Baltijos pajūryje pramogautojai galės jaustis dar saugesni – atnaujinta gelbėjimo įranga

Palangos tiltas, 2023-03-08
Peržiūrėta
1194
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Baltijos pajūryje pramogautojai galės jaustis dar saugesni – atnaujinta gelbėjimo įranga

Siekiant užtikrinti žmonių saugumą Baltijos jūroje bei išvengti pavojingų, žmonių mirtimi galinčių pasibaigti situacijų, gelbėjimo tarnybos aprūpintos modernia įranga, o darbuotojams rengiami seminarai ir mokymai padeda ugdyti gelbėjimo tarnybose dirbančių specialistų gebėjimus, supažindina juos su modernios gelbėjimo įrangos naudojimo ypatumais. Tokia galimybė atsirado inicijavus ir įgyvendinus tarptautinį projektą „Žmonių saugumą užtikrinančių paslaugų gerinimas Baltijos jūros pakrantėje per tarpvalstybinį bendradarbiavimą tarp Vakarų Lietuvos regiono ir Kuržemės regiono Latvijoje (ONLY-SAFE!)“, LLI-441, finansuojamą 2014-2020 m. Interreg V-A Latvija-Lietuva programos lėšomis. Bendra projekto vertė – 529 192 eurai, kurios dalį – 449 813 eurų – finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. 

Projekto tikslas atsispindi jo šūkyje „Tik saugumas!” (angl. ONLY SAFE!). Vykdant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, stiprinant institucinius gebėjimus bei tobulinant darbuotojų įgūdžius ir gerinant darbo sąlygas, siekiama užtikrinti gyventojų ir poilsiautojų saugumą Baltijos jūros priekrantėje ir pakrantėje.

Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir Latvijos – Liepojos miesto savivaldybės Komunalinių paslaugų įmone, Liepojos miesto savivaldybės policija, Latvijos Respublikos valstybine policija, Neringos savivaldybe bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu – organizavo ir dalyvavo mokymuose Neringoje ir Jūrmaloje. Mokymų dalyviai ne tik išklausė teorinę medžiagą, bet ir stebėjo inscenizuotas skęstančiųjų Baltijos jūroje gelbėjimo operacijas, pritaikant įvairią gelbėjimui skirtą įrangą, vykdė individualias bei komandines užduotis. 

Taip pat, panaudojusi projektui skiriamas lėšas, Palangos miesto savivaldybė įsigijo gelbėjimo darbams skirtą specializuotą automobilį, keturratį motociklą su priekaba bei du vandens motociklus. Siekiant užbėgti už akių galimoms nelaimėms jūroje bei užtikrinti, kad pagalba į bėdą pakliuvusiems pramogautojams būtų suteikta laiku ir efektyviai, ši įranga buvo perduota Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje dirbantiems gelbėtojams.

Baigiamasis projekto seminaras 2022 metų gruodžio mėnesį vyko uostamiestyje, Klaipėdos apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Seminaro metu projekto partneriai pristatė projekto įgyvendinimo eigoje iškilusias problemas bei jų sprendimo būdus, įgyvendintas veiklas. Taip pat demonstravo įsigytą įrangą bei akcentavo jos taikymą darbinėje veikloje. Projektas baigiamas su viltimi, kad partnerių bendradarbiavimas tęsis inicijuojant ir įgyvendinant kitus projektus ar vykdant bendras veiklas. 

Platesnės informacijos apie šį projektą ieškokite: www.palanga.lt, www.latlit.eu, www.europa.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Palangos miesto savivaldybė. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Techninės pagalbos priemonių centras (toliau – Centras) informuoja, jog įgyvendindamas projektą „Geresnės neįgaliųjų komunikavimo galimybės pasitelkiant informacines technologijas“,  pradeda aprūpinti asmenis programine įranga, verčiančia balsą į tekstą.


Palangoje buvo apgadinta įranga, skirta transporto priemonių srautui fiksuoti, praneša Klaipėdos apskrities policininkai.


Siekiant užtikrinti žmonių saugumą Baltijos jūroje bei išvengti pavojingų, žmonių mirtimi galinčių pasibaigti situacijų, gelbėjimo tarnybos aprūpintos modernia įranga, o darbuotojams rengiami seminarai ir mokymai padeda ugdyti gelbėjimo tarnybose dirbančių specialistų gebėjimus, supažindina juos su modernios gelbėjimo įrangos naudojimo ypatumais.


Siekiant užtikrinti žmonių saugumą Baltijos jūroje bei išvengti pavojingų, žmonių mirtimi galinčių pasibaigti situacijų, gelbėjimo tarnybos aprūpintos modernia įranga.


Palangoje atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė, adresu Žvejų g. 35. Parduotuvė rekonstruota pagal naujausius įmonės standartus, įrengtos savitarnos kasos.  Į parduotuvės rekonstrukciją investuota daugiau nei 0,559 mln. eurų. 


Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.


Palangoje maudynių jūroje mėgėjai jausis dar saugesni ¬– trečiadienį Savivaldybėje Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadas Renatas Požėla ir Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas Jonas Pirožnikas pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo plėtoti dviejų šalių bendradarbiavimą, siekiant...


Palangos globos namai, kuriuose nuolat gyvena keturiasdešimt senyvų ar neįgalių palangiškių, šią vasarą tapo ne tik jaukesni, bet ir saugesni – atliekant pastato fasado remontą, jis buvo apšiltintas, o senosios apdailos medžiagos pakeistos fasadų apdailai pritaikytomis nedegiomis akmens masės plytelėmis. Globos namų modernizacija pagal Europos Sąjungos...


Sausio 6-19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai treniravosi tobulindami savo įgūdžius gelbėjant ant ledo „įlūžusius“ žmonės.Mokymais siekta patobulinti žinias ir praktinius veiksmus, vykdant skęstančių žmonių gelbėjimo darbus, įvertinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui su sauso tipo kostiumais ir gelbėjimo rogėmis gerinant...


Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 19 | Rubrika: Miestas

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius