Kokius darbus vasarai renkasi kurorto jaunimas?

Palangos tiltas, 2017-04-20
Peržiūrėta
1619
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kokius darbus vasarai renkasi kurorto jaunimas?

Palanga– tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių, jie užsidirba pinigus. Jau nuo balandžio mėnesio jaunieji palangiškiai ieško darbo, daugelis tokiu metu jau žino, kur ir ką dirbs. Tad kokius darbus vasarai dažniausiai renkasi mūsų kurorto jaunimas?

Ledų pardavėjai
Apklausus kurorto jaunimą paaiškėjo kelios rūšys vasaros darbų, kurie yra labiausiai mėgstami jaunų žmonių ir, kaip jie patys sako, pelningiausi. Vienas iš tokių – prekyba ledais.
Karštąjį sezoną miesto svečiai mėgsta atsigaivinti ledais. Gatvėse už ledus šaldančių vagonėlių sėdi prekeiviai jaunais veidais – dauguma jų būna 14-17 metų amžiaus. Tokį darbą dirbantys jauni žmonės dažniausiai uždirba po 10-15 eurų per dieną. Didžiajai žmonių daliai šis darbas atrodo visai nevarginantis, bet jaunimas, dirbantis šį darbą, sako, jog pavargsti vien nuo nuobodulio darbo metu. Klientų ne visada daug, o sėdint pavėsyje greitai sušąlama.

Prekyba šaldytais produktais
Taip pat su šaldytais produktais susijęs darbas yra keliavimas panašiu šaldančiu vagonėliu pajūriu – tokį darbą jau dirba jaunimas, sugebantis vilkti tokią fizinę naštą bei turintis puikų fizinį pasiruošimą. Dauguma jų būna 16-19 metų amžiaus, dažniausiai –vaikinai. Ir kokių gi šiame darbe kyla sunkumų? „Baisiausi –pėdų nuo karšto smėlio, odos nuo karštų saulės spindulių nudegimai; raumenų skausmas nuo sunkaus krepšių nešimo arba kojų skausmas nuo pedalų minimo“, – pasakoja kurorto jaunuoliai.

Kurorto pramogos
Kita tarp jaunimo populiari darbų rūšis –aktyviosios kurorto pramogos, tai yra, įvairių dviračių, elektrinių transporto priemonių nuoma. Čia taip pat dažniausiai dirba vaikinai, sulaukę 16 ir daugiau metų amžiaus, nes reikalaujama daug atsakingumo bei sugebėjimo nuomojamas priemones valdyti. Patirties šiame darbe turintys jauni žmonės sako, jog atlygis priklauso nuo to, kiek per dieną klientų apsilanko. O jų apsilankymas priklauso nuo oro – kuo gražesnė bei labiau saulėta diena, tuo daugiau klientų nuomos punktai sulauks.

Darbas kavinėse ir restoranuose
Na, ir turbūt pelningiausias bei jaunųjų palangiškių labiausiai pamėgtas darbas yra kavinėse bei restoranuose. Norint dirbti šioje srityje reikia būti komunikabiliam, mokėti ne vieną užsienio kalbą. Čia priimami tik pilnamečiai. Žinoma, šis darbas jaunimui kainuoja daug – ne visada yra sugebama iškentėti plūstančias minias žmonių bei nuovargį lakstant nuo vieno kliento prie kito. Bet šis darbas pelningas – kiekviena kavinė turi savo valandinius įkainius. Taip pat prie padavėjų atlyginimo prisideda irklientų paliekami arbatpinigiai.

Taupo automobiliui ir instrumentams
Kur jaunimas išleidžia per vasarą sunkiai uždirbtus pinigus? Kaip pasakoja laikraščio pašnekovai, didžiausias jų motyvas yra didelis uždarbis, kuris taupomas automobiliui bei vairavimo teisėms arba artėjantiems mokslams.
Tačiau ne visi turi tokius aiškius tikslus. Vienas iš kalbintų jaunuolių, prisistatęs Justo vardu, sako, kad jam didelis atlyginimas nėra itin aktualus. „Man kur kas svarbiau per vasarą sutikti žmonės, įgyta patirtis bei pažintys“, – sako vaikinas. Na, bet taupyti jis taip pat žada, tik ne transporto priemonei, o styginiam instrumentui – ukulėlei, kurį jau labai ilgai svajoja įsigyti.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atostogos baigėsi. Pirmadienį ryškiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi Palangoje. 


Nors karantinas šalyje tęsiasi, pasirengimo artėjančiai vasarai darbai Palangoje nestoja – kurorto komunalininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, aktyviai triūsia gražindami viešąsias erdves bei tvarkydami paplūdimius.


Nors jėgų dar tiek, kad, regis, gali kalnus versti, žinomi Palangos įmonių vadovai vienas po kito pareiškė besirenką poilsį. „Žinote, viskas sparčiai keičiasi: visuomenė, šeima, metodikos – nenorėjau būti „amžina“ direktore. Veiklos turiu labai daug, tačiau negaliu sakyti, kad palikusi mėgstamą darbą, esu euforijoje“, – „Palangos...


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Palanga intensyviai rengiasi artėjančiai vasarai – kurorto komunalininkai kasdien triūsia paplūdimiuose, kad jūra pasimėgauti nusprendę palangiškiai ir kurorto svečiai čia, kaip ir kasmet, jaustųsi jaukiai bei patogiai.


Liepos 3 dieną grupelė jaunų žmonių susimastė apie nuolankumą gamtai. Taip prasidėjo antrasis iniciatyvinės jaunimo grupės „Aš esu kultūra“ sugalvoto projekto „VšĮ Palangos jaunimo centras palapinėje“ etapas – visuomeninė veikla. Šįkart Palangos jaunimas nusprendė sutvarkyti Palangos karjerus, kurie, kaip įsitikino akcijos iniciatoriai...


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Savivaldybės komisija kovai su korupcija turi pirmininką Saulių Simę ir narius, bet jie į pirmą posėdį rinksis tik šią savaitę, ketvirtadienį. Ar gali komisija, kuriai vadovauja vicemeras, o dauguma narių yra tarybos nariai, pjauti šaką, ant kurios visi sėdi?


Palanga - kurortinis miestas, kurio gyventojai žiemai stengiasi užsidirbti vasarą imdamiesi sezoninio verslo. Ko gero, geriausiai apie sezoninius darbus nutuokia jaunimas, siekiantis vasarą užsidirbti - nuomoti dviračius, prekiauti ledais ar vaisiais.  Kaip jiems sekasi šiuo sunkmečiu, kai daugiau kaip dešimtas šalies suaugęs žmogus yra bedarbis?


Palangos jaunimas pramogoms renkasi rudenį

Gražina RIMKUTĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Palangos jaunoji karta imasi savo veiklos ir pasistengia pranešti apie savo organizuotumą ir aktyvumą visam miestui. Pasak jaunimo reikalų koordinatoriaus Sauliaus Simės, Palangos jaunimas skiriasi nuo kitų jaunuolių, nes jie nelinkę organizuotis vasarą. Palankiausias metas susiburti yra gegužės mėnuo ir rudens metas. Tačiau mieste veikia keletas jaunimo organizacijų, aktyviai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas