Palanga kviečia susikurti kalėdinę pasaką

Palangos tiltas, 2023-12-20
Peržiūrėta
1147
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga kviečia susikurti kalėdinę pasaką

Kalėdos – metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, pasidžiaugti spalvingomis dekoracijomis, įsiamžinti prie eglutės, mintyse peržvelgti besibaigiančius metus ir nuraminti sielą gėrintis baltomis žiemos paklodėmis, šerkšno raižiniais.

Palanga vietinius gyventojus ir miesto svečius šventiniu laikotarpiu kviečia pasimėgauti užburiančia gamtos ir žmonių sukurta kalėdine pasaka. Kurorte kiekvienas suras, ko širdis geidžia. Norite susikaupimo, ramybės, palaimos gomuriui ar šurmulio? „Išsirink, ką myli!“ Šiuo grafų Tiškevičių šūkiu galės vadovautis visi gražiausių metų švenčių mėgėjai. Žiemos šaltis ir jūros vėjai neprislopins šventinio džiaugsmo.

Daugelis Palangos kavinių bei restoranų yra pasiruošę patenkinti net išrankiausių gurmanų užgaidas siūlydami tradicinių ir pagal šiuolaikines europietiškas madas pagamintų gardžių patiekalų. Meistriškai išpuoštose maitinimo įstaigų erdvėse lankytojai turės malonumą pasimėgauti šventiniais pietumis bei vakarienėmis. Kai kurie viešbučiai siūlo paketus, kuriuose gausu SPA procedūrų, daug aktyvių užsiėmimų su atžalomis, specialūs meniu iš 3, 5 ar net 7 patiekalų, kuriuos kuria garsūs šalies virtuvės šefai. Kalėdiniu laikotarpiu viešbučiai, restoranai svečius pamalonins dovanėlėmis bei siurprizais.

Valgiaraščiai – tikrai išskirtiniai, kiekvienas restoranas sieks nustebinti svečią pagal pasirinktą tematiką, naujausias skonių tendencijas. Vis labiau populiarėja patiekalų išsinešimo į namus tradicija, tad nemažai maitinimo įstaigų bus parengusios vadinamuosius šventinių skanėstų krepšelius.

Svečiai, į Palangą atvykę automobiliais, neturėtų sukti galvos, kur juos statyti ir kiek mokėti už parkavimo vietą. Nuo rugsėjo 15-osios iki gegužės 15 d. parkavimas mieste yra nemokamas.

Kurorte šventiniu laikotarpiu bus galima atgauti jėgas miesto baseine, iš peties paprakaituoti pirtyse ir tokiu būdu nusimesti darbinę įtampą, buities rūpesčius. 

Be abejonės, traukos centru taps išskirtinė, beveik dešimt metrų siekianti miesto eglių eglė, puošniai išsikerojusi prie kurhauzo. Palangos žaliaskarę sudaro beveik 200 eglučių, kiekviena iš jų – nuo 1,5 iki 2,5 metro aukščio. Kalėdų simbolį papuošė 12 tūkstančių lempučių. Stovint prie žibančios eglutės apima jausmas, kad atsidūrėme spindinčiame miške. 

Šiemet visiškai naujomis dekoracijomis pasipuošė grafų Tiškevičių alėja, pagrindinės ir labiausiai lankomos kurorto gatvės ir, žinoma, populiariausia J.Basanavičiaus gatvė. Taip pat šalia kurhauzo ir kurorto centre įrengtos įspūdingos tūrinės dekoracijos – jas galima ne tik apžiūrėti, bet ir pasižvalgyti viduje.

Daugybė kalėdinių dekoracijų, švieselių, lempučių, suspindusių visame kurorte, praskaidrina tamsius žiemos vakarus, teikia viltį ir ramybę. Skaičiuojama, kad Palangoje viešąsias vietas puošia arti tūkstančio šventinių puošybos elementų. Ko gero, tiek pat, o gal ir daugiau puošmenų savo įstaigoms ir aplinkai puošti panaudojo ir kurorto verslininkai.

Palanga, šiemet minėjusi 770-ąjį gimtadienį, į ateinančius metus žengia su dar viena kurortui svarbia data – sukanka 200 metų, kai grafas Mykolas Tiškevičius itin susidomėjo Lietuvos pajūriu ir čia įsigijo keletą aplinkinių dvarų. 

O 1897 metais unikalaus Birutės parko teritorijoje grafai Tiškevičiai pasistatė neorenesansinio stiliaus rūmus, kuriuose šiuo metu įsikūręs Gintaro muziejus. 

Mėgstantys ilgesnius pasivaikščiojimus, gryną pajūrio orą apdairiai pasiims termosą su karšta arbata. Vaikštant po anksti temstantį, bet kalėdiniu laikotarpiu negęstantį miestą su artimaisiais ar bičiuliais smagu aptarti šventines tradicijas, pamąstyti apie Kalėdų prasmę, galbūt atsiprašyti ar paleisti nuoskaudą. 

Tik įsivaizduokime, kokio grožio šventės būdavo Tiškevičių rūmuose! Erdvioje salėje stovėdavo įspūdinga didžiulė eglutė. Per šventes grafai nepamiršdavo savo darbuotojų, tarnautojų, valstiečių, jų vaikų. Visi gaudavo nors po mažą dovanėlę. 

Vaikštant po nurimusią, paslaptimis apsigaubusią Palangą nesunku mintimis prisiliesti prie grafų Tiškevičių gyvenimo, paslapčių, to laiko žmonių likimų ir įsivaizduoti, kad tokiais pat apsnigtais takais palei išdidžiai stūksančius rūmus, medines vilas kadaise vaikščiojo mūsų protėviai ir grožėjosi kalėdine magija, prisiminė praeitį, svarstė, ką veiks ateityje, peržvelgė nuveiktus darbus, gerus ir blogus nutikimus, o gal žvelgdami į tolimą žvaigždėtą dangų prašė svajonių išsipildymo. 

O kaipgi per šventes būnant kurorte neaplankyti jūros? Čia žiemiška gamta, lyg motina plačiai ištiesusi rankas apkabinti, kviečia į fantastišką formų, sniege atsispindinčių krištolo rutuliukais, panoramą. 

Paplūdimys, kopos, pušynai, pasivaikščiojimo, bėgimo takai, parkai atrodo lyg rojaus kampelis. Ir jūra čia kasdien kitokia, nenuspėjama. Ledo varvekliais apsitraukęs tiltas, primenantis galingą maurą, mieguistai drybso įsirėžęs į skirtingais balsais šnabždančią jūrą.

Sniegu apklotos miesto skulptūros, suoliukai, metalinės konstrukcijos, didesnės ar mažesnės stoginės atrodo lyg žaistų slėpynių ir norėtų būti atpažintos. Pasivaikščiojimams verta padaryti pertraukas ir sušilti pakeliui užsukus į kavinę puodelio kavos su cinamonu ar vanile kvepiančiu pyragu. 

Kalėdiniu laikotarpiu Palangoje netrūks ir kultūrinių renginių. Repertuaras itin platus – skirtas ir populiariosios, ir klasikinės muzikos, ir meno parodų gerbėjams. 

Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyksta Palangos dailininkų kūrybinės grupės „Mostas“ paroda „Kelias“. Miniatiūrų mini galerijoje galima pasigrožėti Odilės Norvilaitės-Bytautienės tapybos paroda „Angelai ir šventieji“. Jono Šliūpo muziejuje „Vieno eksponato parodoje“ pristatoma Palangos burmistro „Nutarimų knyga“, kuri padeda pažvelgti į XX a. 4-ojo dešimtmečio kurorto kasdienybę. 

Palangos gintaro muziejuje surengtoje parodoje „Mūsų gyslomis teka gintaras“ lankytojai išvys netikėtus šiuolaikinių menininkų kūrinius iš gintaro. Palangos kurorto muziejuje eksponuojama kalvio, kalviškosios kryždirbystės puoselėtojo Virgilijaus Mikuckio paroda „Geležis iki dangaus“. 

Užbaigdamas jubiliejinius, 70-uosius, gyvavimo metus Palangos orkestras gruodžio 26 d. 13 val. visus pakvies į dėkingumo, bendrystės koncertą „Kalėdinės muzikos valanda“, kuris vyks Palangos Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Kalėdinės muzikos valandoje skambės Samuelio R.Hazo, Alfredo Reedo, Giulio Caccini, Miroslavo Skoryko, Johno Philipo Sousos, Irwingo Berlino, Manfredo Schneiderio, taip pat lietuvių kompozitorių Juozapo Gudavičiaus bei Lino Rimšos kūriniai. Šventinei programai diriguos Karinių jūrų pajėgų orkestro vadovas Egidijus Miknius. Renginys nemokamas. 

Gruodžio 26 d. Palangos koncertų salėje vyks spektaklis „Magiškas liūtas karalius ir jo pasaulis“. Gyvo garso teatralizuotą pasirodymą sukūrė lietuvių aktoriai ir dainininkai Oneida Kunsunga, Simonas Storpirštis, Deivis Norvilas. Pasirodyme skamba melodingos Eltono Johno ir Hanso Zimmerio dainos iš Brodvėjaus miuziklo bei animacinio filmo „Liūtas Karalius“.

Gruodžio 27 d. Palangos kurhauzo koncertų salėje vyks kalėdinis tradicinių šokių vakaras „Linksmiau be batų“. Šokėjus linksmins folkloro ansamblis „Mėguva“, instrumentinė ir vokalinė grupė „Bočiai“. Renginys nemokamas. 

Gruodžio 29 d. Palangos koncertų salėje rengiamas vakaras „Kalėdų žvaigždės: 90-ieji Lietuvoje“ su Lina Rastokaite ir Jokūbu Bareikiu sugrąžins į XX a. paskutinį dešimtmetį. Koncerte skambės ne tik lietuviškos dainos, bet ir pasauliniai dešimtojo dešimtmečio hitai. 

Įvairių renginių karuselė, ramybės uostai kurorto gamtos apsuptyje įvairaus amžiaus žmonėms sukurs tikrą kalėdinę pasaką, o jos skambesio akordai dar ilgai bus girdimi prisiminimuose. 

Išlydėti besibaigiančių metų gruodžio 31 d. pakvies Palangos gintaro muziejus – čia kamerinės muzikos mėgėjų lauks jauki popietė „Gruodžio susitikimai“, o vakare muzika užlies kurhauzą – šventinę nuotaiką čia kurs naujametis koncertas „Kai aš įsimyliu...“ Pasitikti Naujųjų palangiškiai ir kurorto svečiai neabejotinai skubės į paplūdimį – metų sandūroje, vidurnaktį, ties jūros tiltu dangų nušvies įspūdingi fejerverkai.

Reklama 

„Lietuvos ryto“ žurnalas „Savaitgalis“ 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet pavasaris Palangoje ir Šventojoje džiugins renginių gausa. Velykų šventė įsilies į jubiliejinį renginių ciklą „Palangos dienos“ , veiklų galės atrasti ir aktyvesnio laisvalaikio mėgėjai, ir šeimos su vaikais. 


Jei planuojate atnaujinti savo terasą arba baigiate namo statybas - jūs norėsite susikurti jaukią aplinką, kurioje galėtumėte patogiai atsisėsti.


Kalėdos – metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, pasidžiaugti spalvingomis dekoracijomis, įsiamžinti prie eglutės, mintyse peržvelgti besibaigiančius metus ir nuraminti sielą gėrintis baltomis žiemos paklodėmis, šerkšno raižiniais.


Nereikia ir sakyti – poilsis yra vienas svarbiausių dalykų kiekvieno žmogaus gyvenimo. Tik kokybiškai pailsėję, turėsime jėgų tinkamai atlikti darbo užduotis, o taip pat – tik tokiu atveju galėsime džiaugtis tvirtu imunitetu bei būsime geros nuotaikos. Tad ilsėtis yra labai svarbu. Tiesa, nesunku pastebėti, kad ne kiekvienas turi galimybę išvykti toli nuo namų, tad tenka ilsėtis tiesiog juose....


Artėjant gražiausioms metų šventėms, Palangos kultūros darbuotojai jau žino, koks bus Kalėdų laukimo laikotarpis didžiausiame šalies kurorte. Atsitiktiniai pasivaikščiojimai ir netikėti atradimai – tokiais žodžiais būtų taikliausia apibūdinti Palangoje kuriamą kalėdinę pasaką.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian šį šeštadienį, spalio 12 d.,, Palangos viešojoje bibliotekoje, nuo 14:30 val. iki 16:00 val., organizuoja praktinį seminarą senjorams apie socialinius tinklus bei jų naudą, greičiau ir patogiau gauti atsakymus iš jų ar tiesiog, atrasti naują priemonę, padėsiančią bendrauti su anūkais...


Praėjusį šeštadienį, lyjant gan įkyriam lietui, Palangos centrinėje aikštėje nušvito Kalėdų eglė, o visų pamėgtą J. Basanavičiaus gatvę padabino Kalėdų eglių alėja. Kartu su žaliaskarės įžiebimo švente didžiausias šalies kurortas pradėjo sekti išskirtinę kalėdinę pasaką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius