemet pasitiks audringu šokių festivaliu „Palangos ritmu 2012“, kurio metu kurorto svečiai galės ne tik pasidžiaugti daugybės šokėjų pasirodymais, bet ir kartu su jais pamiklinti kojas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius