Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai

Palangos tiltas, 2022-05-18
Peržiūrėta
1891
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai

Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.

Šiuo metu kurorto paplūdimiuose budi 5 gelbėtojai, tačiau jų skaičius ženkliai ūgtels prasidėjus vasarai – birželio 1 d.

Šiais metais kurorte visi paplūdimiai naujai suskirstyti į penkis ir pavadinti Pajūrio regioninio parko, Palangos, Kunigiškių, Šventosios pietinis ir Šventosios šiaurinis. Šio aktyviojo sezono naujovė – numatyti po 300 metrų ruožai nudistų paplūdimiui Palangoje bei paplūdimiui, skirtam lankytis su augintiniais Šventojoje. Jie išdėstyti atitinkamai Pajūrio regioninio parko ir Šventosios pietiniame pliažuose.

Pajūryje padidintas ir gelbėjimo postų, taigi – ir pajūryje budinčių gelbėtojų skaičius. Pasak Palangos gelbėtojų vadovo Jono Pirožniko, šį aktyvųjį kurortinį sezoną paplūdimiuose bus įrengta 19 gelbėjimo postų, iš viso darbuosis apie 85 gelbėtojus, tarp jų - ir keturi pabėgėliai iš Ukrainos.

Aktyvųjį kurortinį sezoną gelbėtojai pasitinka apsirūpinę reikiama technika – gelbėtojai naudosis 7 visureigiais, 4 vandens motociklais, 2 dronais, kita įranga. Didžiąją jos dalį, besirūpindama atostogautojų saugumu, nupirko Palangos miesto savivaldybė.

Kaip ir kasmet, gelbėtojai sieks ne tik padėti į bėdą pakliuvusiems pramogautojams, bet ir užbėgti už akių galimoms nelaimėms, iš anksto užkertant joms kelią – didelis dėmesys bus skiriamas prevencijai.

Palangos bei Šventosios paplūdimiuose gelbėtojai budės iki rugsėjo 15 d.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.


Pajūryje, prie Nemirsetos planuojamas naujas jūrinis traukos objektas – Klaipėdos universitetas, bendradarbiaudamas su Palangos miesto savivaldybe, planuoja restauruoti bei Universiteto poreikiams ir edukacinei veiklai pritaikyti Nemirsetos valčių gelbėjimo stotį. Tokius planus antradienį Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas aptarė su Palangos miesto meru...


Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.


Nuo penktadienio, gegužės 15 d., Palangos miesto centrinėje gelbėjimo stotyje, kaip ir kasmet pagal sutartį su Savivaldybe, pradėjo budėti gelbėtojai, jau veikia ir trumpasis pagalbos telefonas – 1509.


Dėl koronaviruso grėsmės nuo šeštadienio trijuose Lietuvos oro uostuose, taip pat ir Palangos oro uoste, budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.


Palangos pulsas

2018 05 17 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjo gelbėtojai Gegužės 15 d. Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje darbą pradėjo pajūrio gelbėtojai. Iki pat rugsėjo vidurio – 15 dienos – jie Gelbėjimo stotyje budės visą parą. „Šiuo metu atliekame pasirengimo darbus, tvarkome, valome patalpas, tačiau technika jau parengta, kad, esant poreikiui, galėtume išskubėti į pagalbą. Nuo rytojaus, gegužės...


Sausio 6-19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai treniravosi tobulindami savo įgūdžius gelbėjant ant ledo „įlūžusius“ žmonės.Mokymais siekta patobulinti žinias ir praktinius veiksmus, vykdant skęstančių žmonių gelbėjimo darbus, įvertinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui su sauso tipo kostiumais ir gelbėjimo rogėmis gerinant...


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius