Palanga aktyviai minės Lietuvos jaunimo metus

Palangos tiltas, 2022-05-19
Peržiūrėta
973
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga aktyviai minės Lietuvos jaunimo metus

Seimui 2022-uosius metus paskelbus Lietuvos jaunimo metais, juos aktyviai minės ir Palangos miesto savivaldybė. Kaip sakė Laura Janušienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė, jau šį mėnesį bus paskelbtas Palangos jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkursas, kurio vienas iš prioritetų – Lietuvos ir Europos jaunimo metų paminėjimas. Taip sudaromos galimybės jaunimui patiems pasirinkti, kaip švęsti. 

Daug renginių

Birželio 8-10 d. kurorte vyks Jaunimo vasaros akademija 2022“Kartu mes galime daug!“, birželio 9 d. – koncertas Lietuvos jaunimui Palangos koncertų salėje. „Birželio 29 d. – liepos 3 d. planuojama išvyka į Kauną – Europos kultūros sostinės 2022 renginius, o liepos mėnesį Palangoje ketinama prisijungti prie LiJOT planuojamo renginio, – sakė L. Janušienė. – Rugpjūčio 7-13 d. kurorte vyks „Jaunimo savaitė 2022“. Rugpjūčio 12 d. bus minima Tarptautinė jaunimo diena, o rugpjūčio 27 d. tikimės svečiuotis Molėtuose, jų organizuojamame Jaunimo festivalyje“. (Ne)skaitymo kultūros festivalio baigiamasis renginys įvyks Vilniuje lapkritį. 

Keturi tikslai

Kaip sakė pašnekovė, pagrindinė Jaunimo metų tema – jaunimo įgalinimas. Siekdamas atskleisti šią temą, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) kartu su partneriais išsikėlė 4 tikslus: pasiekti jaunus žmones, kurie anksčiau nebuvo pasiekti ir informuoti juos apie galimybes nacionaliniu ir ES lygmeniu; pastebėti ir dalytis gerąja praktika ES jaunimo politikos ir ES programų įgyvendinimo srityje; skatinti jaunimo organizacijų ir jaunimo aktyvumą; plėtoti jaunimo ir sprendimų priėmėjų dialogą temomis, kurios aktualios jaunimui.

Jaunimo vasaros akademija

Pagrindinis šiųmetis jaunuoliams skirtas renginys Palangoje – Jaunimo vasaros akademija 2022 „Kartu mes galime daug!“, taip pat – koncertas, skirtas visos Lietuvos jaunimui. 

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos ir Europos jaunimo metus susibūrė švęsti daug iniciatyvių jaunuolių. Taip pat noriu pasidžiaugti dviem Jaunimo metų ambasadorėmis Palangoje – Greta ir Janina. Kaip Jaunimo metų ambasadorė, galiu išduoti paslaptį, kad Jaunimo vasaros akademijos šventiniame koncerte pasirodys visiems gerai žinomi atlikėjai, tad kviečiu birželio 9 d. vakarą jau dabar pasižymėti kalendoriuje ir atvykti į siautulingą, gerų emocijų ir įspūdžių kupiną koncertą“, – ragino Jaunimo metų ambasadorė Janina. 

Už pagalbą, palaikymą ir ypatingą dėmesį Janina dėkojo Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybai, jos nariams, Palangos kultūros ir jaunimo centrui, ir, žinoma, atvirajai jaunimo erdvei „Be stogo“ bei dviem jos jaunimo darbuotojoms – Astai ir Daivai. „Žinoma, ypatingai svarbūs yra ir savanoriai, kurie taip pat labai prisideda ir be kurių mes esame kaip be rankų“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė. 

Europos jaunimo metai

Primename, kad 2022-uosius Europos Parlamentas paskelbė Europos jaunimo metais ir sudarė unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Jaunimo metai suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jaunimo problemas Lietuvoje ir Europoje, inicijuoti diskusijas ir tinkamų sprendimų priėmimą bei palengvinti jaunimo pilietinio aktyvumo įsitvirtinimo procesą Lietuvoje. Taip pat 2022-aisiais minimos Lietuvos jaunimui svarbios sukaktys: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos trisdešimtmečio ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos penkiasdešimtmečio įsteigimo jubiliejai.

 

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimui 2022-uosius metus paskelbus Lietuvos jaunimo metais, juos aktyviai minės ir Palangos miesto savivaldybė. Kaip sakė Laura Janušienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė, jau šį mėnesį bus paskelbtas Palangos jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkursas, kurio vienas iš prioritetų – Lietuvos ir Europos jaunimo metų paminėjimas.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Šis savaitgalis Palangoje bus neeilinis – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vyks šventiniai renginiai, jo dalyvius laiko mašina nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.


Savaitgalis Palangoje bus ypatingas – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga mieste šurmuliuos šventiniai renginiai, jo dalyvius nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos jaunimas minės tradicinę Draugo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ ketvirtadienį, lapkričio 29 d., 18 val. „Senojoje Hansoje“ (J. Basanavičiaus g. 29) organizuoja Draugo dieną. Šio renginio metu ketinama aptarti jaunimo projektus, vykusius Palangoje, bei palangiškių projektus, kurie buvo įgyvendinti kitose Lietuvos ir Europos vietovėse. Nepamiršti...


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius