Virtualios Palangos ir Šventosios kalėdinių eglučių įžiebimo šventės nuo A iki Z kainuos 60 000 eurų

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-11-27
Peržiūrėta
1805
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Virtualios Palangos ir Šventosios kalėdinių eglučių įžiebimo šventės nuo A iki Z kainuos 60 000 eurų

Kaip ir kiekvienais metais, Palanga įžiebs kalėdinę eglę pirmąją gruodžio savaitę, penktadienį, gruodžio 4-ąją, Palangoje, o šeštadienį, gruodžio 5-ąją, Šventojoje.
„Šiais metais šventiniam miesto papuošimui (įskaitant Palangos ir Šventosios kalėdinių eglių atvežimą, sumontavimą ir papuošimą) skirta 60000 eurų,“ – „Palangos tiltui“ sakė Robertas Trautmanas, Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas.
Anot jo, šiais metais dėl šalyje galiojančio karantino kalėdinės eglės įžiebimo renginio mieste stebėti nebus galimybės, tačiau jį bus galima pamatyti Palangos kultūros ir jaunimo centro socialiniame tinkle FACEBOOK.
Šiemet kalėdinė eglė bus pastatyta tarp medinės Kurhauzo dalies ir J. Basanavičiaus gatvės.
„Todėl kad šiais metais yra restauruota Kurhauzo medinė dalis, tad miestas įgijo dar vieną reprezentacinę viešąją erdvę,“ – sakė R. Trautmanas.
Palangos kalėdinę eglę galima vadinti „vaikščiojančia“ – pernai ji buvo pastatyta priešais Palangos koncertų salę, anksčiau – miesto senojoje aikštėje.
Jau daugelį metų Palangoje ir Šventojoje puošiama ne gyva, o dirbtinė, metalinių konstrukcijų kalėdinė eglė.
Kaip sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė, šiais metais švenčių laukimo laikotarpio planus bei renginius gerokai pakoregavo su koronaviruso infekcija susijusi situacija šalyje ir visame pasaulyje.
„Siekiant išvengti žmonių buriavimosi, masiniai renginiai, šventiniai Kurhauzo salės koncertai iš visiems įprastų viešųjų erdvių perkeliami į virtualią erdvę. Kita vertus, kiekvienoje situacijoje reikia mokėti įžvelgti ir teigiamų dalykų. O jų, laukiant šv. Kalėdų, Palangoje bus išties nemažai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.
O pasigėrėti Palangoje išties bus kuo – gruodį Palanga taps žėrinčiu Pasakų miestu, kurorto gyventojams ir svečiams negailinčiu malonių staigmenų. Netikėtai sutiktas Kalėdų senis, išgirstas šventinis sveikinimas ar nuoširdus palinkėjimas artėjančių šv. Kalėdų ir Naujų metų proga – atrodo, maža smulkmena, tačiau tikrai pakelianti nuotaiką, sušildanti širdis bei praeivių veidus apdovanojanti šypsenomis. Tai – tik keletas švenčių laukimo laikotarpio staigmenų, kurorto gyventojams ir svečiams dovanojamų Palangoje.
Palanga miesto bendruomenę ir svečius kviečia ne tik mėgautis švenčių laukimu kurorte, bet ir patiems prisidėti, kuriant išskirtinę nuotaiką – pasveikinti vieni kitus su artėjančiomis šventėmis projekto „99 linkėjimai Palangai“ metu.
„Šis skaičius yra simbolinis, nes artėjančiais, 2021-asiais, metais švęsime Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečio jubiliejų. Todėl gruodį nuo ryto iki vakaro šie palangiškių, šventojiškių, žinomų Lietuvos atlikėjų sveikinimai bus rodomi šventiniame Palangos ekrane, įrengtame Grafų Tiškevičių aikštėje, ties Kurhauzu“, – sakė V. Petrauskienė.

Į ekraną atkeliaus ir pasakos iš mažųjų kurorto gyventojų bei svečių pamėgto Palangos pasakų parko: „Lapė ir ąsotis“, „Seku seku pasaką“, „Pupa“ ir kt. O kad artėjančių šv. Kalėdų nuotaika būtų dar ryškesnė, kartas nuo karto iš ekrano gali pasigirsti ir Kalėdų senio balsas – jis kreipsis į praeinančius ir pakvies pabendrauti.
Pasakų miesto įspūdį dar labiau sustiprins ir Kalėdų eglės įžiebimo renginys. Tiesa, šiais metais palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami jį stebėti bus kviečiami Palangos kultūros ir jaunimo centro socialiniuose tinkluose. Šio šventinio renginio metu žiūrovus užburs garsioji „Sniego karalienė“ (režisierė Rūta Bunikytė, vaizdo instaliacijos autorė – Vesta Obolevičiūtė). Tai – yra visiems gerai žinoma ir niekuomet nesusibostanti H.K. Anderseno pasaka apie amžinus dalykus – grožį ir meilę, kuriuos prieš gražiausias metų šventes pravartu prisiminti ir mažiems, ir dideliems.
Šventojoje šventinis ekranas savaitgaliais mirgės rekonstruotoje, modernioje centrinėje miestelio aikštėje. Sveikinimus iš jo praeiviams siųs daugiau ar mažiau žinomi šventojiškiai, o mažuosius džiugins kalėdinės Šokliukės ir Kalėdų eglutės animuotos pasakos.
Tradicinės kalėdinės edukacijos taip pat persikelia į Palangos kultūros ir jaunimo centro socialinę erdvę. Čia kartu su dailininke Sigute Ach palangiškiai gamins kalėdines atvirutes, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras rengia mokomąjį filmuką, kaip pasigaminti gražiausią advento vainiką, o Palangos kultūros ir jaunimo centro etnografė Zita Baniulaitytė papasakos apie šv. Kūčių ir šv. Kalėdų papročius bei tradicijas.
Atviroji jaunimo erdvė gruodį vykdys įvairias kalėdines veiklas ir susitikimus nuotoliniu būdu, rašys vienas kitam šventinius laiškus.
O pasimėgavę renginiais, transliuojamais šventiniame ekrane Grafų Tiškevičių aikštėje ir socialiniuose tinkluose, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami ir pasivaikščioti po šventiškai pasidabinusį miestą. Pasivaikščiojimų metu Kalėdų nuotaiką kiekvienas jaus itin ryškiai – visur tvyros pasakiška magija.
„Bet kuriuo metu pro jus gali pravažiuoti Kalėdų senis, dalindamas puikią nuotaiką. Ir nors prie miesto eglės nebus nė vieno kalėdinio miestelio prekeivio, užsimerkę lengvai užuosite tikrą Kalėdų kvapą“, – kalbėjo V. Petrauskienė.
Kad kalėdinė nuotaika dar labiau apglėbtų kiekvieną ir mūsų, visi kviečiami savo socialiniuose tinkluose skelbti nuotraukas iš šventiškai pasipuošusios Palangos, įsiamžinus teminiuose nuotraukų rėmeliuose (#pasakųKalėdosPalangoje). O vaikams prieš miegą nepamirškite skaityti Pasakų parke girdėtas pasakas, o įamžintomis šiomis jaukiomis akimirkomis leiskite pasidžiaugti ir Palangos bendruomenei.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Nuo šiol mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ rūpinasi ne tik ryšiu, bet ir klientų apsauga internete – naujasis įrankis padės užtikrinti saugumą naršant ir tarnaus kaip tėvų kontrolės bei turinio filtravimo priemonė.


Naujausias pamišimas tarp žmonių yra būtent apsipirkimas internetu. Tiesą sakant, tai nėra tik pamišimas: veikiau tai rodo vartotojų elgesio pokyčius. Žmonės nuolat naršo internete, kad galėtų kažką įsigyti. Jie tiesiog lankosi internetinėse svetainėse, kad rastų norimų ar įdomių produktų.


Kaip ir kiekvienais metais, Palanga įžiebs kalėdinę eglę pirmąją gruodžio savaitę, penktadienį, gruodžio 4-ąją, Palangoje, o šeštadienį, gruodžio 5-ąją, Šventojoje. „Šiais metais šventiniam miesto papuošimui (įskaitant Palangos ir Šventosios kalėdinių eglių atvežimą, sumontavimą ir papuošimą) skirta 60000 eurų,“ –...


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Gūsingas vėjas, lietaus šuorai Palangai nesutrukdė surengti įspūdingą Kalėdinės eglės įžiebimo šventę. Jos organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – tikrai pasistengė, kad šventė visiems ilgam įsimintų.


Didžiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji – jau atidunda septynmyliais žingsniais, o kokios jos be pagrindinio atributo – Kalėdų eglės? Šiandien, penktadienį, 18 val. eglės įžiebimo renginys, kaip žada organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – bus išties įspūdingas. Juo labiau kad apie tai, kuo nustebinti...


Šeštadienį Palangoje – miesto eglės įžiebimo šventė Šeštadienį, gruodžio 3 d., 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam renginiui, 19 val. Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Renovuoto Salomėjos Nėries g. 3 namo gyventojai prieš šventes pašiurpo gavę „Palangos komunalinio ūkio“ sąskaitas – eilutėje „namo renovacija“ rikiavosi įspūdingos sumos. „Iki 2024 metų, atmetus valstybės paramą, turiu sumokėti 9531 eurą, mokėjimus išdėstant kas mėnesį. Pirma sąskaita – 120 eurų, po to ji truputį mažės...


Šventojoje sužibo Kalėdų eglutė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 15 | Rubrika: Jūros vaikai

Šeštadienį spalvingi fejerverkai, ugnies šou, Kalėdų senelio stebuklai, klounų pokštai ir mažųjų šventojiškių dainos bei šokiai lydėjo kaip niekada įspūdingą Kalėdų eglutės įžiebimo šventę Šventojoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius