Dėl koronaviruso Klaipėdos ir Palangos uostuose budi specialistai, paruošta palatų

"Delfi", 2020-02-04
Peržiūrėta
152
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kinijoje kilęs naujasis koronavirusas vieną po kitos pasiglemžia žmonių gyvybes. Kauno klinikose dėl koronaviruso grėsmės buvo stebėtas 28 metų vyras. Laimei, tyrimai parodė, kad į Lietuvą ši siaubą kelianti liga dar neatkeliavo. Visgi jūrų ir oro keliu į pajūrio zoną keliaujantys turistai privertė uostamiesčio medikus būti pasirengusius visiems scenarijams. Tam pasiruošta ir Palangos oro uoste.

„Mes žinome faktą ir galime tvirtai pasakyti, kad Klaipėdoje nėra žmonių, sergančių koronavirusu. Bet niekas nėra apdraustas, jų gali atsirasti, – sako Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis. – Tokį pasitarimą surengti paskatino situacija pasaulyje. Mes esame pasaulio dalis, neturime galvoti, kad mūsų tai neliečia. Problema gali bet kada atsirasti ir Lietuvoje, todėl miesto vadovai ir medikai susitiko pasišnekėti, kokia yra situacija, kokie yra ištekliai.“

Keli klaipėdiečiai savaitgalį kreipėsi į kelias uostamiesčio žiniasklaidos priemones ir papasakojo, kad nesulaukė tinkamos pagalbos, kai grįžo iš užsienio šalių, kur galėjo kontaktuoti su koronaviruso nešiotojais. Mero pavaduotas sako, kad skirtingi žmonės skirtingai reaguoja į situaciją, tačiau jį pasiekė informacija, kad tikrai nebuvo rimto signalo medikams, jog jie turėtų pagrindo sunerimti.

„Tas žmogus, kuris grįžo iš Kinijos, turėjo pagrindo sunerimti. Tačiau kiekvieną kartą grįžtant keičiasi laiko ir temperatūrų juostos, tad žmonės pasigauna infekcijų. O to žmogaus, kuris kreipėsi į žiniasklaidą, sveikata išties gerėja, tyrimai paimti ir jokios indikacijos nerodo, kad jis susirgęs tuo virusu“, – gautomis žiniomis pasidalijo mero pavaduotojas. Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vadovė Rožė Perminienė sako, kad šiandien vyksta ne tik pasitarimai – yra sustiprintas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų budėjimas Palangos oro uoste ir Klaipėdos jūrų uoste.

Jei kiltų įtarimų dėl atvykusiųjų sveikatos, Klaipėdos miesto ligoninės Infekcijos departamentas pasiruošęs hospitalizuoti pacientus. Čia pasiruošta apsaugoti ne tik pacientų, bet ir medikų sveikatą, yra ir speciali apranga. „Atsižvelgiant į viruso sudėtingumą, pacientas turi būti pristatomas tik greitosios medicininės pagalbos transportu. Žmogus būtų pristatytas ne į bendrąjį priėmimą, o per kitą, kad nekontaktuotų su kitais pacientais. Infekcinis departamentas tam pasiruošęs. Gydytojai, slaugytojai taip pat turi specialią aprangą. Greitoji medicininė pagalba, atvežusi tokį pacientą, taip pat turi turėti specialių priemonių – privalo dezinfekuoti mašiną“, – paaiškina R. Perminienė. Pašnekovė sako, kad, jei žmogus mano, jog galbūt turi šį pavojingą virusą, jokiu būdu negali į gydymo įstaigą vykti pats.

„Žmogus neturėtų važiuoti visuomeniniu transportu, neturėtų net su artimuoju vykti vienu transportu. Visų pirma, jis turi skambinti numeriu 112 ir greitosios pagalbos specialistai jį instruktuotų, užduotų tam tikrus klausimus ir nustatytų, ar tikrai yra rizika. Tie klausimai paprasti, konkretūs. Ir tik tada greitosios pagalbos specialistai nuspręstų, ar reikia atvykti ir vežti žmogų į ligoninę“, – dėsto uostamiesčio savivaldybės Sveikatos skyriaus vadovė.

Savivaldybės atstovė sako, kad patys tiesiogiai nėra sulaukę nusiskundimų, tačiau, jei reikės atlikti koordinavimo funkcijas, yra pasiruošę, nors visa koordinacinė sistema šiuo metu valdoma per Nacionalinio visuomenės sveikatos biuro Klaipėdos departamentą. Klaipėdos uosto atstovai išplatino pranešimą, kad per metus į Klaipėdos jūrų uostą atplaukia apie 7 000 laivų iš įvairiausių pasaulio valstybių, tad uosto tarnybos turi būti pasirengusios galimiems su virusu susijusiems ekstremaliems atvejams. „Reaguodami į situaciją pasaulyje dėl koronaviruso, papildomomis priemonėmis esame aprūpinę uosto locmaninius katerius. Locmanai yra ta grandis, kuri pirma patenka į laivus, atvykusius į Klaipėdą. Be to, Uosto direkcijos atsakingi darbuotojai papildomai supažindinti su ekstremalių situacijų plano dalimi dėl biologinės kilmės ekstremalių įvykių“, – teigia VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Uosto režimo ir technologijų departamento direktorius Egidijus Kuzmarskis.

Vasario 3 d. buvo patvirtinti 17387 koronaviruso atvejai, 362 žmonės mirė, dar 490 užsikrėtusių yra pasveikę. Uhane, iš kur, įtariama, ir paplito užkratas, ir likusioje Hubėjaus provincijoje beveik dvi savaites taikomas griežtas karantinas. Dėl įtarimų, kad šį virusą galėjo pernešti turistai, kurį laiką karantino sąlygomis buvo stebimas ir kruizinis laivas Italijoje.

www.delfi.lt

AP nuotrauka

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Palangos skyrius pateikė informaciją, kad š. m. gegužės 5 d. NVSC Palangos skyriuje gautas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Palangos „Pušynas“ ir „Linas“ laukia koronaviruso ligonių

"Palangos tilto" informacija, 2020 04 27 | Rubrika: Miestas

Penkios šalies medicininės reabilitacijos įstaigos, tarp jų ir Palangos „Pušynas“ ir „Linas“, nuo balandžio 1 dienos yra pasirengusios priimti lengva koronaviruso forma sergančius pacientus, neturinčius galimybės izoliuoti save namuose.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Daugiausiai krovinių aptarnavo Vilniaus oro uostas – 3 663,8 tonų (20 proc. daugiau nei pernai). Kauno oro uoste aptarnauta 802,3 tonų (4 proc. daugiau), Palangos – 0,9 tonų (30 proc. daugiau).


Balandžio 8 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Palangos skyriuje gautas vienas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Kovo 17 d., apie 70 metų amžiaus Palangos miesto gyventojai paskambino nepažįstamas asmuo, kuris siūlė ištirti dėl koronaviruso. Laimei, senjorė suprato, kad tai gali būti sukčių užmačios ir nutraukė pokalbį.


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleido namuose.(VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE "PALANGOS TILTAS").


Kinijoje kilęs naujasis koronavirusas vieną po kitos pasiglemžia žmonių gyvybes. Kauno klinikose dėl koronaviruso grėsmės buvo stebėtas 28 metų vyras. Laimei, tyrimai parodė, kad į Lietuvą ši siaubą kelianti liga dar neatkeliavo. Visgi jūrų ir oro keliu į pajūrio zoną keliaujantys turistai privertė uostamiesčio medikus būti pasirengusius visiems scenarijams. Tam pasiruošta ir...


Dėl koronaviruso grėsmės nuo šeštadienio trijuose Lietuvos oro uostuose, taip pat ir Palangos oro uoste, budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.


Krantotvarkos specialistai: Palangos paplūdimiai smėliu maitinti ne veltui

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 10 | Rubrika: Miestas

Palangoje lankęsi krantotvarkos specialistai konstatavo – sprendimas paplūdimius maitinti smėliu visiškai pasiteisino. „Pradėjus šiuos darbus būta daug nuomonių, tarp jų ir tokių, neva smėlio atvežimas į paplūdimius tėra „pinigų plovimas“. Tačiau šiandien, kai vertiname rezultatus, niekas nebereiškia pretenzijų“, – po kurorte...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius