Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-19
Peržiūrėta
1997
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.

 

Istorinis įvykis

Atidarymo renginyje dalyvavę Klaipėdos apskrities PGV viršininkas Gedeminas Karalius, Palangos PGV viršininkas Vidmantas Jarulis, Palangos PK viršininkas Alvydas Katkauskas, miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Saulius Simė, Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas ir piniginėmis lėšomis posto įrengimą parėmęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vaidas Šimaitis nuoširdžiai džiaugėsi, kad seniai skambėjusios kalbos apie posto Šventojoje būtinybę pagaliau tapo realybe.

„Galiu pasakyti, kad šiandien Šventojoje – istorinis įvykis, nes nuolat veikiančio posto čia niekada nebuvo, tuo tarpu gaisrų, turint omeny, kad čia labai daug medinių namelių, kildavo dažnai, – sakė G. Karalius. – Į iškvietimus skubėdavo Palangos ugniagesiai gelbėtojai, o tai tikrai nėra tas pats – ar atvažiuoti iš Palangos, ar budėti čia pat, Šventojoje. Tad, sužinoję, kad yra galimybė gauti patalpas ir kad atsirado rėmėjas, priėmėme sprendimą perdislokuoti mūsų pajėgas“.

Už šį sprendimą Klaipėdos apskrities PGV viršininkui dėkojo meras Š. Vaitkus, pabrėžęs, jog posto atidarymas išties džiugus įvykis.

„Mes labai dėkingi, kad Šventajai sudaryta galimybė turėti čia budėsiančias pajėgas, kurios galės greitai sureaguoti ir padėti šventojiškiams“, – sakė meras, pridūręs, jog jam džiugu ir tai, kad, atsiliepiant į miesto valdžios raginimus bei bendruomenės poreikius, šiame kurortiniame miestelyje stiprinamos ir gelbėtojų paplūdimiuose, ir policijos pareigūnų pajėgos.

 

Talkins kolegos

„Mes jau seniai kalbėjome, jog tiesiog būtina Šventojoje turėti budintį ekipažą. Tad išties nuoširdžiai džiaugiamės, kad šiandien turime ir automobilį su visa įranga, ir naujas patalpas, kurias dalinsimės su policijos pareigūnais. Dėkui ir G. Karaliui, radusiam galimybę performuoti pajėgas taip, kad Šventojoje visą parą budėtų ekipažas, ir seniūnijai bei Palangos policijos komisariatui, su kuriais dalinsimės patalpomis, ir V. Šimaičiui, suteikusiam finansinę paramą“, – kalbėjo V. Jarulis, pridūręs, jog ugniagesiai gelbėtojai ne tik gesins gaisrus ar gelbės ištikus kitoms nelaimėms.

„Mūsų siekis – ne gesinti gaisrus, o daryti viską, kad jų būtų išvengta. Todėl bus vykdomos prevencinės akcijos, aplankomos pavojingesnės vietos, patariama poilsiautojams. Manau, kad Šventosios kurortas taps saugesnis“, – akcentavo Palangos PGV viršininkas, paminėjęs, jog Šventojoje budės keturios pamainos po du ugniagesius gelbėtojus. Šventojiškiams talkins kolegos iš Palangos, Kretingos ir Klaipėdos.

 

Gyvybiškai būtinas

„Mes savo ruožtu džiaugiamės, kad jausime kolegų ugniagesių gelbėtojų pagalbą. Kadangi čia visą parą budės du ugniagesiai gelbėtojai, gyventojai galės kreiptis ne tik kilus gaisro grėsmei. Esu įsitikinęs, kad gyventojai išties galės jaustis saugesni, juolab, kad naujajame poste kolegos žada padėti ir policijos rėmėjams. O ypač malonu, kad postas atidaromas tiesiog pačiu laiku – prieš karščiausią vasaros sezoną“, – pasidžiaugė A. Katkauskas.

Pasak Šventosios seniūno E. Čilinsko, ugniagesių gelbėtojų postas buvęs tiesiog gyvybiškai būtinas: „Pagal statistiką mūsų, Šventosios, pusėje gaisrai kyla dažniau nei likusioje Palangos savivaldybės teritorijoje. Tad, turėdami postą čia pat, Šventojoje, išties galėsime saugiau jaustis ir žinosime, kad, ištikus nelaimei, pagalba atskubės išties labai operatyviai“.

 

Įsikūrė puikiai

Seniūnas dėkojo visiems, prisidėjusiems prie posto įsteigimo. Ir paminėjo, jog be rėmėjų kažin ar ši tarnyba būtų taip greitai miestelyje įsikūrusi – mat nors seniūnija ir galėjo pasidalinti patalpomis, lėšų jas suremontuoti ir pritaikyti ugniagesių gelbėtojų poreikiams neturėjo.

„Dabar gi čia sąlygos geresnės, nei pačios seniūnijos patalpose“, – pajuokavo seniūnas, kartu su V. Jaruliu pakvietęs svečius pažiūrėti, kaip įsikūrė naujakuriai.

Ugniagesiams gelbėtojams skirtos dvi patalpos: viena įrengta darbui ir poilsiui, kitoje patalpoje yra virtuvytė, kur bus galima atsigerti kavos bei arbatos, taip pat mikrobangėje krosnelėje pasišildyti iš namų atsineštą ar nusipirktą maistą. Įrengtas naujas sanitarinis mazgas ir dušas, patalpos perdažytos, įdėtos naujos durys, skiriančios seniūnijos patalpas nuo ugniagesių gelbėtojų bei Šventojoje dirbančio policijos pareigūno būstines.

Kaip minėjo V. Šimaitis, apie galimybę įrengti Šventojoje visą parą budintį postą su V. Jaruliu buvo kalbėta dar rudenį. Kartu su seniūnu pasitarta, kur galėtų įsikurti ugniagesiai gelbėtojai. Suderinus su Savivaldybe patalpų klausimą, reikėjo spręsti finansinius dalykus. O žinant, kiek laiko tai kartais užtrunka, esą nenuostabu, kad Tarybos narys priėmė sprendimą už savo lėšas sutvarkyti patalpas. Tai jam kainavo apie 7 tūkst. Lt.

„Man Šventoji labai svarbi, ir aš tikrai dedu visas pastangas, kad miestelyje kuo greičiau atsirastų tai, kas išties gyvybiškai svarbu ir būtina jo gyventojams“, – pabrėžė V. Šimaitis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienio vakarą ugniagesiai Palangoje, P. Valančiaus gatvėje, daugiabučio namo antrojo aukšto balkone gelbėjo besiblaškantį kirą.


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pirmąsias tris šių metų savaites šalyje kilo per 600 gaisrų, juose žuvo 10 žmonių, o 25 gyventojai patyrė traumų.


Palangos ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs prie vandens

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 07 | Rubrika: Miestas

Atėjus vasarai, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 142 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 33 nuskendusius žmones, 7 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Remiantis 5-erių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistika, birželio mėnesį...


Vis labiau vėstant orams, prasidėjo intensyvus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.  


Vakar šalies ugniagesiai gelbėtojai minėjo Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien tradiciškai padėkos raštais apdovanojami kai kurie ugniagesiai, padėkų sulaukė ir palangiškiai. O šventės išvakarėse kvietė visuomenę pasižvalgyti, koks ugniagesių darbas, kokias priemones jie naudoja, skubėdami gelbėti degančio žmonių turto ar...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 19 | Rubrika: Miestas

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.


Rugpjūčio 7-8 dienomis vyko projekto "Ekologinių avarijų likvidavimas Baltijos jūros pakrančių regione" jungtinės Lietuvos ir Latvijos ugniegesių gelbėtojų pratybos Baltijos pakrantėje prie Būtingės ir Papėje Latvijoje.


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius