Dėl rekonstrukcijos darbų delfinai atsisveikins iki kitos vasaros

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-20
Peržiūrėta
172
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau nuo seno visi svečiai, atvykę į Klaipėdą ar Palangą, apsilanko ir Smiltynėje įsikūrusiame jūrų muziejaus delfinariume. Delfinai jau atsisveikino su Lietuva ir išvyks į Graikijos Atikos zoologijos sodą. Kaip  „Palangos tiltui“ sakė jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė kartu su delfinais – Gabija, Glorija, Premija, Arga, Lima, Gile ir Nojumi – į Graikiją išvyks ir jų  keturi treneriai bei veterinarijos gydytojas. „Šiandien bus išgabenti trys delfinai, o rytoj – likę keturi. Ieškojome jiems vietos ir Lietuvoje, ir kaimyninėse šalyse, tačiau nei vieni neturėjo arba sąlygų, arba vietos delfinams, todėl geriausias variantas buvo Graikijoje. Visas kelionė ir trenerių išlaikymas bus finansuojamas iš jūrų muziejaus pinigų“,- pasakojo O. Žalienė.

 

Rekonstrukciją finansuoja Europos Sąjunga

Pagal Europos Sąjungos sanglaudos skatinimo veiksmų programą yra vykdomas ES struktūrinių fondų projektas „Jūros teikiamų pramogų, poilsio, sveikatingumo paslaugų ir pažinimo parkas Kopgalyje (Delfinų terapijos centro įkūrimo I etapas – esamo delfinariumo pastato dalies rekonstrukcija)“, kurio bendra vertė yra 8 318 229,00 litų, iš jų ES dalis yra 400 938,64 litų.

Pagrindinis projektu siekiamas tikslas – prisidėti prie Lietuvos ekonominės ir socialinės darnos raidos šalyje, plečiant aktyvaus poilsio turizmo infrastruktūrą, steigiant unikalius poilsio, pramogų, sveikatingumo centrus ir rekreacijos objektus. „Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas yra sudedamoji Lietuvos jūrų muziejaus dalis ir vienintelis tokio pobūdžio turistinis centras Lietuvoje bei visame Rytų Pabaltijyje. Todėl čia susirenka daug turistų, kurie lankosi pajūrio miesteliuose, todėl yra labai svarbu, jog delfinariumas būtų sutvarkytas“,- kalbėjo jūrų muziejaus direktorė O. Žalienė.

 

Planuojama muziejaus plėtra

Projekto idėja susijusi su Lietuvos jūrų muziejaus planuojama plėtra, t.y. projektas yra pirmasis etapas įkuriant Jūros teikiamų pramogų, poilsio, sveikatingumo paslaugų ir pažinimo parką Kopgalyje ir prisidės prie paslaugų ir pažinimo parko siekiamų tikslų įgyvendinimo. Projekto metu numatoma įgyvendinti Jūros teikiamų pramogų, poilsio, sveikatingumo paslaugų ir pažinimo parko Kopgalyje pirmą etapą, t.y. Delfinų terapijos centro įkūrimo pirmas etapas – esamo delfinariumo pastato dalies rekonstrukcija.

Nustatyto projekto tikslo numatoma siekti įgyvendinant šį uždavinį: atlikti delfinariumo pastato rekonstrukcijos pirmą etapą. Kaip pasakojo jūrų muziejaus direktorė O. Žalienė dabar numatomi tokie rangos darbai: rekonstruoti pasirodymų baseiną, pagerinti pastato energetinės savybes (sienų šiltinimas, stogo rekonstrukcija), atnaujinti vėdinimo sistemą, padidinti natūralaus apšvietimo srautą, renovuoti vandens technologinę sistemą, kuri suteiks geresnes delfinų bei Kalifornijos jūrų liūtų gyvenimo sąlygas, sutvarkyti delfinariumo infrastruktūrą, skirtą lankytojams aptarnauti (įėjimas, kasos, fojė, kavinė, barai, tualetai, informacinė sistema, įrengtas liftas neįgaliesiems).

 

UAB „Konsolė“ laimėjo konkursą

Visus šiuos darbus vykdys UAB „Konsolė“, kuri laimėjo rekonstrukcijos darbų rangovo konkursą.

„Kol bus rekonstruojamas delfinariumas, svečiai galės lankytis Jūrų muziejaus akvariumo, jūrų faunos, jūrų žinduolių ir paukščių bei laivybos istorijos ekspozicijose. Visą spalio mėnesį muziejaus cirko arenoje rengiami nemokami Šiaurės jūrų liūto Pirato pasirodymai“,- pasakojo O. Žalienė.

„Galvojant optimistiškai, projekto darbai turėtų būti baigti gegužės mėnesio pabaigoje, tačiau pusantro mėnesio užsitęsė sutarties pasirašymas, todėl ir darbai gali būti užsitęsę, bet, manau, vasaros metu, delfinai galės vėl tęsti savo pasirodymus rekonstruotame pastate“, - dėstė O. Žalienė.

„Nors antrajam etapui finansavimo dar neturime, tačiau jei jį gautume, planuojame delfinariumo išplėtimą, įrengiant delfinų terapijos centrą, atvirą baseiną delfinams, apžvalgos aikštelę ir kavinę ant delfinariumo stogo“, - pasakojo apie ateities planus O. Žalienė.

 

Planuojama pastatyti rekreacinį baseiną

Dar planuojama už delfinariumo, kur šiuo metu yra nenaudojamas senas gelžbetonio baseinas, pastatyti atvirą rekreacinį baseiną su pašiltintu jūros vandeniu, kuris būtų skirtas miestelėnų ir svečių poilsiui. „Sutvarkius šią teritoriją turėtų atsirasti panašaus kaimiško tipo nameliai - viešbutukai, skirti delfinų terapijoje dalyvaujančioms šeimoms. Tačiau dabar tai tik tolimi ateities planai jei gautume paramą tolimesniems etapams iš ES struktūrinio fondo“,- pasakojo O. Žalienė.

Tačiau antrajam etapui, pasak O. Žalienės, jau yra parengtas techninis projektas ir gautas leidimas dėl statybų. „Esame labai optimistiškai nusiteikę, todėl labai tikimės, kad ir kitiems etapams bus skirtas finansavimas iš ES struktūrinių fondų“,- vylėsi O. Žalienė.

Projektu siekiama pritraukti papildomų užsienio turistų, Lietuvos turistų lankytojų, privačių investicijų (maitinimo paslaugų plėtra delfinariume), sukurti penkias naujas darbo vietas (delfinariumo maitinimo paslaugas teikiančioje įmonėje).

Dabar yra tik pradedami ardymo darbai ten, kur nėra delfinų, kuomet jie bus išgabenti, tada prasidės ir kitos dalies ardymas, reikalingos įrangos susipirkimas. „Dabar tik prasidėjo darbo pradžia, tačiau, manau, kad darbai vyks tikrai sklandžiai ir greitai“,- kalbėjo O. Žalienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos oro uoste bei Klaipėdos jūrų uoste pasieniečiai sulaikė du Lietuvos piliečius, kurie buvo ieškomi dėl nusikaltimų. Trečiadienį, lapkričio 27 d., Palangos oro uoste VSAT pareigūnai atliko pasirinktinį kelių reisu Ryga – Palanga atskridusių keleivių patikrinimą. Tai yra Šengeno vidaus reisas, kuriuo keliaujančių asmenų nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau...


Rugsėjo 5-27 dienomis Karinės jūrų pajėgos kartu su JAV kariais vykdys Baltijos jūros pakrantės ir jūros dugno apžiūros darbus. Darbų vykdymas numatomas šviesiu paros metu (6-22 val.). Darbų metu Baltijos jūros priekrantės zonoje (Kunigiškių, Nemirsetos, Melnragės paplūdimių prieigose) plaukios Karinių jūrų pajėgų valtis su įgula bei dugno tyrimo įranga. Tuo pačiu metu...


Liepos 12-ąja Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos priemonių projektų atrankos komiteto posėdyje nuspręsta Palangos miesto administracijos projektui „Žvejybos infrastruktūros plėtra Šventosios jūrų uoste“ skirti 1,7 milijono eurų paramą. Tačiau pinigai nebuvo skirti lengva ranka – anot PT šaltinio, vienas posėdžio dalyvis...


Praėjusį savaitgalį Antano Mončio namuose-muziejuje, jo pirmojo aukšto parodų salėje, kuri, kaip ir antrajame aukšte esanti ekspozicijų salė, anot įrašo Lietuvos kultūros vertybių registre, savo išplanavimu primena trinavę bažnyčią, tarp visus muziejaus veiklos metus, per juos vykusias parodas ir renginius primenančių plakatų, solidžių ir ne tokių solidžių...


Virš A. Mončio namų-muziejaus tvenkiasi debesys

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 09 08 | Rubrika: Miestas

Virš Antano Mončio namų-muziejaus, kurių įkūrimo penkioliktosios metinės minėtos šią liepą, tvenkiasi debesys, grasinantys visai šio Palangos kultūros židinio veiklai. Beveik visą vasarą viena iš muziejaus steigėjų – Palangos miesto savivaldybės administracija susirašinėja su Klaipėdos apygardos prokuratūra, į kurios Viešojo intereso gynimo...


Nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo 10-osios Antano Mončio namuose-muziejuje veikia dvi Lietuvos jūrų muziejaus parodos, kurių lankytojai galės pasijusti tikrais kapitonais bei išvysti... delfinų piešinius.


Palangos Savivaldybė ir Lietuvos jūrų muziejus sutarė bendradarbiauti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Aktyviajam turizmo sezonui besirengiantys Palangos savivaldybės, turizmo, kultūros bei verslo atstovai pripažįsta – ilgalaikis bei visapusiškas bendradarbiavimas su Lietuvos jūrų muziejumi yra vienas iš būdų į pajūrį privilioti didesnius turistų srautus. Šiuo klausimu Palangos mero Šarūno Vaitkaus kabinete sutarta su šio vieno iš populiariausių...


Jau nuo seno visi svečiai, atvykę į Klaipėdą ar Palangą, apsilanko ir Smiltynėje įsikūrusiame jūrų muziejaus delfinariume. Delfinai jau atsisveikino su Lietuva ir išvyks į Graikijos Atikos zoologijos sodą. Kaip  „Palangos tiltui“ sakė jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė kartu su delfinais – Gabija, Glorija, Premija, Arga, Lima, Gile ir Nojumi – į Graikiją išvyks ir jų  keturi...


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius