Palangos miesto gelbėtojai kitą turistinį sezoną pradės su modernia gelbėjimo įranga

Palangos tiltas, 2020-10-03
Peržiūrėta
1775
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto gelbėtojai kitą turistinį sezoną pradės su modernia gelbėjimo įranga

Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.
Vakarų Lietuva ir Kuržemės regionas yra populiari ne tik regioninės svarbos turistinė vieta, pritraukianti daug poilsiautojų. Pagrindinis traukos objektas – Baltijos jūra – yra ne tik įvairių pramogų, bet ir padidėjusios rizikos žmonių saugumui objektas. Regiono savivaldybės ir gelbėjimo tarnybos nuolat susiduria su nemaloniais įvykiais, kai dėl neatsakingo žmonių elgesio, neįvertintų aplinkos sąlygų kasmet tenka gelbėti nemažai jūroje skęstančių žmonių. Ta problema aktuali ne tik vasaros sezonu, bet ir žiemą, kai ant nestabilaus ledo įlūžta žvejai mėgėjai. Tad veiksmingas žmonių gelbėjimas ir jų saugumo užtikrinimas tampa svarbiu iššūkiu. 
Kad įveiktų šį iššūkį, Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir Latvijos – Liepojos miesto savivaldybės komunalinių paslaugų įmone, Liepojos miesto savivaldybės policija, Latvijos Respublikos valstybine policija, Neringos savivaldybe bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu – 2020 m. rugpjūčio 1d. – 2022 m. liepos 31 d. įgyvendina tarptautinį projektą „Žmonių saugumą užtikrinančių paslaugų gerinimas Baltijos jūros pakrantėje per tarpvalstybinį bendradarbiavimą tarp Vakarų Lietuvos regiono ir Kuržemės regiono Latvijoje“ (ONLY-SAFE!), LLI-441, finansuojamą 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos lėšomis. Bendra projekto vertė – 529 192 Eur, iš jų 449 813 Eur – Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas. 
Projekto šūkis „Tik saugumas!” (angl. ONLY SAFE!) puikiai atspindi projekto tikslą – užtikrinti gyventojų ir poilsiautojų saugumą Baltijos jūros priekrantėje ir pakrantėje, vykdant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, institucinių gebėjimų stiprinimą, tobulinant darbuotojų įgūdžius ir darbo sąlygas.
Palangos miesto savivaldybės atstovai, gelbėjimo operacijas organizuojantys darbuotojai kartu su projekto partneriais dalyvaus Lietuvoje (Neringoje) ir Latvijoje (Liepojoje) organizuojamose informacinėse - švietimo veiklose bei pratybose, kurių metu bus mokoma, kaip pasitelkiant modernias gelbėjimo priemones ir techniką efektyviau užtikrinti žmonių saugumą vasaros sezono ir kitu metu.
Palangos miesto savivaldybė projekto įgyvendinimo metu gelbėjimo darbams vykdyti įsigis specializuotą automobilį, keturratį motociklą su priekaba bei du vandens motociklus.
Baigiamojo projekto seminaro, kuris vyks Klaipėdoje 2022 metų birželio mėnesį, metu bus pristatyti mokymų rezultatai bei įsigyta įranga demonstruojama visuomenei.
Platesnės informacijos apie projektą ir programą ieškokite: www.palanga.lt; www.latlit.eu; www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Palangos miesto savivaldybė. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Siekiant užtikrinti žmonių saugumą Baltijos jūroje bei išvengti pavojingų, žmonių mirtimi galinčių pasibaigti situacijų, gelbėjimo tarnybos aprūpintos modernia įranga, o darbuotojams rengiami seminarai ir mokymai padeda ugdyti gelbėjimo tarnybose dirbančių specialistų gebėjimus, supažindina juos su modernios gelbėjimo įrangos naudojimo ypatumais.


Siekiant užtikrinti žmonių saugumą Baltijos jūroje bei išvengti pavojingų, žmonių mirtimi galinčių pasibaigti situacijų, gelbėjimo tarnybos aprūpintos modernia įranga.


Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.


Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.


Palangos gelbėtojai baigė sezoną

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 15 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai nuo rugsėjo 15 dienos lieka be paplūdimio gelbėtojų - paskutiniai 16 gelbėtojų paplūdimio stebėjimą baigia šiandien, rugsėjo 15 dieną. Nuo šiandien iki gegužės 15 dienos nebus renkama ir rinkliava už automobilių parkavimą.


Vienuoliktus metus profesionalios komedijos gerbėjus džiuginantis, intensyviai po visą Lietuvą gastroliuojantis „Domino“ teatras ir šią vasarą lankysis pajūryje, tik šįkart jau išskirtinėje erdvėje – modernioje, puikią garso ir šviesų kokybę užtikrinančioje, draugiškoje palangiškiams ir miesto svečiams Palangos koncertų salėje.


Sausio 6-19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai treniravosi tobulindami savo įgūdžius gelbėjant ant ledo „įlūžusius“ žmonės.Mokymais siekta patobulinti žinias ir praktinius veiksmus, vykdant skęstančių žmonių gelbėjimo darbus, įvertinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui su sauso tipo kostiumais ir gelbėjimo rogėmis gerinant...


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 19 | Rubrika: Miestas

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius