Palanga kalėdinę pasaką seks visą mėnesį – pirmieji žiemos švenčių laukimo renginiai kviečia jau šį šeštadienį

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-21
Peržiūrėta
2001
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.
Kurorto šventinės erdvės šiais metais bus itin puošnios – kaip ir kasmet, gruodį Kalėdų šviesos miestu tampanti Palanga kvies visus atvykti į pajūrį bei gražiausias žiemos šventes pasitikti Palangoje. O šventinės veiklos kurorte išties nestigs – kalėdiniai renginiai vilios visą gruodį.
Pirmąjį žiemos penktadienį, gruodžio 6 d., visu grožiu suspindės Palangos miesto eglė, kuri, kaip ir kasmet bus išskirtinė, o šeštadienį, gruodžio 7 d., į Kalėdų eglės įžiebimo šventę pakvies Šventoji.
Šalia miesto eglės esantis kalėdinėmis šviesomis žėrintis Kurhauzas žiemos švenčių laikotarpiu ne tik spinduliuos išskirtinę, kalėdišką nuotaiką, bet ir atvers duris visai šeimai skirtiems šventiniams renginiams. „Spindinčios Kalėdos Kurhauze“ – taip pavadintas projektas, kiuris visą mėnesį kvies į įvairius koncertus, edukacines programas ir teatrą. Pirmieji pasirengimo artėjančioms šventės renginiai vyks jau šį šeštadienį – 10 val. duris Kurhauze atvers Dovanų meistarnė, kurioje laukiami visi, norintys savo rankomis sukurti mielas smulkmenas, kuriomis per Kalėdas bus galima pradžiuginti artimuosius ar bičiulius. O norintieji sukurti Advento vainiką tą pačią dieną, šeštadienį, 14 val. laukiami Gintaro muziejuje.
„Jau nuo lapkričio 23 dienos startuojantys renginiai Kurhauze žada daug įdomių susitikimų ir veiklos. Parengėme įspūdingą 25 renginių programą, kuri neabejotinai patiks visai šeimai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.
Geros muzikos gerbėjus iki metų pabaigos džiugins net septyni Kurhauze vyksiantys koncertai, du visai šeimai skirti projektai su Lietuvos nacionaline filharmonija: „Menų pakylėti“ ir „Parodos paveikslėliai“. Beje, viename projekte dalyvaus ir R. Rostropovičiaus fondo globojamas Palangos talentas.
Etninės kultūros gerbėjų laukia susitikimas su folkloro grupė „Rana“, koncerte „Vandens burtų šnabždėjimas“ ir Kalėdinė šokių vakaronė su „Mėguva“, „Bočiais“, „Banguoliu“.
„Norisi išskirti du ypatingus renginius: tarptautinį projektą „At times it is“ su italų pianistu, kompozitoriumi Vincenzo Cipriani ir gruodžio 31 d. vyksiantį koncertą „Metų laikai“, kuriame „Camerata Ars Lituanica“ atliks vieną garsiausių kompozitoriaus A. Vivaldi kūrinių „Metų laikai“. Naujuosius pasitiksime prie Palangos tilto, įspūdingą naujametinį fejerverką lydės taip pat A. Vivaldi „Metų laikai“, – kalbėjo V. Petrauskienė.
Šeimų Kurhauzo „Dovanų meistarnėje“ taip pat lauks net 12 edukacinių programų. Susitikimų, kurių pirmasis numatytas jau šį šeštadienį, lapkričio 23 d., metu dalyviai, patariami patyrusių etnologų, savo rankomis kurs mielas ir šiltas šventines rankų darbo dovanėles – „Dovanų meistarnėje“ sužinosite, kaip sukurti šiaudinukus eglutei, kalėdines puošmenas, molio, skiautelių dovanėles, burtų lėlytės, netgi išmoksite meduolių dekoravimo subtilybių. Tradiciškai, metų pabaigoje „Grubusis“ teatras pakvies į premjerą „Tanato viešbutis“. Iki naujųjų metų žiūrovams bus parodyti septyni spektakliai.
Koncertai, edukaciniai užsiėmimai, paskaitos, parodos, labdaros vakarai bei kiti smagūs šventiniai renginiai palangiškių ir kurorto svečių lauks ir kitose miesto kultūrinėse erdvėse – Palangos viešojoje bibliotekoje, Kurorto muziejuje, Gintaro muziejuje, J. Šliūpo memorialinėje sodyboje, Koncertų salėje, Palangos bei Šventosios bažnyčiose, netgi – Palangos baseine. „Renginių Palangoje numatyta tiek daug, kad norintieji daugumoje jų apsilankyti tikrai neturės kada nuobodžiauti“, – šypsojosi V. Petrauskienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kalėdos – metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, pasidžiaugti spalvingomis dekoracijomis, įsiamžinti prie eglutės, mintyse peržvelgti besibaigiančius metus ir nuraminti sielą gėrintis baltomis žiemos paklodėmis, šerkšno raižiniais.


Šį mėnesį besibaigiant dviem projektams – „Interaktyvus gintaro miškas“ bei „Įžūlus gintaras: šiuolaikinė juvelyrika tarp dizaino ir instaliacijos“ – jų pabaigą vainikuojantys renginiai gruodžio 7 ir 8 dienomis lankytojams bus pristatyti nemokamai.


Palanga jau gyvena žiemos švenčių laukimu, o kad šventės ateitų greičiau, kurorto gyventojai bei svečiai kviečiami į jau prasidėjusius ir visą gruodį vyksiančius žiemos švenčių renginius. O jų bus daug ir įvairių.


Kovo 30 – balandžio 5 dienomis kurorto bendruomenė bei svečiai tradiciškai kviečiami drauge paminėti ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbius du istorinius įvykius – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Ta...


Kokios didžiosios besibaigiančių metų šventės be Kalėdų eglės įžiebimo šventės, Kalėdų senio ir dovanų bei siurprizų? Visa tai su smagumu, bet saugiai grįžta į Palangą. Jau po savaitės – penktadienį, gruodžio 3 d., Palanga pakvies į Kalėdų eglės įžiebimo šventę, o kitą dieną, šeštadienį, į šventinį žaliaskarės įžiebimo renginį pakvies Šventoji. 


Artėjant gražiausioms metų šventėms, Palangos kultūros darbuotojai jau žino, koks bus Kalėdų laukimo laikotarpis didžiausiame šalies kurorte. Atsitiktiniai pasivaikščiojimai ir netikėti atradimai – tokiais žodžiais būtų taikliausia apibūdinti Palangoje kuriamą kalėdinę pasaką.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Švenčių laukti smagu: kurorte netrūksta renginių visą mėnesį

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Miestas

Tai, kad Palangoje prasidėjo Kalėdų laukimo laikotarpis, juntama visuose kurorto kampeliuose. Kur tik įmanoma, ten spinduliuoja nuojauta, jog gražiausios žiemos šventės jau čia pat. Gausybė renginių, tinkančių įvairaus amžiaus žmonėms, suburs šeimas, skatins kurti ir dvasiškai pasiruošti šventėms.


Praėjusį šeštadienį, lyjant gan įkyriam lietui, Palangos centrinėje aikštėje nušvito Kalėdų eglė, o visų pamėgtą J. Basanavičiaus gatvę padabino Kalėdų eglių alėja. Kartu su žaliaskarės įžiebimo švente didžiausias šalies kurortas pradėjo sekti išskirtinę kalėdinę pasaką.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius