Palanga pradėjo visiems sekti kalėdinę pasaką

Palangos tiltas, 2015-12-07
Peržiūrėta
1898
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga pradėjo visiems sekti kalėdinę pasaką

Praėjusį šeštadienį, lyjant gan įkyriam lietui, Palangos centrinėje aikštėje nušvito Kalėdų eglė, o visų pamėgtą J. Basanavičiaus gatvę padabino Kalėdų eglių alėja. Kartu su žaliaskarės įžiebimo švente didžiausias šalies kurortas pradėjo sekti išskirtinę kalėdinę pasaką.
Susirinkusieji centrinėje kurorto aikštėje buvo pakviesti ne tik pasigrožėti išskirtinio grožio žaliaskare, bet ir pakliūti į užburiantį pasakų ir šviesos žaismo pasaulį – Palangos kultūros centro vadybininkas Nerijus Stasiulis iš anksto žadėjo, jog šiais metais eglės įžiebimo šventėje didžiulis dėmesys bus skiriamas būtent pirotechnikos bei šviesos elementams.
O ir pati Kalėdų eglė, tęsiant trečius metus gyvuojančią tradiciją, bus užkrečiančiai „linksma“. „Jau keletą metų palangiškius ir svečius Palangos žaliaskarė džiugina savo išskirtinumu – muzikuojanti eglė savaitgaliais ir švenčių dienomis nustatytomis valandomis gros bei „šoks“ šviesos šokį pagal skambančias kalėdines melodijas“, – prieš eglės įžiebimą žadėjo N. Stasiulis.
Nušvitus Kalėdų eglei, 19 valandą, šventinė nuotaika persikėlė į J. Basanavičiaus gatvę, kuri tradiciškai pasidabino Kalėdų eglių alėja. Dešimt žaliaskarių šiais metais padabino Palangos verslininkai, komunalininkai bei „Lions“ moterų klubo nariai.
„Kalėdiniam Palangos puošimui kasmet skiriamas labai didelis dėmesys, ir tiek miesto gyventojai, tiek svečiai tai pastebi bei vertina. Kurorto verslininkai taip pat nori prisidėti mieste kuriant šventinę atmosferą, juk kalėdinių šviesų ir geros šventinės nuotaikos nebūna per daug. Todėl mielai prisidedame puošdami J. Basanavičiaus gatvę Kalėdų eglių alėja“, – kalbėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas.
O praėjusį sekmadienį duris atvėrė ir Palangoje apsistojusio Kalėdų senelio namukas (Vytauto g. 19, ties centriniu įėjimu į Birutės parką). Čia mažieji lankytojai galėjo išvysti, kaip gyvena svarbiausias Kalėdų herojus, kokiais daiktais jis naudojasi, kokį kostiumą dėvi ir daugiau įdomybių. Tai pat visi apsilankiusieji galėjo specialioje Kalėdų senio knygoje parašyti apie savo atliktus gerus darbus.
Kalėdų senio namuko durys bus atviros kiekvieną savaitgalį iki Kalėdų nuo 14 iki 16 val. Čia visą šventinį laikotarpį veiks kalėdinių darbų paroda „Vienos kojinės istorija“.
Kaip ir kasmet Kalėdų šviesos miesto vardą pateisinanti Palanga išskirtinį dėmesį skiria šventinėms dekoracijoms bei kalėdiniam miesto apšvietimui. „Šiais metais nutarta kurortą padabinti nykštukų ir angelų – herojų, atnešančių tiek materialias, tiek ir dvasines dovanas – figūromis. Šie puošybos elementai dabins ne tik miesto eglę, bet ir atsispindi viešųjų kurorto erdvių puošyboje“, – kalbėjo N. Stasiulis.
Šiųmetė naujovė – šviečiantis kalėdinis fontanas, savo spalvomis ir „bėgančiomis“ lemputėmis padabinęs šiltuoju metų periodu palangiškius ir svečius džiuginusį muzikinį fontaną.
Kalėdų laukimu gyvenanti Palanga tiek mažuosius miesto gyventojus ir svečius, tiek ir vyresniuosius visą gruodį kvies į šventinius renginius, kurių metu bus galima ne tik pasimėgauti aukšto lygio koncertais, meno parodomis, bet ir išmokti pasigaminti šventinių dekoracijų bei dovanų, aplankyti Kalėdų senelio namelį bei patirti daugiau džiugių akimirkų.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga pernai iš turistų surinko apie 1 mln. 200 tūkstančių eurų pagalvės mokesčio. Kaimynų pavyzdžiu dabar nori sekti ir Kretingos rajono politikai – jie planuoja įvesti mokestį turistams už poilsį viešbučiuose, nuomojamuose būstuose, turizmo sodybose. 


Kalėdos – metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, pasidžiaugti spalvingomis dekoracijomis, įsiamžinti prie eglutės, mintyse peržvelgti besibaigiančius metus ir nuraminti sielą gėrintis baltomis žiemos paklodėmis, šerkšno raižiniais.


Šiuolaikinis jaunimas nelinkęs kankintis ir dirbti ar studijuoti tai, kas jiems nepatinka. 


Artėjant gražiausioms metų šventėms, Palangos kultūros darbuotojai jau žino, koks bus Kalėdų laukimo laikotarpis didžiausiame šalies kurorte. Atsitiktiniai pasivaikščiojimai ir netikėti atradimai – tokiais žodžiais būtų taikliausia apibūdinti Palangoje kuriamą kalėdinę pasaką.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Praėjusį šeštadienį, lyjant gan įkyriam lietui, Palangos centrinėje aikštėje nušvito Kalėdų eglė, o visų pamėgtą J. Basanavičiaus gatvę padabino Kalėdų eglių alėja. Kartu su žaliaskarės įžiebimo švente didžiausias šalies kurortas pradėjo sekti išskirtinę kalėdinę pasaką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius