Į pirmą posėdį Korupcijos komisija renkasi tik baigiantis vasarai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-22
Peržiūrėta
1511
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į pirmą posėdį Korupcijos komisija renkasi tik baigiantis vasarai

Savivaldybės komisija kovai su korupcija turi pirmininką Saulių Simę ir narius, bet jie į pirmą posėdį rinksis tik šią savaitę, ketvirtadienį. Ar gali komisija, kuriai vadovauja vicemeras, o dauguma narių yra tarybos nariai, pjauti šaką, ant kurios visi sėdi?

 

Opozicija nusiteikusi ryžtingai

Ne vienam valdininkui tokiai komisijai keliami tikslai primena kovą su nematomais vėjo malūnais. „Ką darysi, reikia vykdyti įstatymą“, - skėsčioja rankomis kai kurie komisijos nariai. Regis, kai kurie ir patys netiki, kad komisija galėtų dirbti efektyviai – praėjusios Tarybos kadencijos tokia komisija per ketverius metus taip ir nesugebėjo – nepanorėjo? – „užkurti pečiaus“ galimai korumpuotiems veikėjams – nenustatė ne vieno korupcijos atvejo.

Palangos miesto savivaldybės komisija kovai su korupcija sudaryta 2007 rugsėjo 13 dieną savivaldybės Tarybos sprendimu. Komisijos nuostatai teigia, jog jos pagrindiniai uždaviniai yra „inicijuoti, rengti bei analizuoti Savivaldybėje įgyvendinamas korupcijos prevencijos priemones, aktyviai dalyvauti formuojant ir vykdant Palangos miesto savivaldybės antikorupcinę politiką, kontroliuoti kovos su korupcija programų įgyvendinimą, teikti siūlymus joms tobulinti, analizuoti gautus gyventojų nusiskundimus dėl valstybės tarnautojų ar jiems prilygintų asmenų veikos, padėti atskleisti galimai korupcinio pobūdžio veikas, teikti siūlymus korupcijos pasireiškimo tikimybei mažinti“.

Savivaldybės tarybos opozicijos narys advokatas Aleksandras Jokūbauskas neabejoja, jog darbo komisijai tikrai netrūks: „Opozicija budri, seka situaciją. Svarbiausia, kad komisijos nariai patys nebūtų korumpuoti“, - sakė A. Jokūbauskas.

Kaip pasiekti, kad komisija dirbtų ne tik formaliai, bet ir efektyviai?

A. Jokūbauskas pabrėžia viešumą: „Turi būti vykdoma stipri valdančiosios pozicijos ir savivaldybės darbuotojų kontrolė. Gerų rezultatų pasieksime tik pasitelkę viešumą. Korupcija prasideda ten, kur atsiranda galimybė jai plėtotis“.

 

Kontroliuos pats save?

Tarybos narys  Edmundas Krasauskas įsitikinęs, kad kovos su korupcija komisija reikalinga. Jis padeda išsiaiškinti visas negeroves. Tačiau politikas nesugebėjo paaiškinti, kodėl praėjusioje Tarybos kadencijoje komisija nesugebėjo išaiškinti nė vieno korupcijos atvejo.

Ar komisija dirbs tik formaliai, ar ir efektyviai, E. Krasausko teigimu, priklauso nuo komisijos pirmininko. „Kol kas ši komisija tėra tik „popieriuje“. Nieko nenuveikėme, neišaiškinome. Kovai su korupcija komisija veiks efektyviai tuomet, kai S.Simė turės aiškų planą kaip kontroliuoti institucijas. Žinoma, kitas klausimas, ar jis tai panorės daryti, juk jis yra vicemeras, tai yra žmogus, kuris privalo kontroliuoti kitus“, - sakė E. Krasauskas.

„Palangos tiltui“ nepavyko susisiekti su naujuoju kovos su korupcija komisijos pirmininku S.Sime.

Tarybos narys Antanas Sebeckas sakė, kad apie savivaldybės korupcijos komisijos veiklą kol kas negali kalbėti.

„Dirbti dar nepradėjome, miesto tarybos posėdyje planuojame aptarti visus klausimus dėl komisijos veiklos“, - sakė vyras.

 A. Sebeckas, paprašytas paaiškinti, kodėl komisija renkasi į savo pirmąjį posėdį tik dabar, sakė, kad vasarą buvo „daug sezono užgriuvusių darbų“. „Ūkiški“ savivaldybės darbai užgožė kitus“, - kalbėjo A. Sebeckas.

Miesto tarybos narys, Klaipėdos universiteto docentas Albinas Stankus sakė, kad be žmonių suteiktos informacijos komisija bus neveiksni.

„Visi turime ugdyti visuomeninę pareigą. Jeigu matote, jog tam tikrose institucijose vyksta „neskaidrūs“ dalykai, praneškite“, - ragino A. Stankus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visuomenės informavimo etikos komisija rugsėjo 13 d. išnagrinėjo Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Dariaus Kubiliaus, kuris dėl netinkamo elgesio buvo atstatydintas iš Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų, skundą dėl laikraščio „Palangos tiltas“ redaktoriausLino Jegelevičiaus publikacijos „Atsipiskit* nuo Palangos mero ir eikite nachui – jūs...


Pasibaigus Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo išrinktų į Seimą kandidatų duomenis ir sudarė statistinių Seimo nario ir Seimo narės portretus. VRK duomenimis, Seimo nario mandatus iškovojo 103 vyrai ir 38 moterys. Todėl remiantis dar vasarą būsimų Seimo narių pateiktais duomenimis buvo sudaryti statistiniai Seimo nario ir Seimo narės portretai.


Palangoje, kaip ir visoje šalyje, augant susirgimų koronavirusu skaičiui, ketvirtadienį, spalio 22 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė imtis griežtesnių priemonių, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas Palangoje. Komisija, įvertinus esamą padėtį Palangoje, konstatavo – esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, didėjant užsikrėtusiųjų Covid-19 virusu...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Sekmadienį, kovo 15 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė, kokių priemonių būtina imtis bei kaip organizuoti darbą nuo pirmadienio, kovo 16 d., kuomet šalyje bus įvestas karantinas. Posėdyje svarstyti klausimai dėl gyventojų judėjimo per sieną ir šalies viduje, dėl viešojo ir privataus sektoriaus veiklos, dėl švietimo...


Trečiadienį, kovo 4 d., Palangos miesto savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija dar kartą aptarė situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu pasaulyje, bei priemones, kurias būtina numatyti, siekiant tinkamai pasirengti galimiems susirgimo atvejams Palangoje.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Šių metų rugsėjo pabaigoje Palangos miesto savivaldybė patvirtino naują komisiją kovai su korupcija, kuriai vadovauja vicemeras Rimantas Mikalkėnas. Kol kas dar nebuvo surengtas nė vienas komisijos posėdis, tačiau jį planuojama suorganizuoti dar šiais metais. Ar gali efektyviai prieš korupciją kovoti komisija, kuriai vadovauja vienas svarbiausių kurorto valdžios vyrų? Ar...


Savivaldybės komisija kovai su korupcija turi pirmininką Saulių Simę ir narius, bet jie į pirmą posėdį rinksis tik šią savaitę, ketvirtadienį. Ar gali komisija, kuriai vadovauja vicemeras, o dauguma narių yra tarybos nariai, pjauti šaką, ant kurios visi sėdi?


Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius