Tarptautinę jaunimo dieną jaunimas būrėsi ir Palangos jaunimo darbo centre

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-08-18
Peržiūrėta
2399
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Estijos Respublikos Garbės konsulas dr. Virginijus Biskys apžvelgė Lietuvos ir Estijos diplomatinio ir verslo bendradarbiavimo istoriją.
Estijos Respublikos Garbės konsulas dr. Virginijus Biskys apžvelgė Lietuvos ir Estijos diplomatinio ir verslo bendradarbiavimo istoriją.

Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.

Kaip sakė seminarą pradėjęs ir visus susirinkusiuosius su švente pasveikinęs Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėjas Paulius Martinkėnas, jo vadovaujamo skyriaus specialistai jau seniai didelį dėmesį skiria jaunimo verslumo didinimui, viliantis, kad būtent jaunoji verslininkų karta Lietuvą pavers naująja Islandija. Šiuolaikinis verslas jau nebeįsivaizduojamas be interneto, o kartu vis sparčiau auga ir vystosi internetinis verslas. Įvertinęs šias tendencijas, Palangos jaunimo darbo centras rugpjūčio 12 d. jaunimą pakvietė į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“. Šiuo seminaru siekta suteikti visą būtiną informaciją apie galimybes pradėti verslą internete ir su tuo susijusias sąlygas ir aplinkybes – mokesčius, muitus, finansus ir logistiką.

Seminarą savo pasisakymu pradėjo Estijos Respublikos Garbės konsulas dr. Virginijus Biskys, kuris apžvelgė Lietuvos ir Estijos diplomatinio ir verslo bendradarbiavimo vystymosi ir plėtros istoriją, akcentavo estiško verslo galimybes ir jaunimui pasiūlė pagalbą ieškant kontaktų su inovacijas plėtojančiais Estijos verslininkais.

UAB „Laimingas verslas“ direktorius Marius Krasauskas savo pranešime „Verslo internete pradžia ir vystymas“ apžvelgė pirmuosius žingsnius kuriant savo e-verslą – kuo jis skiriasi nuo „fizinio“ verslo, kokios yra formos, kuo galima prekiauti, kokias paslaugas teikti, kaip susikurti internetinę parduotuvę ir kt. Natūralu, kad kuriant internetinį verslą be finansų institucijų elektroninių paslaugų apsieiti yra neįmanoma, todėl kitame pranešime DNB banko Klaipėdos skyriaus plėtros vadovė Jelena Džigajeva pristatė banko teikiamas galimybes internetiniam verslui – „i-linija“ ir verslumo skatinimo programą „Kuriu verslą“. Ne mažiau svarbus buvo ir Lietuvos pašto antrinės įmonės UAB „Baltic post“ LPExpress produkto vadovo Andrejaus Dolgovo pranešimas, kuriame buvo išdėstyti pagrindiniai LPExpress veiklos principai ir teikiamos paslaugos – koks yra kurjerio vaidmuo internetiniame versle ir kaip produktas pasiekia galutinį klientą.

Antrojoje seminaro dalyje pranešimus skaitė Valstybės institucijos – Valstybinė mokesčių inspekcija, Lietuvos muitinė ir SoDra. Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos vyr. specialistė Violeta Vilimienė suteikė informacijos apie verslo formas, kurias galima pasirinkti siekiant verstis internetiniu verslu ir joms taikomus mokesčius. Klaipėdos teritorinė muitinė supažindino su muitų taikymu, jeigu plėtojant internetinį verslą bus prekiaujama su trečiosiomis šalimis. O seminarą užbaigė SoDros vyr. specialistės Nora Kubilienė ir Virginija Lukoševičienė, kurios seminare dalyvaujančiam jaunimui išdėstė Valstybinio socialinio ir Privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimus.

Seminaru buvo susidomėjęs jaunimas ne tik iš Palangos ar Vakarų Lietuvos, bet ir iš kitų Lietuvos regionų. Poilsiautojai iš Šiaulių, atostogas leidžiantys vasaros sostinėje Palangoje – Tomas ir Agnė taip pat buvo neabejingi seminaro temai. Agnė, paklausta kaip vertina seminarą, teigė: „Išties stebina, koks dėmesys yra rodomas jaunimui. Iki šiol neteko matyti tokio Darbo biržos organizuoto seminaro jaunimui, kada kartu pasisako diplomatas, verslo atstovai ir valstybinės įstaigos. Tiesiog Darbo birža „sudėjo taškus ant i“, mokydama jaunus žmones kurti savo verslą. Daugiau tokių seminarų“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos ir Europos jaunimui 2022-ieji buvo ypatingi. Visus metus Lietuvoje ir Europoje vyko daugybė renginių ir iniciatyvų, skatinančių atkreipti dėmesį į jaunimo politiką bei drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Palangos jaunimas minės tradicinę Draugo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ ketvirtadienį, lapkričio 29 d., 18 val. „Senojoje Hansoje“ (J. Basanavičiaus g. 29) organizuoja Draugo dieną. Šio renginio metu ketinama aptarti jaunimo projektus, vykusius Palangoje, bei palangiškių projektus, kurie buvo įgyvendinti kitose Lietuvos ir Europos vietovėse. Nepamiršti...


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palanga mini Europos jaunimo informavimo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 18 | Rubrika: O man ne dzin

Šiandien visos Europos Sąjungos šalys mini Europos jaunimo informavimo dieną, tad „Palangos tiltas“ nusprendė pasiteirauti, kuo ši diena yra svarbi Palangos jaunimui ir ką apie ją mano Palangos Jaunimo darbo centras. Palangos Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Lina Šleiniūtė mielai sutiko atsakyti į užduodamus klausimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius