Šiluma džiugina verslininkus: jau visą mėnesį netrūksta poilsiautojų

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-06-01
Peržiūrėta
1384
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiluma džiugina verslininkus: jau visą mėnesį netrūksta poilsiautojų

Praėjusį savaitgalį į kurortą sugužėjo tūkstančiai žmonių. Kurorto šventės ir „Sportas visiems“ festivalio metu vyko šimtas renginių įvairiuose miesto kampeliuose. Jie, be abejo, atviliojo daug žmonių. Tačiau vasariška šiluma lietuvius lepina jau visą mėnesį. Verslininkai džiūgauja, tačiau baiminasi, jog atėjus kalendorinei vasarai viskas gali ir pasikeisti.

Nuosekliai vyksta paieškos ir darbai
Verslininkų nuotaikos – puikios, – patvirtina jų atstovai. Visą gegužę jau lepina puikūs orai. Gyventojai aktyviausiai atostogauja vidurvasarį, tad didesni žmonių srautai Palangą pasiekia savaitgaliais, – šiomis dienomis išties jaučiasi pagyvėjimas.
„Nuotaikos tikrai yra puikios. Geri orai nuteikia pozityviai. Žinoma, geras oras padarė įtakos verslininkų skubėjimui, teko greičiau imtis tvarkymosi darbų, ieškoti darbuotojų. Kiek man teko kalbėtis su verslininkais, nuosekliai vyksta darbuotojų paieškos, visi puošiasi, tvarkosi, tvarko lauko terasas, stato naujas. Viskas einasi neblogai“, – kalbėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.
Praėjusį savaitgalį, kuomet vyko Kurorto šventė, viešbučių užimtumas buvo didžiulis. Suvažiavo gausus būrys festivalio „Sportas visiems“ dalyvių, taip pat miesto svečių, tiesa, kiek būta pavienių miesto svečių, sunkiau suskaičiuoti.
„Bet viešbučiai praėjusį savaitgalį buvo pilni, apgyvendinta daug žmonių, – sakė I. Valaitienė. – Išties visą gegužės mėnesį lepinomės šiluma, tai labai jautėsi, žmonių sulaukta daugiau. Orai daro didžiulę įtaką. Kai vieną savaitgalį oras buvo prastesnis, iškart pasijautė, kad į kurortą žmonių atvyko mažiau“.
Asociacijos prezidentė išsakė viltį, jog ir prasidėjusi kalendorinė vasara taip pat lepins šiluma. „Palangoje esama ką veikti, tačiau visa veikla siejama su geru oru. Jei tik lepina šiluma, žmonių čia būna. Tad tikimės, kad ir atėjusi vasara bus tokia pat gera, kaip paskutinis pavasario mėnuo“, – sakė I. Valaitienė.

Nuo birželio – dviguba pasiūla
Tai, kad gegužė buvo sėkminga, patvirtino Palangos miesto bendruomenės „Palangos rūpestėlis“, vienijančios smulkiuosius apgyvendinimo paslaugų sektoriaus verslininkus, valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė.
„Dirbam taip, kaip dirbtume liepos mėnesį, toks oras pastaruoju metu mus lepina. Šiemet sezono atidarymo šventė buvo labai stipri, kadangi žmonių privažiavo tikrai daug. Privatus sektorius buvo užpildytas, bet neperpildytas. Kai kurie nuomotojai dar turėjo laisvų kambarių. Tačiau verta paminėti, jog kai kurie nuomotojai dar nebuvo spėję pasiruošti kambarių nuomai, kadangi įprastai poilsiautojus į savo turimus būstus palangiškiai pradeda priimti nuo birželio mėnesio“, – kalbėjo A. Sabaliauskaitė.
Ji patvirtino, jog savaitgaliais atvyksta vis daugiau žmonių, svečių sulaukiama ne tik iš Lietuvos miestų, bet ir užsienio.
„Nuo šio savaitgalio privataus apgyvendinimo paslaugų sektoriaus verslininkai yra visiškai pasiruošę. Šį savaitgalį bus minima Vaikų gynimo diena, Tėvo diena, pranešamas geras oras, tad tikimasi sulaukti poilsiautojų ir šįkart. Šį savaitgalį bus dviguba pasiūla“, – tikino pašnekovė.
Įprasta, jog atostogauti žmonės aktyviausiai susiruošia liepos ir rugpjūčio mėnesiais, tad šiuo metu daugiau sulaukiama poilsiautojų tik savaitgaliais. O kai sulaukiama daugiau žmonių, kurorto verslininkai susiduria su netikėta problema, kadangi dar ne visi turi pakankamai darbuotojų.
„Dar žmonės ieško ir kambarinių, ir padavėjų kavinėse. Mokiniai, kurie aktyviausiai darbinasi kurorte, darbo ima ieškoti tik nuo birželio vidurio, o dabar, kai suvažiuoja daugiau žmonių, verslininkai patys turi suktis. Kiti net turi užsidaryti, nes vieni fiziškai nepajėgūs visko atlikti“, – apie netikėtą problemą užsiminė A. Sabaliauskaitė.
Pašnekovė patikino, jog dar anksti kalbėti, kokia bus vasara ir viliasi, jog anksti aplankiusi šiluma neapleis pačiu netinkamiausiu metu. „Jeigu liepos mėnesį lis, tai grįšim į ankstesnius tuos baisiuosius sezonus, kai dėl prasto oro poilsiautojai nevažiavo“, – nuogąstavo ji.
„Palangos rūpestėlio“ valdybos pirmininkė priminė, jog palangiškiai, siūlantys nuomos paslaugas, išlieka toje pačioje aikštelėje prie degalinės. Nors šiemet dėl vykstančių kelio remonto darbų sąlygos bus prastos, poilsiautojai nuomotojus ras įprastoje vietoje. O patys palangiškiai tikisi sulaukti pagalbos dėl didesnio suoliukų skaičiaus ir apsaugos nuo saulės, nes nelikus medžių, neliko ir jokio pavėsio.

Nusiteikę rimtam darbui
Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas informavo, jog Kurorto šventė praėjo be didesnių incidentų, dirbo daug tvarkos sergėtojų, todėl ir renginys buvo ramus.
„Buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Žmonių buvo daug, visi ratuoti, bet spūsčių nebuvo, dirbo eismo sergėtojų ekipažas. Kadangi orai lepina, tikimės didelio poilsiautojų skaičiaus, todėl esame nusiteikę rimtam darbui, numatėme daug policinių priemonių dėl saugaus eismo ir viešosios tvarkos užtikrinimo, patruliuosim dviračiais, keturračiais ir nežymėtomis transporto priemonėmis“, – sakė viršininkas.
Be to, kaip paminėjo A. Budginas, mieste veikia geros kokybės 24 vaizdo stebėjimo kameros, tad ir jos bus maksimaliai išnaudojamos.
„Prašymas visuomenei – žmonės, ilsėkitės kaip norit, kiek norit, bet neužmirškit paisyti nustatytos tvarkos. Užtikrinu – policija į teisės pažeidimus reaguos greitai ir griežtai. Gero poilsio visiems“, – perspėjo Palangos miesto policijos komisariato viršininkas.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį mėnesį besibaigiant dviem projektams – „Interaktyvus gintaro miškas“ bei „Įžūlus gintaras: šiuolaikinė juvelyrika tarp dizaino ir instaliacijos“ – jų pabaigą vainikuojantys renginiai gruodžio 7 ir 8 dienomis lankytojams bus pristatyti nemokamai.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus penktadienį, sausio 15-ąją, paragino kurorto verslininkus nepavėluoti užpildyti paraiškų pagalbai dėl COVID-19 žalos.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Švenčių laukti smagu: kurorte netrūksta renginių visą mėnesį

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Miestas

Tai, kad Palangoje prasidėjo Kalėdų laukimo laikotarpis, juntama visuose kurorto kampeliuose. Kur tik įmanoma, ten spinduliuoja nuojauta, jog gražiausios žiemos šventės jau čia pat. Gausybė renginių, tinkančių įvairaus amžiaus žmonėms, suburs šeimas, skatins kurti ir dvasiškai pasiruošti šventėms.


Praėjusį savaitgalį į kurortą sugužėjo tūkstančiai žmonių. Kurorto šventės ir „Sportas visiems“ festivalio metu vyko šimtas renginių įvairiuose miesto kampeliuose. Jie, be abejo, atviliojo daug žmonių. Tačiau vasariška šiluma lietuvius lepina jau visą mėnesį. Verslininkai džiūgauja, tačiau baiminasi, jog atėjus kalendorinei vasarai viskas gali ir...


Naujųjų metų naujovės palies ir šeimas, ir senjorus, ir verslininkus – visus 2018-uosius Lietuvos gyventojai pasitinka didėsiančiomis pajamomis, įvairiomis išmokomis, pensijomis, vadinamieji „vaiko pinigai“ bus mokami visiems Lietuvos vaikams, šeimoms bus patogiau slaugyti sergančius vaikus. Numatytas ir teisinis pagrindas savivaldybėms skirti ne tik...


Nuo seno jūra ir džiugina, ir maitina. Dauguma atostogų neįsivaizduoja be poilsio prie jūros, todėl vasaromis paplūdimiai būna pilni saulės spindulių gaudytojų. Tačiau kaskart atvykus jūros krantai bei kopagūbriai būna vis kitokie. Gal nežymiai pasikeitę, tačiau nuolat kintantys. Pokyčius stebi mokslininkai, analizuoja didesnius pokyčius ir ieško sprendimo būdų, bet šėlstančiai...


Kurorto gyventojus bei svečius ir vėl džiugina muzikinis fontanas – Nepriklausomybės aikštėte jis vandens, muzikos ir spalvų šokiu žavi kasdien nuo 12 iki 22 val. 


Pražydusios magnolijos džiugina praeivius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 11 | Rubrika: Miestas

Pavasarį pražysta žiedai įvairiausiomis spalvomis. Ypatingai džiugina prasiskleidusios Skulptūrų parke, šalia „Šilelio“ vilos, magnolijos. Balti ir rausvi žiedai traukia praeivių dėmesį, o neatsispyrę šiam grožiui žmonės įsileidžia į širdis tikrąjį pavasario džiaugsmą.


Šiluma, kuri laužo kaulus

Šarūnas VAITKUS, 2009 02 06 | Rubrika: Miestas

Sąskaitos už šildymą yra ta veiklos rūšis, kuri mirtinai reikalauja, kad mūsų vyriausybė, savivaldybės ir gyventojai dirbtų petys į petį. Gruodžio mėnesį Palangoje senos statybos daugiabučių namų gyventojai, turintys apie 60 kv. metrų ploto būstą, už šilumą privalėjo sumokėti daugiau nei pusšešto šimto litų. Esant ekonominiam sunkmečiui, kai mus visus slegia kreditų našta, neramumai dėl darbo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius