Dėl kylančio viešbučio paminklosauginėje teritorijoje – neblėstančios aistros

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-09-11
Peržiūrėta
601
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kol statybos dviejose statybvietėse Kęstučio gatvėje ir buvusiame „Jūratės“ baseine sustabdytos, kol prokuratūra narplioja jų dokumentų atitikimą paminklosauginės teritorijos reikalavimams, pačioje kurorto šerdyje, Vytauto g. 80, šalia kino teatro „Naglis“, kaip ir minėti objektai, griežtoje paminklosauginėje teritorijoje, statybos vyksta visu spartumu. Palangos politikos senbuviai mena, kad detalusis planas sklypui, kuriame vyksta statybos, buvo patvirtintas dar 2007-aisiais, prieš pat Naujuosius Metus,  politikams labiau svajojant apie švenčių šampano purslus, o ne galvojant apie sprendimų skaidrumą. Statyboms prasidėjus po daugiau kaip trijų metų, šių metų  pavasarį, KVAD ( Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos –aut.) Klaipėdos teritorinio padalinio specialistai su vedėju Nagliu Puteikiu priešakyje vasaros pabaigoje sulaukė skundo, kad paminklosauginėje teritorijoje galimai pažeidžiami statybų tankio ir aukštingumo reikalavimai. Jam taip pat buvo priminta, kad pagal 2007-ais metais patvirtintą detalųjį planą statybos negali vykti.

 

Detalųjį planą laiko neteisėtu

Vytauto g. 80 sklypui buvo patvirtinti du detalieji planai – pirmiausia, konservatyvus, labiau suvaržantis planavimo organizatoriaus (kalbant paprastai, sklypo savininko) ketinimus 2004-metais ir liberalesnis – 2007-ais metais.

Nors dėl pastarojo tuometiniam Palangos merui Remigijui Kirstukui Tarybos opozicija su  konservatoriais priešakyje įrodinėjo, kad tvirtinamas detalusis sklypo planas pažeidžia paminklosauginės teritorijos griežtus reikalavimus, konservatorių argumentams meras ir valdantieji liko kurti.

V. Šliogerio parengtame detaliajame plane sklypas buvo numatytas komercinės paskirties ir skirtas smulkiam verslui. Buvo numatyta, kad pastatas bus vieno aukšto, kad užstatymo tankis bus 0,3, o užstatymo intensyvumas – 0,85.  Bet patvirtinus detalųjį planą, statybų užsakovas, individuali Juozapo Stuko įmonė, tik šiais metais, gavusi iš savivaldybės Statybų komisijos statybų leidimą (beje, suderintą su KVAD) ir kitus statyboms reikalingus dokumentus, pradėjo statybų darbus. Bet įsibėgėjus darbams,  KVAD gavo skundą, kad statybvietėje galimai pažeidžiamas statybų  tankio ir aukštingumo reikalavimai. Buvo priminta ir 2007-ųjų metų sklypo detalaus plano priešistorė.

Toks skundas – ne pirmas. Jau anksčiau KVAD, išnagrinėjęs skundus ir įvertinęs statybų atitikimą paminklosauginės teritorijos reikalavimams, statybų užsakovui nusiuntė raštą, kad statybos nepažeidžia reikalavimų.

 

Vyko pas viršininkus į Vilnių

KVAD Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas Naglis Puteikis šią savaitę vyko į departamentą apie galimus naujus pažeidimus paaiškinti savo vadovams. N. Puteikis „Palangos tiltui“ sakė, kad „panašu, kad 2007-ais metais padarėme klaidą derindami šį detalųjį planą“. Anot N. Puteikio, atsakomybė dėl to tenka kitiems Klaipėdos padalinio darbuotojams, nes jis tuo metu nedirbęs.

„Kai departamento speciali komisija tikrino, kaip statybų objektuose Palangoje laikomasi detaliųjų planų reikalavimų, Vytauto g. 80 detalusis planas komisijai „neužkliuvo“. Man regis, mūsų padalinys turėjo pareikalauti, kad detalusis planas būtų atšauktas, nes akivaizdu, kad centrinės dalies detalusis planas neleidžia tokio masto statybų“, -  N. Puteikis buvo nusiteikęs karingai.

Bet po susitikimo su departamento Kontrolės skyriaus vedėju Rimantu Kraujaliu (beje, jis dalyvavo minėtoje komisijoje) N. Puteikis ketvirtadienio popietę žurnalistui kalbėjo kur kas švelniau:

„Mūsų nuomone,  detalusis planas atitinka to meto įstatymus. Taryba teisėtai padidino užstatymo tankį ir aukštį. Išnagrinėję statybų dokumentus, matome, kad aukštingumo reikalavimas yra pažeidžiamas vienu metru – tiek būsimas pastatas bus aukštesnis. Taip pat vienu procentu didesnis ir statybų tankis. Kol kas negaliu pasakyti, ar šie pažeidimai yra esminiai, kad reikalautume juos ištaisyti. Su departamento Kontrolės skyriaus vadovais spręsime, ar sudaryti komisiją šiems pažeidimams išnagrinėti“, - sakė N. Puteikis.

Savivaldybės Statybų komisijos pirmininkas ir savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas įsitikinęs, kad tiek 2007-ais metais patvirtintas detalusis planas, tiek statybas įteisinantys dokumentai yra „visiškai tvarkoje“.

 

Apie statybas – nė žodžio

Prie statybų, kaip numato Statybų įstatymas, jokios informacinės lentelės apie statybų užsakovą ir rangovą nėra. Statybvietėje plušantys UAB „Parama“ darbininkai, išvydę žurnalistą su fotoaparatu, atsuko nugaras. Vengęs savo pavardę pasakyti darbų vadovas šykščiai šnekėjo apie objektą: „Regis, bus viešbutis. Kas statybų užsakovas, kokia sąmata, nežinau, nes tai, mano žiniomis, yra privatus objektas“.

Statybų bendrovės „Parama“ direktoriaus pavaduotojas Valius Svetikas nebuvo nusiteikęs geranoriškam pokalbiui su žurnalistu:

„Ne jūsų reikalas, kas statoma. Jeigu „kvadui“ kyla klausimų, tai tegul jis ir jums praneša apie statybų užsakovus. Galiu pasakyti tiek, kad privatus žmogus stato, ne palangiškis“,  - sakė jis.

 

Stebisi kliūtimis verslui

„Palangos tiltas“ išsiaiškino, kad Vytauto g. 80 statybų užsakovas yra panevėžietis, individualios įmonės savininkas Juozapas Stukas.

„Ar vėl kas nors mane ten skundžia?!”- stebėjosi jis, išgirdęs, kad „kvadistai“ dėl galimų nežymių statybų aukštingumo ir tankio pažeidimų ketina sudaryti komisiją.

„Tris metus vargau: patvirtinus detalųjį planą, niekaip negalėjau gauti statybų leidimo, paskui „kvadas“ kelis metus „kabinėjosi“. Tik šių metų pradžioje gavau kultūros paveldo departamento sprendimą, kad statybų dokumentai yra tvarkingi ir visiškai atitinka paminklosauginei teritorijai keliamus reikalavimus, taip pat dėl statybų aukštingumo ir tankio“, - sakė verslininkas. Jis prisipažino, kad sklypą minėtoje vietoje yra įsigijęs už vieną milijoną litų.

Anot jo, Vytauto g. 80 statomas nedidelis viešbutis su restoranu. Nors verslininkas ketino statybas baigti iki Naujųjų, anot jo, panašu, kad statybų laiku baigti nepavyks.

Jis tikino, kad „Paramą“ pasirinko dėl to, kad ši statybų bendrovė neturi įsiskolinimų bankams.

„Nesu jokios partijos narys. Nežinau visų Palangos politikos peripetijų, bet sunku patikėti, kad imantis verslo Palangoje, reikia įveikti tiek daug kliūčių“, - stebėjosi J. Stukas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje prasideda viešbučio „Marriott“ statybos darbai

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, birželio 18 dieną, prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai, atliekami kiti darbai. Pirmojo etapo darbus planuojama įgyvendinti iki metų pabaigos. 


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje, kurioje buvo nagrinėjamas ginčas dėl savavališkos statybos Palangoje aktų panaikinimo, nusprendė, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos surašyti du savavališkos statybos aktai yra neteisėti.


Palangos Rekolekcijų namų prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos statybos „įstrigo“ ir neaišku, kada jos galėtų būti tęsiamos, o juolab baigtos. „Kadangi statybos yra vykdomos iš tikinčiųjų aukų, jos yra gana ribotos. Jų neturime šiai dienai pakankamai tęsti statybų. Bandėme dėl pastato panaudojimo kalbėtis ir su Palangos...


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.  Pirmadienį, stebint Palangos miesto gyventojams, būsimojo baseino pamatų vietoje buvo įkasta...


Palangos baseino statybos prasidės jau netrukus – tokią žinią šią savaitę kurorto meras Š. Vaitkus parvežė iš Vilniaus. Istorija kartojasi: kaip ir dėl Kurhauzo bei Koncertų salės finansavimo, Palanga vis dėlto sugebėjo įtikinti Vyriausybę, kad ir baseinas yra ne tik kurorto bendruomenei, plaukti besimokantiems kurorto vaikams, sportininkams, visai Lietuvai...


Palangoje sparčiai vyksta biokuro katilinės statybos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 11 dieną prasidėjusi ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba sparčiai juda į priekį. Naujoji katilinė turi būti baigta iki spalio 31 d., ir, po bandymų, dar šių metų pabaigoje ji pradės tiekti šilumos energiją.


Išduotas statybos leidimas Palangos aplinkkeliui tiesti  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 02 06 | Rubrika: Miestas

Palangoje netrukus prasidės aplinkkelio statybos darbai. Naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, automobiliai į Palangos oro uostą, Šventąją ar Latviją vykti galės jau 2015 metų gegužę.


„Dabar jau galime pradėti rengti techninį projektą, ir, jeigu viskas vyks be trukdžių ir kliūčių, realu, kad viešbučio ir SPA komplekso statybos Jūratės baseino vietoje galėtų prasidėti 2015 metų pavasarį“, – po praėjusį ketvirtadienį vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio sakė UAB „Pinus Proprius“, kuriai leidimas statyti minėtą...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Kol statybos dviejose statybvietėse Kęstučio gatvėje ir buvusiame „Jūratės“ baseine sustabdytos, kol prokuratūra narplioja jų dokumentų atitikimą paminklosauginės teritorijos reikalavimams, pačioje kurorto šerdyje, Vytauto g. 80, šalia kino teatro „Naglis“, kaip ir minėti objektai, griežtoje paminklosauginėje teritorijoje, statybos vyksta visu spartumu. Palangos politikos senbuviai mena...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius