Dėl LR asmens tapatybės kortelės naujų funkcionalumų

Palangos tiltas, 2024-02-29
Peržiūrėta
916
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl LR asmens tapatybės kortelės naujų funkcionalumų

Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (toliau – ATK) (naujos kartos išduodama nuo 2021 m. rugpjūčio 12 d.) yra ir asmens skaitmeninės tapatybės atpažinties priemonė, kuri sudaro galimybes elektroninius dokumentus pasirašyti kvalifikuotu el. parašu.

Ji išduodama pagal elektroninės atpažinties schemą, kuri notifikuota pagal eIDAS reglamento reikalavimus ir yra pripažįstama visose Europos Sąjungos (ES) ir Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybėse. 2014 m., priėmus eIDAS reglamentą (reglamentas (ES) Nr.910.2014), ES pirmą kartą reglamentavo tarpvalstybinį notifikuotų elektroninės atpažinties priemonių pripažinimą ir atnaujino patikimumo užtikrinimo paslaugų (e. parašų, e. spaudų, laiko žymų ir pan.) sistemą. eIDAS reglamento tikslas – suteikti visiems ES ir EEE valstybių piliečiams galimybę naudotis tarpvalstybinėmis viešosiomis paslaugomis tų valstybių teritorijose, naudojant jų šalyje išduotas elektroninės atpažinties priemones (eID), kurių patikimumą garantuoja valstybė.

2023 m. buvo sėkmingai užbaigti keli su ATK susiję projektai, todėl ATK dabar gali būti naudojama ne tik su kortelių skaitytuvais, bet ir pasitelkiant mobiliuosius įrenginius, o vartotojui tereikia į mobiliuosius įrenginius įsidiegti nemokamai platinamą mCard LTU sprendimą. Labai svarbu pažymėti, kad Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos atliko mCard LTU sprendimo kibernetinio saugumo vertinimą ir buvo gautas leidimas jį naudoti. eIDAS Bendradarbiavimo tinklas jį taip pat įvertino teigiamai ir paliko galioti aukštą saugumo patikimumo lygį.

Lietuvos piliečiai, naudodami mCard LTU sprendimą, gali saugiai naudotis Lietuvos eValdžios vartuose esančiomis paslaugomis (https://www.epaslaugos.lt) arba jų teikiama paslauga „Jungtis per eValdžios vartus“. Taip pat naudotis daugelio ES valstybių teikiamomis paslaugomis elektroniniu būdu tarpvalstybiniu lygiu ir jungiantis prie Europos Komisijos paslaugų naudojant EU login.

Kartu pažymėtina, kad ne visos Lietuvoje veikiančios įstaigos, teikiančios paslaugas elektroniniu būdu, sudaro galimybes piliečiams jungtis prie jų elektroniniu būdu teikiamų paslaugų, naudojant ATK su aktyviais sertifikatais ir mCard LTU sprendimą. Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas nustato, kad ATK „gali būti naudojama kaip elektroninės atpažinties priemonė ir kaip priemonė elektroniniams dokumentams

pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu“. 

Detalesnę informaciją, kaip įsidiegti sprendimus, naudojančius naujos kartos ATK funkcionalumą, galima gauti kreipiantis į ADIC el. paštu [email protected].

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (toliau – ATK) (naujos kartos išduodama nuo 2021 m. rugpjūčio 12 d.) yra ir asmens skaitmeninės tapatybės atpažinties priemonė, kuri sudaro galimybes elektroninius dokumentus pasirašyti kvalifikuotu el. parašu.


Vyriausybė trečiadienį patvirtino naujus valstybės rinkliavų, susijusių su migracijomis paslaugomis, dydžius – šių paslaugų įkainiai didėja.


Populiariausia Lietuvoje „Maximos“ lojalumo programa keičia rūbą: senosios „Ačiū“ kortelės nebegalios nuo pirmosios pavasario dienos,  jas keičia naujos – modernesnės ir patogesnės bekontaktės kortelės. 


Pasitinkame paskutinį žiemos mėnesį, o su juo - ir naujus Palangiškio kortelės pasiūlymus! 


„Sodros“ duomenimis, vienišo asmens išmoką šiuo metu gauna daugiau kaip 222,8 tūkst. žmonių. 


Dienos socialinė globa asmens namuose – tai visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu.


Nuolaidos palangiškio kortelės turėtojams spalį


Metams prasidėjus, palangiškiai intensyviai rašė prašymus, norėdami gauti Palangiškio kortelę. Populiarumo ji neprarado iki šiol – galimybe įsigyti Palangiškio kortelę ar prisijungti prie šios lojalumo kortelės domisi tiek gyventojai, tiek vietos verslininkai. Tačiau Palangos miesto savivaldybės specialistai atkreipė dėmesį, jog nuo...


Kiekvieną mėnesį neteisingai suvedę PIN kodą, savo mokėjimo kortelę užblokuoja beveik 4,5 tūkst. klientų, rodo „Swedbank“ statistika. Banko specialistai primena, kad mokėjimo kortelės PIN kodas yra žinomas tik pačiam klientui, ir bankas tokių duomenų nesaugo. Tačiau netyčia užblokavus savo kortelę, su ja dar nebūtina atsisveikinti – atsiminus PIN kodą kortelę galima...


Asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę bei skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje. Su šiuo dokumentu mūsų šalies piliečiai  gali vykti į užsienio valstybes su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius