Palangoje šurmuliuos jaunimas – aktyviausius ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš visos Lietuvos sukvies Jaunimo vasaros akademija

"Palangos tilto" informacija, 2022-06-04
Peržiūrėta
1366
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje šurmuliuos jaunimas – aktyviausius ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš visos Lietuvos sukvies Jaunimo vasaros akademija

Birželio 8-10 dienomis, į Palangą sugužės aktyviausi jaunuoliai iš visos Žemaitijos, kitų Lietuvos miestų, kurortas sulauks svečių ir iš užsienyje esančių Palangos miestų-partnerių – Lietuvos jaunimo metų proga Palangoje vyks Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“. Tai – tradicinis, jau 16-tus metus rengiamas jauniems žmonėms skirtas renginys, kurį kasmet organizuoja viena iš Žemaitijos savivaldybių. Šių metų renginį organizuoja Palangos miesto savivaldybė. 

Jaunuoliai ne tik iš Lietuvos

Palanga, šiemet renginio organizavimo įsipareigojimus perėmusi iš Klaipėdos miesto savivaldybės, aktyviausius jaunuolius svetingai priims jau antrą kartą – pirmą kartą Jaunimo vasaros akademija kurorte vyko 2010 metais. 

Tris dienas truksiančio renginio metu Palangoje apsilankys iš anksto užsiregistravusių daugiau kaip 250 jaunuolių ne tik iš Žemaitijos regiono, bet ir kitų Lietuvos savivaldybių: Alytaus, Akmenės, Elektrėnų, Pakruojo, Radviliškio, Raseinių, Šilalės, Širvintų, Ukmergės, Vilkaviškio, Visagino. Pirmą kartą šiais metais kaip Jaunimo vasaros akademijos dalyviai yra pakviesti ir Palangos miestai partneriai, atvyks Eilato (Izraelis), Kobuleti (Sakartvelas) ir Jūrmalos (Latvija) atstovai. 

Įvairi veikla

Nemirsetoje, pušynų apsuptyje įsikūrusiame kempinge, susibūrę jaunuoliai dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse, darbo grupėse, bus rengiamos sportinės, orientacinės rungtys, kitos veiklos. Neatsitiktinai pasirinktas ir Jaunimo vasaros akademijos šūkis „Kartu mes galime daug!“ – jis atskleidžia renginio esmę bei jaunuoliams primena, kad bendra veikla ir bendri tikslai sutelkia bendruomenę ir įgalina ją sėkmingoms veikloms. 

Tad tris dienas truksiančiame renginyje nestigs ne tik jaunuoliams įdomių veiklų, bet ir prasmingų susitikimų bei diskusijų, kurių metu jaunimas galės išsakyti savo nuomonę, iškelti aktualias problemas, sužinoti naujų dalykų o galbūt ir įsitraukti į įdomias veiklas. 

Be kitų renginio dalyvių ir pranešėjų, Jaunimo vasaros akademijoje dalyvaus Lietuvos žmogaus teisių centro, Europos migracijos tinklo, LABiblioteka, VšĮ Politikos tyrimų ir analizės instituto, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovai ir kt. 

Diskusijas ir veiklas aktualiomis jaunimui temomis pasiūlė ir regioninės organizacijos: Stepono Dariaus vaikų skraidymo mokykla, Mažeikių gatvės gimnastai, Palangos visuomenės sveikatos biuras, Palangos jaunimo sveikatingumo ir meno entuziastų bendruomenė „1000 saulių“. 

Jaunimo vasaros akademijos dalyviai taip pat dalyvaus „Gyvosios bibliotekos“ veiklose. 

Prasmingos diskusijos

Jaunimo reikalų agentūra Palangoje susirinkusiam jaunimui dovanos „Keliaujančių jaunimo metų“ renginį, kurio metu vyks jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų mugė. Tikimasi, kad pažintis ir diskusijos tokiomis temomis kaip: „Klaipėdos apskrityje vyraujančios su jaunimu ir su jaunimo politika susijusios problemos“, „Darbas su jaunimu Klaipėdos miesto apskrityje“, „Jaunimo politika mano apskrityje po 10 metų“ – leis jaunuoliams suvokti politikos formavimo procesus bei aktyviau į juos įsitraukti. 

Taip pat bus kalbama apie Europos Sąjungos finansuojamus projektus, vyks karjeros dirbtuvės. Dėmesys bus skiriamas ir klimato kaitai, laisvų nuo neapykantos bendruomenių kūrimui Lietuvoje. 

Jaunimo vasaros akademijoje bus diskutuojama ir kitomis jaunuoliams aktualiomis temomis, keliamos problemos, apie kurias dažnai yra nutylima, vengiama arba tiesiog pamirštama kalbėti: disleksiją, priklausomybes, fizinio aktyvumo svarbą. 

Kai kurios diskusijos bus organizuojamos anglų kalba, kai kurios skirtos su jaunimu dirbantiems darbuotojams, todėl tikimasi, kad šios Jaunimo vasaros akademijos metu svarbi informacija pasieks visas tikslines grupes. 

Nemokamas koncertas

„Kabinetas 303“ – palangiškių muzikos grupė, kuri pasitiks svečius ir šeimininko teisėmis pradės renginį. 

O ketvirtadienį, birželio 9 d., 20 val. Palangos koncertų salėje ne tik Jaunimo vasaros akademijos dalyvių, bet ir visos Lietuvos jaunuolių laukia Palangos dovana Lietuvos ir Europos jaunimo metų proga – nemokamas Leon Somov & Dileta koncertas kuriame gali apsilankyti kiekvienas norintis. Taigi tegul būna taip, kaip linki organizatoriai: „Tegul vasaros pradžia būna kupina geriausių įspūdžių draugų būryje!

 

Palangos miesto sav. inf. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos ir Europos jaunimui 2022-ieji buvo ypatingi. Visus metus Lietuvoje ir Europoje vyko daugybė renginių ir iniciatyvų, skatinančių atkreipti dėmesį į jaunimo politiką bei drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas.


Birželio 8-10 dienomis, į Palangą sugužės aktyviausi jaunuoliai iš visos Žemaitijos, kitų Lietuvos miestų, kurortas sulauks svečių ir iš užsienyje esančių Palangos miestų-partnerių – Lietuvos jaunimo metų proga Palangoje vyks Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“. Tai – tradicinis, jau 16-tus metus rengiamas jauniems žmonėms skirtas renginys, kurį kasmet organizuoja viena iš...


Jau mažiau nei po mėnesio Palangoje susiburs aktyvus jaunimas ne tik iš visos Žemaitijos regiono bei dalies Lietuvos, bet ir iš Palangos miestų-partnerių užsienyje – kurorte šurmuliuos Jaunimo vasaros akademija.


Stovykloje vaikų lauks: dvi treniruotės per dieną; išvykos prie jūros; batutų parkas; žaidimai bei pramogos. Treniruotes ves patyrusių trenerių komanda! Priimami ir registruojami 7- 14 metų amžiaus vaikai. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Įpusėjus vasarai, Palangoje prasideda didysis poilsiautojų pikas, į kurį įsilieja ir jaunimas iš visos šalies. J. Basanavičiaus gatvės linksmybės, ramesnis pasivaikščiojimas po parką, saulės vonios, smėlis, jūra, muzika, šokiai, naktiniai klubai, laukinis gyvenimas palapinėse ir kiti dalykai – ar to pakanka jaunimui, kad jis plūstų į Palangą? Gal jiems...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius