Lietuvai pagražinti draugija Žemaitijos metus pažymėjo ilgamečių augalų sodinimu

"Palangos tilto" informacija, 2019-12-02
Peržiūrėta
1678
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2019 metais buvo minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės. Respublikos Seimas paskelbė šiuos metus Žemaitijos metais, pabrėžiant Žemaitijos lemiamą reikšmę Lietuvos ir Baltijos jūros rytų pakrantės 13-14 amžiais valstybių formavimosi istorijoje ir Žemaitijos vaidmenį to laikotarpio Europos istorijoje.
Norėdami prisidėti prie garbingo Žemaitijos vardo paminėjimo jubiliejaus ir tęsdami seną Lietuvai pagražinti draugijos tradiciją žymias datas įprasminti medelių ir kitų želdinių sodinimu, Palangos skyriaus nariai nusprendė papuošti žemaičiams šventas kurorto viešasias erdves visžaliais ilgamečiais dekoratyviniais augalais.
Vėlų rudenį, gražiai saulės nušviestą vidurdienį, Meilės alėjoje susirinko gausus draugijos narių būrys sodinti Kretingos miškų urėdijos medelyne įsigytus du puošnius korėjinių pušų sodinukus. Visi pasidžiaugėme jų grožiu ir išlakumu. Po pasodinimo klausėmės aktyvių draugijos narių Petronėlės Kasmauskienės pasakojimų ir eilių apie pušis ir draugijos veteranės Reginos Ivanovienės sudainuotos populiariosios dainos „Pušelė“. Prabangios korėjinės pušys tikrai pagerins kurorto įvaizdį ir papuoš visų mylimą ir mėgstamą Meilės alėją.
Žemaitijos metų paminėjimo garbei Palangos Birutės parke ant Žemaičių kalnelio pasodinome taip pat Kretingos miškų urėdijos medelyne įsigytus keturius europinių kukmedžių sodinukus. Tiksli sodinimo vieta Žemaičių kalnelyje ir sodinukų rūšis prieš tai buvo suderinta su parko šeimininku – direktoriumi Valdu Pakusu. Mums pristačius sodinukus, direktorius vadovavo pasodinimui ir mums papasakojo apie Birutės parke dar numatomus atlikti darbus, Žemaičių kalnelio istoriją bei ilgaamžius dekoratyvinius augalus – kukmedžius, jų populiarumą ir paplitimą mūsų pajūryje. Taip pat pasidžiaugė, kad ūksmingųjų kukmedžių pavėsiniai medžiai - krūmai duos gražų foną bendram Žemaičių kalnelio vaizdui. Pabaigoje neapsėjome be eilių ir puikių dainų, kurios nepaprastai gražiai skambėjo šioje akustinėje erdvėje.
Dėkojame aktyviai sodinime dalyvavusiems draugijos nariams Gražinai Kuleševičienei, Vytautui ir Zitai Dermeikiams, Marijai Kniukštienei, Aleksandrai ir Alpiui Šimkams, Reginai Ivanovienei, Petronėlei Kasmauskienei, Genei Narmontienei ir kitiems prisidėjusiems prie sodinukų sodinimo.
Taip keliame draugijos narių aplinkosauginę kultūrą, formuojame globėjišką požiūrį į mus supančią aplinką, geriname kraštovaizdžio išsaugojimą, stipriname tarpusavio bendravimą, darant visus bendruomeniškesniais ir draugiškesniais vienas kitam.


Nijolė Steponavičiūtė
Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus pirmininkė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žemaitijos regioninė etninės kultūros globos taryba tęsia gražią tradiciją pagerbti Žemaitijos etninei kultūrai nusipelniusius žmones.


Mažeikiuose prasidėjo Žemaitijos krepšinio taurė, kurioje varžosi keturi „7bet-NKL“ klubai.


Šią vasarą savo kelionėms po Lietuvą rinkitės neatrastus Žemaitijos kampelius — Kretingos ir Skuodo rajonus.


Dramų skaitymų draugijos susibūrimai Palangoje – trijų draugų – Rolando Rastausko, Herkaus Kunčiaus ir Vytauto Balsio laukiama dovana vasarojančiųjų klausytojų  auditorijai.


Birželio 8-10 dienomis, į Palangą sugužės aktyviausi jaunuoliai iš visos Žemaitijos, kitų Lietuvos miestų, kurortas sulauks svečių ir iš užsienyje esančių Palangos miestų-partnerių – Lietuvos jaunimo metų proga Palangoje vyks Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“. Tai – tradicinis, jau 16-tus metus rengiamas jauniems žmonėms skirtas renginys, kurį kasmet organizuoja viena iš...


2019 metais buvo minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės. Respublikos Seimas paskelbė šiuos metus Žemaitijos metais, pabrėžiant Žemaitijos lemiamą reikšmę Lietuvos ir Baltijos jūros rytų pakrantės 13-14 amžiais valstybių formavimosi istorijoje ir Žemaitijos vaidmenį to laikotarpio Europos istorijoje.


Dramų skaitymų draugija Palangoje kviečia

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 13 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 15 d. 19 val. Dramų skaitymų draugija Palangoje kviečia į paskutinį susitikimą šiais metais. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Rolandas Rastauskas skaitys savo verstą Dmitrijaus Danilovo pjesę „Žmogus iš Podolsko“. Dalyvauja Karolina Kuzborska.  


Kuo gali didžiuotis žemaičiai, kuo jie išskirtiniai, – į tokius ir panašius klausimus turėjo galimybę rasti atsakymus tautinių šokių ansamblio„Bočiai“ nariai, leidęsi į ekskursiją po įvairias žymias Žemaitijos vietas. Tai buvo jų nepanaudota dovana, likusi iš pernai švęsto jubiliejaus. Kolektyvo nariai džiaugėsi puikia išvyka ir...


Šeštadienį Palangoje prisiminta mūsų šalies istorija bei pagerbti kovojusieji už Laisvę: tylos minute ir trijų šūvių salve pagerbti žuvusieji prie tądien iškilmingai atidengto skulptoriaus Jono Jagėlos sukurto paminklo Žemaitijos kariams-savanoriams.


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius