Miesto eglės įžiebimas ir kalėdinių eglučių alėja paskelbė metų didžiųjų švenčių laukimo pradžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-12-07
Peržiūrėta
2188
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.

 

Šiemet jau antrą kartą miesto savivaldybė kartu su Palangos viešbučių ir restoranų asociacija bei Baltijos jūros regiono šalių ambasadomis ir atstovybėmis suorganizavo tarptautinę šventę „Baltijos jūros šalių Kalėdų alėja“.

Bet abiejų švenčių organizatoriai baiminosi, kad šventines nuotaikas aptemdys nenuspėjama gamta – šeštadienio popietę dangus maišėsi su žeme, blykčiojo žaibai ir griaudėjo perkūnija, sodriai snigo. Laimei, kad tokius gamtos pykčio priepuolius keitė ramesnio oro valandėlės. Renginių organizatorių būkštavimai, kad į kurortą dėl tokio oro niekas neatvyks, nepasitvirtino – 17 valandą miesto centrinė aikštė buvo pilna jaunimo, šeimų ir senjorų, pasiryžusių išvysti įžiebiamą miesto šventinę eglę. Po to, kai miesto eglė suspindo visų spalvų girliandomis, palangiškiai ir miesto svečiai patraukė į J. Basanavičiaus gatvę, kur buvo atidaryta tarptautinė Baltijos jūros šalių Kalėdų alėja. Miestelėnai ir kurorto svečiai galėjo pasigrožėti Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Islandijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos kalėdinėmis eglutėmis, papuoštomis pagal tų šalių nacionalines puošimo tradicijas. Eglutėmis bus galima džiaugtis iki sausio 16 dienos.

Palangos restoranų ir viešbučių asociacija visiems pristatė dar vieną įdomų sumanymą - vienuolikoje asociacijai priklausančių restoranų ir kavinių įkurdino minėtų šalių šventines ambasadas, kurios, pasipuošusios šalių heraldine ir šventine atributika, siūlė susipažinti su tų šalių kultūra ir istorija bei paragauti nacionalinių kulinarinių patiekalų.

J.Basanavičiaus gatvės pradžioje mediniu eksterjeru akį traukianti kavinė „1925”  daugiau kaip mėnesį lankytojus kvies paskanauti tradicinių suomių virtuvės patiekalų. Kavinėje bus galima paragauti aluje troškintos mėsos, silkės, paruoštos su plakta grietinėle, kariu, pomidorais ir kiaušiniais. „Kalakeito“ vadinamos žuvienės, verdamos iš lašišų ir balinamos pienu, taip pat piene troškintos menkės, skambiu pavadinimu „Maitokalekeito“. Kavinės virėjai ruošia ir tikrą senovišką suomišką duoną iš ruginių miltų. Šis procesas trunka kelias valandas.

Gardžiuojantis suomiškais valgiais čia skamba ir šios šalies muzika, demonstruojamas filmas apie Suomiją.

Kavinėje „Monika“ įsikūrė Estijos ambasada. Šeštadienio popietę estišku karštu vynu, arbata ir valgiais „ambasados“ svečius vaišino pats Estijos Lietuvoje ambasadorius Tiit Naber.

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas Gintaras Sičiūnas šeštadienį J. Basanavičiaus kavinėse ir baruose įsikūrusiose Baltijos šalių „ambasadose“ buvo galima išvysti būrį aukščiausio rango diplomatų: Rusijos generalinį konsulą, Švedijos garbės konsulą, Islandijos garbės konsulą; šventė į Palangą priviliojo būrį žurnalistų iš Norvegijos. „Žinoma, tokios šventės norvegus labai domina. Tik jas reikia pateikti kaip paketą su galimybe apsipirkti šalia Palangos esančioje Klaipėdoje. Gaila, kad ši šventė, kaip ir Lietuva apskritai, nėra labai išreklamuotos Norvegijoje. Kontaktai jau yra – trūksta tik kontraktų, kad bendradarbiavimas duotų apčiuopiamą naudą ir Palangai“,  - sakė „Palangos tiltui“ „Baltinfo“, portalo norvegams apie Baltijos šalis, bendradarbis Arne Kristian Lovik Stellander.

PVRA prezidentas G. Siciūnas teigė, kad „didžioji dalis“ šventės atidarymo pavyko. „Tiesą pasakius, oras buvo gan prastas – gal todėl, mūsų paskaičiavimu, šiemet Baltijos šalių  kalėdinių eglučių alėjos atidaryme dalyvavo dukart mažiau žmonių nei pernai. Bet alėja kvies visus atvykti iki sausio 16-os dienos, todėl, tikiuosi, bus ir žiemiškai gražių dienų ją pamatyti“, - sakė G. Sičiūnas. Nors jis, kaip ir Palangos turizmo informacijos centro vadybininkė Alma Galbuogienė, negalėjo pasakyti, kiek svečių šventė priviliojo į atidarymą, bet prezidentas neabejojo renginio nauda kurortui. „Akivaizdu, kad kurorto kavinėse, baruose ir viešbučiuose atsirado daugiau lankytojų. O tai yra geriausias mūsų pastangų įvertinimas“,  - sakė G. Sičiūnas.

Viešbučio „Palangos vėtra“ pardavimų vadovas Ramūnas Stulovas „Palangos tiltui“ sakė, kad praėjusį savaitgalį viešbučio paslaugomis naudojosi dvigubai daugiau svečių nei įprastai žiemą.

„Mūsų viešbutyje buvo įsikūrusi Norvegijos ambasada. Buvo galima paskanauti norvegiškų sausainių ir išgerti norvegiškos arbatos. Žinoma, tai priviliojo daugiau svečių į mūsų viešbutį“, - sakė R. Stulovas.

Palangos turizmo informacijos centro vadybininkė A. Galbuogienė teigė, kad centras susilaukė nemažai skambučių prieš renginį. „Žmonės domėjosi renginių programa, teiravosi nuomonės, ar verta atvykti su vaikais. Susilaukėme smalsių skambučių ir iš užsienio – buvome išsiuntę reklaminius informacinius pranešimus apie kalėdinių eglučių alėją daug adresatų į Estiją, Latviją, Rusiją, kitas šalis“, - sakė A. Galbuogienė.

„Renginio esmė -  ne verslas, o noras supažindinti su eglių alėja ir virtuve. Gal žmogus į Norvegiją negalės nuvykti, bet iki Palangos atvyks, praeis keletą iš dešimties kavinių ir paragaus tų valstybių  kulinarinio paveldo. Yra sumanymas palikti po vieną populiariausią patiekalą ir ilgesniam laikui“, – kalbėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas.

Jau beveik neabejojama, kad šis projektas, apipintas naujomis idėjomis, bus tęsiamas ir per ateinančias žiemos šventes.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kokios didžiosios besibaigiančių metų šventės be Kalėdų eglės įžiebimo šventės, Kalėdų senio ir dovanų bei siurprizų? Visa tai su smagumu, bet saugiai grįžta į Palangą. Jau po savaitės – penktadienį, gruodžio 3 d., Palanga pakvies į Kalėdų eglės įžiebimo šventę, o kitą dieną, šeštadienį, į šventinį žaliaskarės įžiebimo renginį pakvies Šventoji. 


Penktadienį, rugsėjo 3 d., susisiekimo ministras Marius Skuodis oficialioje ceremonijoje Palangos oro uoste kartu su Lietuvos oro uostų ir Palangos miesto savivaldybės vadovais paskelbė šio oro uosto infrastruktūros rekonstrukcijos pradžią. Jau nuo pirmadienio, rugsėjo 6 d., Palangos oro uostas bus uždaromas minimaliam 45 dienų laikotarpiui, kurio metu bus atnaujintas lėktuvų kilimo ir...


Kaip ir kiekvienais metais, Palanga įžiebs kalėdinę eglę pirmąją gruodžio savaitę, penktadienį, gruodžio 4-ąją, Palangoje, o šeštadienį, gruodžio 5-ąją, Šventojoje. „Šiais metais šventiniam miesto papuošimui (įskaitant Palangos ir Šventosios kalėdinių eglių atvežimą, sumontavimą ir papuošimą) skirta 60000 eurų,“ –...


Palangoje Kalėdų laukimo pradžią paskelbs laiko keliautojai

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 27 | Rubrika: Miestas

Ne tik vaikai laukia Kalėdų – kai į miestą atkeliauja dvylikos metrų aukščio žaliaskarė, negalvoti apie artėjančias žiemos šventės tiesiog neįmanoma. Juo labiau kad jau visai netrukus, gruodžio 6 d., kalėdinėmis spalvomis nušvis bei į kelionę laiku pakvies Palangos miesto eglė.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Tūkstančiai šviesų vaikų rankose, nuotaikinga muzika ir, žinoma, fejerverkai – taip palangiškiai ir kurorto svečiai, susirinkę Grafų Tiškevičių alėjoje, šeštadienio vakarą įžiebė miesto eglę bei paskelbė gražiausių žiemos švenčių laukimo pradžią.Kaip visada, eglės įžiebimo šventėje sulaukta svarbiausio kalėdinio laikotarpio personažo...


Nuo trečiadienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra parengtos preliminarios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Dera pabrėžti, jog elektroninio deklaravimo sistema gyvuoja jau 10 metų, o per šį laiką ja pasinaudojančių asmenų procentas šalyje išaugo nuo 6,2 proc....


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius