Švenčių laukti smagu: kurorte netrūksta renginių visą mėnesį

"Palangos tilto" informacija, 2018-12-07
Peržiūrėta
2103
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tai, kad Palangoje prasidėjo Kalėdų laukimo laikotarpis, juntama visuose kurorto kampeliuose. Kur tik įmanoma, ten spinduliuoja nuojauta, jog gražiausios žiemos šventės jau čia pat. Gausybė renginių, tinkančių įvairaus amžiaus žmonėms, suburs šeimas, skatins kurti ir dvasiškai pasiruošti šventėms.

Akcentas – dirbtuvės
Į įvairiausius renginius organizatoriai pradėjo kviesti jau gruodžio pradžioje. Pirmiausia buvo įžiebta miesto eglė, o tuomet ir „užsikūrė“ šventinių renginių varikliukas.
Tą pačią dieną, kai buvo įžiebta miesto eglė, į renginį pakvietė Palangos gintaro muziejus, organizavęs kaligrafijos pamoką, kuriant šventinį atviruką, su dailininke Gražina Oškinyte-Eimanavičiene. O vėliau į koncertą kvietė vokalinis kvartetas „Capella A“ Kurhauze. Ir tai buvo tik pradžia. Dieną prieš tai Gintaro muziejuje buvo atidaryta Alberto ir Lino Žulkų paroda.
„Šiemet šį šventinį mėnesį akcentavome dirbtuves. Kviečiame žmones kurti atvirukus, mokytis kaligrafijos, karpinių, žinoma, bus ir koncertų, be kurių jau neįsivaizduojamas šventinis laikotarpis“, – pasakojo Palangos gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė, nacionalinių bei tarptautinių projektų koordinatorė Regina Makauskienė.
Kaip pasakojo pašnekovė, labai sėkmingai vykdomas projektas „Išvažiuojamosios dirbtuvės akliesiems ir silpnaregiams Vakarų Lietuvoje“. Gruodžio 14 dieną vyks baigiamasis projekto koncertas ir paroda Gintaro muziejuje. „Tautodailininkas Albertas Bukauskas pamokys, kaip sukurti gintarinę dovanėlę. Tikime, kad bus smagu ir naudinga. Juk bet kokia paties padaryta dovanėlė suteikia galimybę nuoširdžiai pradžiuginti artimą. Tai padaryti gali kiekvieno amžiaus žmonės“, – sakė R. Makauskienė.
Gintaro muziejaus erdvė neįsivaizduojama be muzikos, tad žmonės jau skuba rezervuoti bilietus koncertams, kurių bus gausu. Juos užbaigs naujametinis koncertas.
„O ir mūsų teritorija jau papuošta – kalėdinę nuotaiką kuria papuoštos eglutės, tad kviečiame ir pasivaikščioti po gražią teritoriją, pajusti jos dvasią“, – pakvietė vyriausioji muziejininkė R. Makauskienė.

Renginių gausu, tad sekit programą
Šiemet itin daug renginių bus ir Kurhauze. Visi renginiai, kurie pernai buvo organizuojami „Kupetoje“, šiemet persikelia į kitą erdvę. „Renginių tikrai netrūks. Veiklos atras tiek maži, tiek vyresni. Čia veiks Kalėdų senio paštas tam tikromis valandomis, šeimos galės susiburti bei drauge kurti kalėdinės eglės dekoracijas, vyks daug koncertų, taip pat – daug dėmesio sulaukęs Palangos „Grubiojo“ teatro spektaklis „Angelų pasaka“. Šventę tikrai pajus kiekvienas, jei tik to pageidaus. Ir tik vieno norėčiau paprašyti, kad šventinė nuotaika išliktų puiki, žmonių prašyčiau sekti gausią renginių programą. Jų tikrai yra daug ir įvairių, ne tik Kurhauze, bet ir Kurorto muziejuje, bibliotekoje, J. Šliūpo muziejuje, Gintaro muziejuje. Visur norisi apsilankyti ir suspėti, tereikia sekti programą, kas kada vyks, ir šventė tikrai ateis į kiekvieno širdį“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.
Į kai kuriuos koncertus be bilietų žmonės nepateks. Pavyzdžiui, Paulina Skrabytė Kurhauze organizuos savo padėkos koncertą, į kurį bus galima patekti tik pasiėmus bilietus iš Palangos turizmo informacijos centro gruodžio 14 dieną. Į Palangos „Grubiojo“ teatro spektaklį žmonės taip pat eis su bilietais – juos reikės nusipirkti už simbolinę dviejų eurų kainą.
„Žmonių susidomėjimas renginiais yra didžiulis. Tikiu, kad kiekvienas suras sau tinkamus užsiėmimus. To ir linkime. Mėgaukitės renginiais, pajuskite šventinę nuotaiką, atvykite į Palangą, džiaukitės išpuoštu miestu ir būtinai sekite programą. Tik taip kalėdinė nuotaika išliks puiki“, – palinkėjo direktorė.
Puikią nuotaiką išlaikys ir vietiniai dainininkų kolektyvai, ir atvykę svečiai. Muzika skambės Palangos kurorto muziejuje, bibliotekoje, bažnyčioje. J. Šliūpo memorialinėje sodyboje bus organizuojami adventiniai užsiėmimai.
Prieš šventes bus ir gražių sukakčių. Savo 25-metį švęs kūrybinė grupė „Mostas“, Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvas – 30-metį (vadovai Daiva ir Paulius Sangavičiai).
Prie šventinės nuotaikos kūrimo prisideda ir verslininkai, puošdami savo teritorijas, kurdami jaukias atmosferas gyventojams ir miesto svečiams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis ir pakvies švęsti – ketvirtadienį, kovo 30 d., kurorte prasideda savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Šį mėnesį besibaigiant dviem projektams – „Interaktyvus gintaro miškas“ bei „Įžūlus gintaras: šiuolaikinė juvelyrika tarp dizaino ir instaliacijos“ – jų pabaigą vainikuojantys renginiai gruodžio 7 ir 8 dienomis lankytojams bus pristatyti nemokamai.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Švenčių laukti smagu: kurorte netrūksta renginių visą mėnesį

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Miestas

Tai, kad Palangoje prasidėjo Kalėdų laukimo laikotarpis, juntama visuose kurorto kampeliuose. Kur tik įmanoma, ten spinduliuoja nuojauta, jog gražiausios žiemos šventės jau čia pat. Gausybė renginių, tinkančių įvairaus amžiaus žmonėms, suburs šeimas, skatins kurti ir dvasiškai pasiruošti šventėms.


Praėjusį savaitgalį į kurortą sugužėjo tūkstančiai žmonių. Kurorto šventės ir „Sportas visiems“ festivalio metu vyko šimtas renginių įvairiuose miesto kampeliuose. Jie, be abejo, atviliojo daug žmonių. Tačiau vasariška šiluma lietuvius lepina jau visą mėnesį. Verslininkai džiūgauja, tačiau baiminasi, jog atėjus kalendorinei vasarai viskas gali ir...


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


„Kultūros vertybės amžinos“ – tokiu šūkiu vakar Palanga – Kultūros sostinė 2013 pasitiko balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. „Tegul kiekvieno mūsų širdyse Kultūros diena bus visą gyvenimą“, - po iškilmingos šventės atidarymo ceremonijos, išlydėdama centrinėn miesto aikštėn susirinkusiuosius palangiškius...


Vasario 16-oji, skelbianti, kad prieš 94 metus buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, buvo deramai prisiminta ir Palangoje. Šia proga mūsų mieste vyko daug renginių.


„Sportuot smagu – prisijunk ir tu“

Genovaitė Jociuvienė, 2011 12 16 | Rubrika: Sportas

Praėjusios savaitės ketvirtadienį Palangos miesto Senojoje gimnazijoje įvyko bendras Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialisčių ir gimnazijos bendruomenės organizuotas renginys – sportinės varžybos „Sportuot smagu – prisijunk ir tu“. Ši...


Švenčių verpetuose

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 16 | Rubrika: Miestas

Visus palangiškius ir atvykstančius svečius visuomet džiugina gražiausios šventės, įspūdingiausi renginiai, kurių nebūtų be veiklių ir idėjomis apdovanotų organizatorių. Ypatingu organizaciniu gebėjimu pasižymi Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis. Jo veržlumas, tobulumo siekis kiekvienoje sumanytoje veikloje visuomet sulaukia tik geriausių žmonių atsiliepimų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius