Dėl savivaldybės vilkinimo Palangą rinkti seniūnaičius gali įpareigoti teismas

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-10
Peržiūrėta
1474
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybės atstovė  Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė pateikė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui reikalavimą, įpareigojantį sudaryti komisiją, kuri organizuotų seniūnaičių rinkimus - sudarytų seniūnaičių rinkimų grafiką ir nustatyta tvarka skelbtų seniūnaičio rinkimų datą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, savivaldybės taryba, savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu, tvirtina gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymą  į seniūnaitijas.

 

Užsitęsė tikintis įstatymo atšaukimo

Vykdant Klaipėdos miesto savivaldybės administracinę priežiūrą nustatyta, kad minėto įstatymo nuostatos  Palangos savivaldybėje iki šiol nėra įgyvendintos.   

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, šie rinkimai užsitęsė todėl, jog Seime buvo svarstomas šio įsakymo atšaukimas. „Kadangi Seime buvo tokie svarstymai, kad šis įstatymas gali būti atšauktas, mes nenorėjome varginti žmonių papildomais susirinkimais, kurie galbūt būtų buvę net nereikalingi. Dabar jau aišku, jog mes privalome skelbti seniūnaičių rinkimus, jau šią savaitę bus aiški komisijos sudėtis“,- pasakojo V. Kuznecovas.

 

Opozicijos lyderis: „Tempiama guma!”

Tačiau Palangos miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus įsitikinęs, jog Palangos miesto savivaldybė privalo vykdyti įstatymus, o ne „tempti gumą“ ir laukti, kol Seimas atšauks ar patvirtins kurį nors įstatymą. „Mano nuomonė tokia: jei yra įstatymas, jį reikia vykdyti. Kaip galima laukti tol, kol Seimas gal atšauks įstatymą? Kad Palangos savivaldybė gavo reikalavimą iš Vyriausybės atstovės, yra didelė gėda, jog nesugebame vykdyt Lietuvos Respublikos įstatymo“, - piktinosi Š. Vaitkus.

„Palangos tiltui“ Vyriausybės atstovė K. Vintilaitė teigė, jog atsakymo iš administracijos direktoriaus dar negavo, nors reikalavimas jam buvo išsiųstas rugsėjo 23 dieną.

„Toks pasiteisinimas, jog Seimas žadėjo atšaukti įstatymą, yra visiškai neargumentuotas pasiteisinimas. Seimas kasdien svarsto po keletą įstatymo pataisų projektų ar taiso juos. Įstatymo pataisas gali prašyti daryti ir pavieniai parlamentarai, tačiau jei įstatymas nėra atšauktas, vadinasi, jis privalo būti vykdomas“,-  kalbėjo K. Vintilaitė.

 

Sprendimo projektas paruoštas prieš metus

Anot jos, savivaldybės Tarybos sprendimo projektas „Dėl seniūnaičių rinkimo tvarkos“, reglamentuojantis, be kita ko, ir seniūnaitijų sudarymą, buvo parengtas jau 2009 metų spalio mėnesį. Jis buvo bei pateiktas Vyriausybės atstovo tarnybos įvertinimui, tačiau svarstyti savivaldybės Tarybai minėtas sprendimo projektas vis dar nepateiktas.

Jei Palangos miesto valdžia būtų surengusi seniūnaičių rinkimus laiku, Palangoje jau birželio mėnesį būtų veikę seniūnaitijos. Kadangi rinkimai užsitęsė, seniūnaitijos bus aiškios tik sausio mėnesį.

 

Komisija pagaliau sudaryta

„Antradienį bus aiški komisijos sudėtis, kuri organizuos seniūnaičių rinkimus. Jau yra paruoštas grafikas, tik dar neaišku, ar tai bus susirinkimas, ar apklausa. Rinkimai yra numatyti sausio mėnesį“,- pasakojo Palangos miesto administracijos direktorius V. Kuznecovas.

Vyriausybės atstovė K. Vintilaitė minėjo, jog V. Kuznecovas buvo išleidęs įsakymą, kuriuo buvo numatyta rinkti komisiją dėl seniūnaitijų, tačiau niekas nebuvo padaryta, ir visi įsakymo terminai jau seniai baigėsi galioję.

 „Aš laukiau, jog Palangos savivaldybė, nors ir pavėluotai, tačiau be mano raginimų vykdys įsakymus, tačiau laukimas pasirodė esąs  beprasmis“, - sakė K. Vintilaitė.

 

Palanga nuolat viską vilkina

K. Vintilaitei taip pat suku suvokti, kodėl Palangos miesto savivaldybė dažnai mėgsta „vilkinti“ potvarkių priėmimą.

„Keista, jog jie žada seniūnaičių rinkimus surengti tik sausio mėnesį, paruošiamieji darbai gali būti įvykdyti tikrai žymiai greičiau. Jeigu atsakyme nebus nurodyta svarių priežasčių, kodėl šie rinkimai vyks tik sausio mėnesį, aš būsiu priversta reikalauti rinkimus surengti anksčiau“, - dėstė K. Vintilaitė.

Palangos miesto savivaldybės ilgi svarstymai ir atidėliojimai jau ne pirmą kartą užkliūva Vyriausybės atstovei K. Vintilaitei. „ Palangos savivaldybė iki šiol vienintelė neturi etikos komisijos pirmininko. Mane stebina, jog Palangoje viskas vyksta trigubai lėčiau nei kitose savivaldybėse. Manau, kad viešumas gera priemonė paskatinti savivaldybę veikti sparčiau“,-įsitikinusi K. Vintilaitė.

Jei savivaldybė nevykdytų ir toliau delstų surengti seniūnaičių rinkimus, tuomet savo reikalavimo įgyvendinimo Vyriausybės atstovė siektų teismo keliu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Perskaitę Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymą į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, likome nesupratę, kokiais įstatymais vadovaujasi Vyriausybės atstovė Daiva Kerekeš ir direktorė A. Kilijonienė, spręsdamos Kunigiškių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimų teisėtumo klausimą.


Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Vyriausybės atstovė  Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė pateikė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui reikalavimą, įpareigojantį sudaryti komisiją, kuri organizuotų seniūnaičių rinkimus - sudarytų seniūnaičių rinkimų grafiką ir nustatyta tvarka skelbtų seniūnaičio rinkimų datą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius