Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“

Palangos tiltas, 2015-06-01
Peržiūrėta
2127
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“

Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę „Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą – interaktyvi kūrybinė dirbtuvė „Bendruomeniškas jaunimas”. Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.

Sukurta internetinė svetainė www.uzaugepajuryje. Šiame puslapyje galite paskaityti apie jaunimo gyvenimą. Kviečiame jungtis, burtis, daryti bendrus projektus.
Įgyvendinant projekto idėjas jaunimas labiau įsitraukia į Palangos bendruomenės gyvenimą ir atranda naujų draugų. Susidraugavome su asociacija „Palangos balsas”, kuri labai pagelbėjo įgyvendinant ir skleidžiant projektą. Apie projekto sklaidą parašysime rudenį.
Palangos V. Jurgučio mokyklos informatikos mokytojas Osvaldas Valiukas mokė dirbti su naujomis vaizdo apdorojimo programomis, išmokė kurti multiplikacinius filmukus. Pamoka tęsėsi 3 valandas, bet praeidavo akimirksniu.
Jaunimas dalijasi įspūdžiais: „Jis atpūtė jaunatviško vėjo. Pamokų atmosfera gyva, šilta, laisva. Informacija pateikiama aiškiai, įdomiai, suprantamai, su humoru. Pasijutome dar savarankiškesni. Atsirado, sustiprėjo žinojimas, kad galime daugiau pasiekti nei atrodė. Degame noru sužinoti, smalsumu, užsidegimu įsilieti į naują veiklą, apie kurią seniai svajojome. Osvaldas panašus į mūsų buvusį informatikos mokytoją „Baltijos” mokykloje Rolandą Kapicą. Tikimės, kad projektui pasibaigus mes toliau palaikysime ryšius su šiuo nuostabiu žmogumi”.

Jelena Bachlina
Dienos centro psichologė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Šventojoje įsikūrusiame Socialinių paslaugų centro filiale jau teikiamos ir dienos socialinės paslaugos. Norintieji jas gauti kviečiami kreiptis į Socialinių paslaugų centro padalinį Šventojoje (Žuvėdrų g. 4-2) ar paskambinti centro socialinei darbuotojai Ritai Žukauskaitei tel. 8 612 46733.


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Trečiadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje diskutuota neįgaliesiems aktualiais klausimais – Dienos centrą lankančio jaunimo iniciatyva surengtas susitikimas su Palangos miesto vadovais, organizacijomis bei gyventojais. Šiame susitikime dalyvavo tiek iniciatyvus Dienos centro jaunimas bei jų tėvai, tiek ir neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius