Palangos jaunimas minės tradicinę Draugo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2018-11-23
Peržiūrėta
2550
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ ketvirtadienį, lapkričio 29 d., 18 val. „Senojoje Hansoje“ (J. Basanavičiaus g. 29) organizuoja Draugo dieną. Šio renginio metu ketinama aptarti jaunimo projektus, vykusius Palangoje, bei palangiškių projektus, kurie buvo įgyvendinti kitose Lietuvos ir Europos vietovėse. Nepamiršti bus ir tarptautiniai projektai. Kodėl būtent jaunimo projektai? Todėl, kad jų šiemet būta itin daug, ir jaunimas turi kuo pasidalinti ir patarti vienas kitam.

Projektai paskatina susirasti draugų
Draugo diena kurorte – jau tradicinė, vyks jau šeštąjį kartą, ir kaskart tądien aptariama vis kita jaunimui aktuali tema. „Šiemet nusprendėme dėmesį skirti jaunimo projektams, kadangi vykdomi projektai labiausiai atspindi jauno žmogaus poreikius ir aktualijas“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė.
Pasak pašnekovės, vykdydami projektus jauni žmonės patiria daug naudų: jie išmoksta, kaip juos pateikti, susiduria su kliūtimis, bando jas spręsti ir išsprendžia, išmoksta paprašyti pagalbos, taigi pasikviečia į projektinę grupę draugus – specialistus, galinčius pagelbėti. Visos neformalios grupės privalo turėti juridinį draugą. Taip pat draugų būrį papildo rėmėjai, o ir šiaip pagalbininkai, kurie mielai sutiko prisidėti.
Palangiškiai įgyvendina projektus, kuriuos finansuoja Palangos miesto savivaldybė. Iš viso šiemet įgyvendinti 9 projektai, iš jų beveik pusės ėmėsi neformaliosios grupės.
„Šiemet įgyvendinta tikrai daug projektų. Ypač džiaugiamės sėkmingais tarptautiniais projektais, kuriuose buvome partneriai. Kai kurie mūsų jaunuoliai buvo išvykę į užsienį ir pasisėmė patirties, galėjo patirti, kaip projektai vykdomi, iš arti. Šie jaunuoliai renginio metu taip pat dalinsis savo patirtimi. Visi projektų rengėjai papasakos, su kokiais sunkumais susidūrė, kas skatino nenuleisti rankų, kas labiausiai patiko. Projektinė veikla tuo ir puiki, kad ji padeda jauniems žmonėms pirmiausia patiems tapti draugais sau, juk galime įvertinti save, pažinti savo stipriąsias puses“, – pastebėjimais dalijosi L. Grendienė.

Diskusijose – apie kliūtis ir naudą
Kaip pasakojo jaunimo reikalų koordinatorė, rengiant projektus jauni žmonės geriausiai mato, ko jiems patiems trūksta, kokių žinių dar reiktų, kad projektas būtų sėkmingai parengtas, kurioje srityje dar reikia tobulėti. „Projektinė veikla naudinga jaunimui dar ir tuo, kad įtraukia ne tik aktyviausius jaunus žmones, bet ir tuos, kurie kai kada nedrįsta prisijungti. Net ir tylus įsitraukimas labai padeda, tereikia norėti prisidėti. Džiaugiamės, kad tokių jaunuolių, kurie prisijungia, atsiranda. Tikimės, kad ateityje jų tik daugės. Vykdant projektinę veiklą kiekvienas jaunas žmogus gali atrasti savo nišą, kurioje geriausiai gali realizuoti save ir pagelbėti komandai“, – sakė L. Grendienė.
Palangos kultūros ir jaunimo centro jaunimo studijos vadovas Tautvydas Lubys papasakojo, jog bendraujant su jaunuoliais, vykdžiusiais projektinę veiklą, jis pastebėjo vieną pasakojimų tendenciją – rengiamas projektas būna vienaip, o pavyksta kitaip. „Tad susirinkę ir diskutuosime, kas pasikeičia darant projektus, kokios problemos iškyla. Galbūt atrasime bendrų kliūčių ir pabandysime atrasti sprendimo būdus. Kviečiame visus jaunus žmones, kurie dalyvavo projektinėje veikloje, ir tuos, kurie apie tai galvoja. Vieni iš kitų galės pasisemti žinių, pasipasakoti, kaip sekėsi. Pažvelgę į praėjusius metus pamatėme, kiek daug būta įgyvendintų projektų, o atrodė, kad šiemet jaunuomenė buvo pasyvesnė. Nieko panašaus. Tad norisi, kad jaunimas ir toliau būtų aktyvus. Juolab, kad yra skiriamas pakankamas finansavimas, tereikia imti ir kažką daryti“, – skatino T. Lubys.
Kiekvienas, prisidėjęs vykdant projektinę veiklą, renginio metu sulauks padėkų ir dovanėlių.
Kviečiama dalyvauti renginyje. Būtų malonu, jei apie dalyvavimą praneštumėte tel. 8 684 54 628 arba atsakydami el. p. [email protected]

Laukiama idėjų dėl jaunimo erdvei skirto pastato
Tai, kad Palangos miesto savivaldybė skiria daug dėmesio jaunimui ir jo veiklai, įrodo ir tai, kad paskelbtas jaunimo erdvei skirto pastato Palangoje projekto idėjos konkursas.
Jaunimo erdvei skirto pastato Palangoje projekto idėjos konkurso tikslas – iš pateiktų projektų atrinkti geriausią jaunimo erdvei skirto pastato koncepciją, atspindinčią objekto integraciją į Palangos miesto centrinės dalies aplinką, modernios ir šiuolaikiškos architektūros tūrinį-erdvinį, planinį sprendimą, išlaikantį organišką ryšį su urbanistine aplinka ir gamtinių elementų visuma, kurios pagrindu bus rengiamas techninis projektas.
Konkurse gali dalyvauti fiziniai asmenys, privatieji juridiniai asmenys, viešieji juridiniai asmenys ar tokių asmenų grupė, atitinkantys konkurso dalyviams keliamus kvalifikacinius reikalavimus. Dalyvių skaičius neribojamas. Konkurso dalyvis gali pateikti tik vieną jaunimo erdvei skirto pastato Palangoje projekto idėją.
Jaunimo erdvei skirto pastato Palangoje projekto idėja turi būti pateikta ne vėliau kaip iki gruodžio 7 d. 13 val. šiuo adresu: Palangos miesto savivaldybės administracija, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga (priimamasis).
Palangoje jaunimo erdvei skirtam pastatui yra numatyta vieta – Vytauto g. 110, Palangoje, todėl siūlomi idėjos projektai apribojami vietos prasme. Pastato plotas – apie 250 kv. m.
„Jeigu pavyktų įgyvendinti šį projektą, Palanga taptų pirmąja savivaldybe, nuo pat pradžių kūrusia ir sukūrusia specialią jaunimo erdvę, o ne pritaikiusia jau esamą“, – apie konkursą ir norą, kad jis duotų rezultatų, kalbėjo jaunimo reikalų koordinatorė.
Ji papasakojo, jog prieš porą metų buvo vykdyta apklausa, kurios metu patys jauni žmonės išsakė savo nuomonę, kaip įsivaizduoja jiems skirtą erdvę, braižė eskizus. Būtent visuomenės, ypač jaunų žmonių nuomonės ir lauks Savivaldybė, nes gauti projektai bus pristatyti ir visuomenei.
„Tai yra visuomeninės paskirties erdvė, tad visuomenės nuomonė yra labai svarbi. Tikimės surinkti pateiktas idėjas ir pateikti jas visuomenės svarstymui. Tikimės, kad suradus bendrą sprendimą, per dvejus metus jaunimui bus įkurta visiškai nauja ir tik jiems pritaikyta erdvė. Ir ne tik pastate, bet ir aplinkui jį“, – atskleidė jaunimo reikalų koordinatorė L. Grendienė.
Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kitais metais Palangos senoji gimnazija minės 100 metų jubiliejų. Ši šventė svarbi ne tik Senosios gimnazijos bendruomenei, bet ir visam Palangos miestui. Šioje ugdymo įstaigoje mokosi Palangos jaunimas, savo pasiekimais džiuginantis ir miestą, ir visą Lietuvą. Gimnazijos istorija liudija, kad nuo įsteigimo iš čia kilo ir veržėsi naujos idėjos. Tai mokykla, turinti gilias tradicijas, kurios...


Šis savaitgalis Palangoje bus neeilinis – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vyks šventiniai renginiai, jo dalyvius laiko mašina nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.


Savaitgalis Palangoje bus ypatingas – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga mieste šurmuliuos šventiniai renginiai, jo dalyvius nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius


Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.  


Šventojiškiai šeštadienį minės Jūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 09 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 14 d., linksmai nusiteikę į šventę pakvies šventojiškiai – miestelyje bus minima Jūros diena. Jos metu Jūros gatvės pėsčiųjų alėjoje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Mantės Lukošienės, Jūros dienos...


Palangos jaunimas minės tradicinę Draugo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ ketvirtadienį, lapkričio 29 d., 18 val. „Senojoje Hansoje“ (J. Basanavičiaus g. 29) organizuoja Draugo dieną. Šio renginio metu ketinama aptarti jaunimo projektus, vykusius Palangoje, bei palangiškių projektus, kurie buvo įgyvendinti kitose Lietuvos ir Europos vietovėse. Nepamiršti...


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Jūra yra tapusi daugelio jos gerbėjų nuodėmklausė, padedanti kurti ateities planus, pamėtėjanti unikalias idėjas. Pajutę ryšį su šia gamtos stichija, dažnai jo ir nebepaleidžia. Taip nutiko ir ištikimam Palangos žvejui Algirdui Didžgalviui, jau bemaž 70 metų užsiimančiu šia senąja profesija, kaip pats patikino, tai jo didžiausia aistra ir atsipalaidavimo šaltinis po dienos darbų. Būtent...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius