Jauki ir patogi poilsio zona kieme ar sode: kaip ją susikurti?

Palangos tiltas, 2022-03-23
Peržiūrėta
1330
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jauki ir patogi poilsio zona kieme ar sode: kaip ją susikurti?

Nereikia ir sakyti – poilsis yra vienas svarbiausių dalykų kiekvieno žmogaus gyvenimo. Tik kokybiškai pailsėję, turėsime jėgų tinkamai atlikti darbo užduotis, o taip pat – tik tokiu atveju galėsime džiaugtis tvirtu imunitetu bei būsime geros nuotaikos. Tad ilsėtis yra labai svarbu. Tiesa, nesunku pastebėti, kad ne kiekvienas turi galimybę išvykti toli nuo namų, tad tenka ilsėtis tiesiog juose. Ir tai daryti bus labai malonu, jei tik susikursite jaukią bei patogią poilsio erdvę, tiesiog savo sode  arba kieme. Na, o čia – keli patarimai, kaip tai padaryti. 

Saulė reikalinga ne tik augalams, bet ir mums, kadangi būdami jos atokaitoje skatiname taip reikalingo D vitamino gamybą. Kaip žinia, būtent jis yra labai svarbus, kad būtų palaikomas stiprus  imunitetas, ir, kad būtume puikios nuotaikos. Taigi, saulės šiluma bei šviesa pasimėgauti tikrai verta, tačiau tuo pat metu būtina prisiminti, kad tai – kas per daug, tas nesveika. Lygiai tas pats pasakytina ir apie saulės šviesą bei šilumą – jei tuo mėgausitės pernelyg daug, rizikuojate pakenkti savo odai bei savijautai. Taigi, kad poilsio kampelis, esantis jūsų sode ar kieme būtų saugus, būtini yra ir skėčiai nuo saulės, kad pernelyg saulėtomis dienomis galėtumėte pasislėpti už jų ir taip išvengti neigiamo saulės poveikio savo sveikatai. 

Kad poilsio kampelis būtų laba estetiškas,  būtini yra ir įvairūs augalai bei gėlės. Be to, tai ne tik papuoš jūsų kiemą ar sodą, bet, reikia pastebėti, kad yra labai naudinga ir jūsų savijautai – net moksliškai yra įrodyta, kad žiūrėjimas į augalus, veikia teigiamai – ramina protą ir atpalaiduoja. Taigi, augalai yra tiesiog būtini jūsų poilsio kampelyje. Belieka tik pridurti, kad tuo atveju, jei daug laiko jūsų nebūna namuose, pavyzdžiui, iš jų išvykstate labai anksti ryte ir grįžtate vakare, puikiai tiks ir dirbtiniai augalai, kadangi jų nereikės laistyti, be to, jiems nebus reikalinga ir jokia kita priežiūra.  

Poilsis yra tai, kam turėtumėte skirti tikrai daugiau negu keliolika minučių savo laiko kiekvieną dieną. Taigi, belieka tik pridurti, kad besiilsint, verta ir prisėsti, tad reikalingi ir baldai. Žinoma, estetiško ir patogaus poilsio kampelio svarbiu elementus taps stilingas ir patrauklus lauko baldų komplektas, tačiau ir vien tik juo apsiriboti tikrai nereikėtų – nepamirškite, kad ir sūpynės turi savų privalumų. Jos labai estetiškai, patraukliai bei romantiškai, o supimosi procesas – nuteikia labai svajingai bei leidžia greičiau pamiršti dienos rūpesčius. Na, o, jeigu vietos yra nedaug ir jos nėra tie, kad būtų galima statyti sūpynes, tokiu atveju puikia alternatyva taps  pakabinamas krėslas – jis užims labai nedaug vietos, tačiau tikrai leis pajusti supimosi naudą. Spauskite, jei norite apie juos sužinoti daugia informacijos. https://pigu.lt/lt/search?q=pakabinami+kreslai

Taip jau nutinka, kad kartais dienos būna tokios užimtos, kad ramią poilsio valandėlę galime surasti tik tada, kai sutemsta. Na, o, kad mėgautis poilsiu tamsiuoju paros metu būtų patogu, yra reikalingas ir dar vienas elementas. Tai – šviestuvai. Pastarieji, beje gali būti labai įvairūs: galite rinktis ant žemės statomus šviestuvus arba tiesiog poilsio kampelį apjuosti šviečiančiomis girliandomis. 

Taigi, kaip matyti, tam, kad susikurtumėte jaukų bei patogų poilsio kampelį, reikia visai nedaug: skėčio nuo saulės, įvairių augalų (puikiai tiks ir dirbtiniai), lauko baldų komplekto, sūpynių ar pakabinamo krėslo bei šviestuvų. Tad pats metas pradėti poilsio kampelio įrengimo etapą. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


Krepšinio mėgėjams kurorte sportuoti tapo patogiau – atnaujinta krepšinio aikštelė Kurorto muziejaus kieme.


Nereikia ir sakyti – poilsis yra vienas svarbiausių dalykų kiekvieno žmogaus gyvenimo. Tik kokybiškai pailsėję, turėsime jėgų tinkamai atlikti darbo užduotis, o taip pat – tik tokiu atveju galėsime džiaugtis tvirtu imunitetu bei būsime geros nuotaikos. Tad ilsėtis yra labai svarbu. Tiesa, nesunku pastebėti, kad ne kiekvienas turi galimybę išvykti toli nuo namų, tad tenka ilsėtis tiesiog juose....


MB „Pozityvūs sprendimai“ sukūrė prekinį ženklą „Kino zona“ ir karantino metu pradėjo rodyti kiną privažiuojant automobiliais. Stengėmės ieškoti ypatingų, savotišką atmosferą padedančių sukurti vietų. Rodėme kiną aerodromuose, prekybos centrų aikštelėse, pajūryje ir net galingai besisukančių vėjo malūnų parke.


Savivaldybės kieme esančiame pastate dar šiais metais įsikurs Socialinių paslaugų centras. Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, tai išspręs ne vieną problemą, su kuriomis iki šiol susiduria į Socialinių paslaugų centrą besikreipiantys neįgalūs ar vyresnio amžiaus kurorto gyventojai. Šiuo metu dalis Palangos miesto socialinių paslaugų centro paslaugų...


Nebūtina turėti nuosavą kiemą, jog atrastum erdvę, kurią galėtum puoselėti ir kitiems dar pavyzdį parodyti. Būtent tokią erdvę atrado palangiškė Danguolė Norkienė savo daugiabučio namo Druskininkų g. 9A, kuriame gyvena jau 26 metus, kieme, kur įrengė puikų gėlyną, džiuginantį ne tik kaimynų, bet ir praeivių akis. „Tą darau su didžiuliu malonumu. Visgi turbūt genai nulėmė, jog taip...


Miesto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį prašydamas Palangos miesto savivaldybei perduoti valstybei priklausantį ir šiuo metu valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdomą pastatą, esantį Savivaldybės kieme. Jei Vyriausybės sprendimas bus palankus, šiose patalpose neilgai trukus įsikurs Socialinių...


Dainininkas Vilis Tokarevas, TV programoje „Naedine so vsemi“, vedančiosios paklaustas apie tai, kaip sulaukus gražaus ir garbingo amžiaus išlikti tokiu pozityviu ir besidžiaugiančiu gyvenimu, atsakė: „Jeigu žmogus praranda energiją – jis miręs“.  


Šeštadienį bus minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Būtent šią dieną skiriamas neeilinis dėmesys likimo nuskriaustiems, tačiau gyvenimo džiaugsmo nepraradusiems žmonėms. Kaip žinia, neįgalieji šiltą prieglobstį randa Palangos socialinių paslaugų centre, kuriame rūpinamasi ne tik jais, bet ir kitokių bėdų turinčiais žmonėmis. Apie veiklą, pokyčius...


Šalčio vis labiau kaustomą, baltu sniegeliu kiek papudruotos sausio pilkumos supamą Palangą šeštadienį viešbučio „Gamanta“ meno galerijoje atidaryta spalvomis užburiančia paroda nušvietė ir sušildė dailininkas Arvydas Martinaitis, pakvietęs pasinerti į „Spalvų zoną – realybę“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius