Palangoje korupcijos nebuvo ir nėra?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-13
Peržiūrėta
479
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvai kylant korupcijos laiptais į viršų, Palanga – skaidrumo sostinė? Praėjusį ketvirtadienį buvo minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Nors visoje Lietuvoje, specialiųjų tyrimų duomenimis, korupcija plinta, o Lietuva laikoma viena labiausiai korumpuotų Europos šalių, tačiau Palangoje per pastaruosius du metus nėra nustatyto nei vieno korupcijos atvejo. Ar dėl to kaltas gyventojų abejingumas? O gal tai vyksta todėl, kad savivaldybės Antikorupcijos komisiją  sudaro patys savivaldybės darbuotojai?

 

Per du metus Palangoje – nė vieno pažeidimo

 „Ar gali būti efektyviai dirbanti ir objektyvi antikorupcijos komisija, kai jie tikrina patys save? Manau, kad šalyje yra daug veikiančių instancijų korupcijos apraiškoms tirti, o savivaldybės komisija yra betikslė“,- sakė Tarybos narys Šarūnas Vaitkus.

Tačiau Palangos miesto Antikorupcijos komisijos pirmininkė Marytė Vačerskienė sakė jaučianti didelę atsakomybę prieš visus piliečius eidama pareigas. „Jokių sąlyčių su korupcija niekada neturėjau. Vykdau savo pareigas sąžiningai. Komisija dirba labai objektyviai, ir mes, politikai, skiriame privačius ir viešuosius interesus“,- tvirtino pirmininkė.

Palangos antikorupcijos komisiją sudaro aštuoni savivaldybės darbuotojai, kurių pagrindinis darbas yra korupcijos prevencinė veikla. „Mums Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) specialistai veda paskaitas, analizuojame korupcijos padėtį Lietuvoje. STT dvejus metus iš eilės patys tikrino Palangos darbuotojus, tačiau jokių pažeidimų nustatyta nebuvo“,- pasakojo M. Vačerskienė.

 

Gautas skundas nepasitvirtino

Dažniausiai korupcijos atvejai būna nustatomi gavus skundus iš gyventojų ar savivaldybės darbuotojų. „Šiais metais buvo gautas skundas iš Albino Stankaus dėl Palangos butų ūkio, tačiau pradėjus tikrinti skundą, nebuvo nustatytų jokių korupcijos apraiškų“,- dėstė M. Vačerskienė.

Tačiau Š. Vaitkus įsitikinęs, kad korupcijos atvejai gali būti nustatyti tik padedant patiems gyventojams: „Jei pilietis yra savo šalies patriotas, jis niekada nesiūlys jokių kyšių. Ir jei žmogus vertina kitų instancijų darbą, tai būtinai praneš apie korupcijos atvejį, taip padėdamas visai visuomenei. Manau, kad tik nuo pačių žmonių priklauso, ar korupcija vyks ar ne“.

 

Bylų dėl korupcijos daugėja

STT per vienuolika 2010 metų mėnesių šalyje tyrė 224 bylas - 11 bylų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Pareigūnai nustatė 447 korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas - 17 procentų daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai (389) ir 30 procentų daugiau įtariamų asmenų (atitinkamai 268 ir 208), padariusių korupcines veikas.

„34 procentus visų bylų galima priskirti sudėtingų bylų kategorijai. Sudėtingų bylų skaičius padidėjo 52 procentais“, - informavo Julija Antanaitienė, STT atstovė spaudai.

STT duomenimis, šiais metais du kartus padaugėjo už korupcinio pobūdžio veikas nuteistų asmenų. 2010 metais sausio-lapkričio mėnesiais baudžiamosiose bylose, kuriose ikiteisminį tyrimą atliko STT, nuteisti 75 asmenys, o 7 išteisinti. Per tą patį laikotarpį pernai buvo nuteisti 35 asmenys, o 3 išteisinti.

„Mano nuomone, STT ar Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir toliau turėtų atlikti šiuos darbus, o savivaldybės antikorupcijos komisija yra netikslinga, ypač, kai jos nariai yra politikai“, - įsitikinęs Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Pirmąkart Palangoje neužregistruota nė vieno COVID-19 atvejo

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 11 | Rubrika: Miestas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo, kad sausio 10-ąją dėl „kovido“ buvo izoliuoti 1758 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 98194 žmonės. Tačiau Palanga gali džiaugtis – sausio 10-ąją nebuvo užregistruota nė vieno naujo koronaviruso atvejo. Šiuo metu Palangoje juo serga...


Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


Antikorupcijos programa ir jos įgyvendinimo planas turėtų būti vienas svarbiausių kiekvienos savivaldybės dokumentų, tačiau Palangos miesto savivaldybės į tai žiūri pro pirštus-miesto savivaldybės kovos su korupcija programa nei karto nuo jos patvirtinimo 2008 metais nebuvo koreguojama ar atnaujinama. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadoje dėl Palangos miesto savivaldybės...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangoje korupcijos nebuvo ir nėra?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Lietuvai kylant korupcijos laiptais į viršų, Palanga – skaidrumo sostinė? Praėjusį ketvirtadienį buvo minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Nors visoje Lietuvoje, specialiųjų tyrimų duomenimis, korupcija plinta, o Lietuva laikoma viena labiausiai korumpuotų Europos šalių, tačiau Palangoje per pastaruosius du metus nėra nustatyto nei vieno korupcijos atvejo. Ar dėl to kaltas gyventojų...


Taryboje pasklido korupcijos tvaikas

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 03 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdančioji dauguma balsavo už korupcijos tvaiką skleidžiantį Tarybos sprendimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius