Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Palangos skyriuje – ir verslininkai, ir pedagogai, ir medikai, ir finansininkai

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-02-11
Peržiūrėta
1563
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atidarant Palangos miesto baseiną. Nuotrauka iš E. Kuznecovos paskyros Facebook
Atidarant Palangos miesto baseiną. Nuotrauka iš E. Kuznecovos paskyros Facebook

Vasario 3 dieną vykusiame Palangos miesto Tarybos posėdyje miesto savivaldybės Tarybos nariai Elena Kuznecova, Domininkas Jurevičius ir Renata Štombergienė paskelbė apie naujai įkurtą opozicinę frakciją „Vardan Palangos ir Lietuvos“. E. Kuznecova atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.

–Kodėl toks pavadinimas?

Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, siekiant atskleisti mūsų identitetą. Mes pasakome, kad šioje frakcijoje susivieniję Palangos gyventojų išrinkti vietos politikai, dirbantys jiems ir savam miestui. Antra, atskleidžiame, kad mes atstovaujame Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“. Palanga didžiausias šalies kurortas – kas sukuriama Palangoje, jaučia visa Lietuva. Tai – neatsiejami dalykai, ir mes tai siekėme parodyti savo frakcijos pavadinime.

–Akivaizdu, kad tokia frakcija – startas, liaudiškai kalbant, Sauliaus Skvernelio partijos „Vardan Lietuvos“ skyriui Palangoje. Kodėl nueita tokiu keliu – steigiama Taryboje opozicinė frakcija, savo pavadinime turinti raktinius naujai įkurtos politinės partijos „Vardan Lietuvos“ žodžius, o ne steigiant skyrių ne Tarybos opozicijoje?

Startas  įvyko, kai (šios politinės jėgos) suvažiavime (Palangoje) buvo įsteigta partija ir jos steigime dalyvavo palangiškiai. Palangos miesto Taryboje esame trys šios naujos partijos nariai, todėl, dar būdami suvažiavime, priėmėme sprendimą įkurti frakciją Taryboje.

–Ar toks sprendimas buvo derintas su pačiu Sauliumi Skverneliu? Kas tai darė?

Mes, Tarybos nariai, turime mandatus, kurie mums suteikia teisę veikti laisvai ir priimti sprendimus savarankiškai. Kaip minėjau, sprendimas buvo priimtas suvažiavime. 

–Ar jūs asmeniškai turėjote progą pabendrauti su Skverneliu? Ir dėl frakcijos „Vardan Palangos ir Lietuvos“ miesto Taryboje steigimo?

Pabendrauti teko. Trumpai apsikeitėme nuomonėmis gruodžio 1 dieną Klaipėdoje vykusiame partijos koordinatorių organizuotame susirinkime. 

–Beje, kalbant apie Tarybos opoziciją, priminkite kada ir kokiais klausimais jos – ir jūsų – nuomonės išsiskyrė su pozicijos nuomone?

Mes, Tarybos nariai, privalome dirbti rinkėjui. Kokį veiklos principą pasirenkame Taryboje, priklauso nuo mūsų pačių: vieni renkasi kritikos kelią, kiti pasyvios veiklos, tik balsuojant už sprendimus, treti – aktyvios veiklos dirbant su rinkėjais ir savivaldybe. 

Geri sprendimai sulaukia mūsų pritarimo, nes kartu dirbame miestui ir  gyventojams. Matydami problemas teikiame pasiūlymus ir sprendimų būdus. Mums nepriimtina veikla, kai kritikuojama viskas iš eilės. 

Mes atėjome į šią Tarybą atvirai deklaruodami būsimos mūsų veiklos Taryboje principą „Darnus darbas – visų mūsų gerovė“. Ir šio principo nuosekliai laikomės, tiek priimdami sprendimus, tiek siekdami įgyvendinti programoje numatytas priemones. Mūsų veikla paremta diskusijomis, siūlymais, argumentacija. Apie tai detaliai išdėstėme mūsų parengtoje dviejų metų veiklos ataskaitoje, kurią išdalinome gyventojams. Beje tokia tarybos narių ataskaita pateikta, kiek man žinoma,  pirmą kartą. 

Būna klausimų, dėl kurių mūsų nuomonės nesutampa su valdančiąja dauguma – nuomonių skirtumas yra natūralu. Tuomet labai svarbi tampa diskusija, kurios metu priimami geriausi sprendimai. 

Paminėsiu  keletą reikšmingesnių atvejų: diskusijų ir sprendimų sulaukė daugiabučių namų kiemų tvarkymo eiliškumo klausimai. 

Mums pasiūlius, Taryboje patvirtintas šių darbų atlikimo aprašas. Nemažai diskutuota ieškant sprendimų dėl kai kurių teritorijų planavimo dokumentų. Ieškota sprendimų ir  dėl paruošto Tarybos sprendimo įtraukiant gatves, finansuojamas iš Automobilių kelių direkcijos, į prioritetinių sąrašą, po diskusijų išplėstas šių gatvių sąrašas, papildomai įtraukiant Šventosios ir Nemirsetos gatves ir eilė kitų. 

–Savo įraše Facebook teigiate: „Neabejojame, kad po poros metų demokratų partija „Vardan Lietuvos“ tikrai bus valdančioji partija ir Palangai vėl atsivers naujos galimybės investicijoms ir kitiems miestui kurortui būtiniems sprendimams įgyvendinti.“ Kodėl esate tokia įsitikinusi, kad „Vardan Lietuvos“ bus valdančioji?

Per pastaruosius keletą metų Palanga pasikeitė neatpažįstamai, o šiuos pokyčius lėmė bendras Savivaldybės vadovų ir buvusių Vyriausybių darbas bei teisingas Vyriausybės požiūris į didžiausią Lietuvos kurortą. Naujai susiformavusioje politinėje partijoje „Vardan Lietuvos“ yra daug žmonių, turinčių platų valstybinį mąstymą ir tuo vadovaujantis priimančių sprendimus. Tarp jų  net du buvę Premjerai, kurių pastangomis jų vadovaujamos Vyriausybės prisidėjo prie Palangos proveržio, įvertino mūsų miesto parengtus investicinius projektus, jų svarbą miestui kurortui ir skyrė reikiamą finansavimą. 

Demokratų partijai „Vardan Lietuvos“ vadovaujantis praėjusios kadencijos Vyriausybės Premjeras Saulius Skvernelis atsiskleidė ne tik kaip puikus politikas, dirbantis valstybės ir jos piliečių gerovei, priimantis racionalius sprendimus, lemiančius savivaldybių bei jų gyventojų gerovės augimą, bet ir kaip didelis Palangos mylėtojas. Neabejoju, jog visa tai lems demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ sėkmę.

–Įraše sakote „vėl atsivers“, pasiųsdama užuominą, kad dabar to nėra. Tad kodėl tos galimybės užsivėrė?

Negalima teigti, kad galimybės investicijoms Palangai yra užsivėrusios – dėmesį rodo ir ši Vyriausybė: Palangos oro uosto rekonstrukcijai skirta apie 15 milijonų eurų, padidintas finansavimas  keliams tvarkyti ir kt.  

–Kodėl valdančioji TS-LKD ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus iki šiol nerado daugiau bendros kalbos?

Tikrai nesutinku, kad Palangos meras Š. Vaitkus neranda bendros kalbos su dabartine Vyriausybe – tai patvirtina ir mano anksčiau paminėti projektai, išsaugotas „Pušynas“ ir kt. Š. Vaitkus turi gebėjimą sutarti su visomis Vyriausybėmis, nepriklausomai nuo partiškumo. 

–Kiek žmonių jau pareiškė norą prisijungti prie „Vardan Lietuvos“ Palangos skyriaus?

Daugiau kaip pusšimtis. Ir tai nėra galutinis skaičius, tai startinis skaičius.  Po suvažiavimo, kai buvo įkurta Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, vis daugiau atsiranda norinčių tapti partijos ir skyriaus nariais. Naujų narių pasipildymas partijose yra nuolatinis procesas, toks jis liks ir pas mus. Todėl tikime, kad šis skaičius tik didės ir tapsime vienu iš didžiausių skyrių Palangoje. 

–Ar tarp jų yra TS-LKD narių, socialdemokratų, „valstiečių“?

Gal 4-5 asmenys, anksčiau buvę kitų politinių partijų nariais. Pagrindą sąraše sudaro naujai žengiantys į politiką žmonės. Tai ir jauni žmonės, turintys ambicijų į naujus pokyčius mieste, ir žmonės, kurie  savo veikla jau yra prisidėję prie Palangos ir palangiškių gerovės kūrimo. Mus džiugina sąraše esančių žmonių profesinė įvairovė:  verslininkai, pedagogai, medikai, finansininkai, inžinieriai ir kiti.

–Kokios bus skyriaus steigimo procedūros?

Įregistravus partiją Teisingumo ministerijoje, partijos Valdyba patvirtins skyrių sąrašus, pateiks  skyrių darbo reglamentą. Bus šaukiamas steigiamasis skyriaus susirinkimas, kuriame bus suformuota skyriaus struktūra.

–Kada vėliausiai jis bus įsteigtas?

Manau, kad vėliausiai kovo mėnesį

–Ar jūs kandidatuosite į „Vardan Lietuvos“ Palangos skyriaus pirmininko pareigas? Kodėl?

Planuoju. Sukaupta mano politinė patirtis leidžia tai daryti. 

–Kelinta tai jau bus partija jūsų gyvenime? Kodėl keičiate partijas?

Šalies politiniame gyvenime ne naujiena, kad vienos partijos jungiasi, kitos skiriasi, todėl natūralu, kad ir jose esantys žmonės atsiduria vienoje ar kitoje pusėje. Mano politinėje karjeroje taip ir vyko. Nežiūrint partiškumo, mano tikslas vietos politikoje visada lieka  tvirtas ir nuoseklus  darbas Palangai ir palangiškiams.

–Koks mandatų skaičius 2023-2027 metų Palangos miesto Taryboje „Vardan Lietuvos“ Palangos skyriui būtų puikus rezultatas? 

Toks, kuris leistų dalyvauti formuojant daugumą Taryboje. Tikiu, kad taip ir bus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo 2022 m. birželio 7 d. Antano Mončio namų-muziejaus prieigose veikia lauko paroda "Lenkija ir Lietuva - kartu vardan laisvės". Paroda  veiks iki liepos 18 d.


Vasario 3 dieną vykusiame Palangos miesto Tarybos posėdyje miesto savivaldybės Tarybos nariai Elena Kuznecova, Domininkas Jurevičius ir Renata Štombergienė paskelbė apie naujai įkurtą opozicinę frakciją „Vardan Palangos ir Lietuvos“. E. Kuznecova atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.


Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente ir medikai, ir pacientai gali būti ramūs – nė vienam darbuotojui ar slaugomam pacientui COVID-19 nenustatyta.


Balandžio 8 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Palangos skyriuje gautas vienas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Šiandien, balandžio 3 d., Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Palangos skyriuje gauti 3 pranešimai apie nustatytus susirgimus koronaviruso infekcija. Visi asmenys – Palangos miesto gyventojai.


„Kažkas yra ne taip šitoje karalystėje“, - sako Palangos pedagogai, vasaromis papildomai uždarbiaujantys ne tik kurorto viešbučiuose, bet ir užsienio fabrikuose, tačiau į pirmadienį šalyje prasidėjusį neterminuoto pedagogų streiką neįsitraukia, nes priklauso kitai profesinei sąjungai, nei sukilimo iniciatoriai.


Naujųjų metų naktis Palangoje, į kurią palydėti išeinančių metų ir sutikti ateinančių tradiciškai suplūsta aibės žmonių ir iš aplinkinių miestų, ir iš atokesnių Lietuvos kampelių, ir iš užsienio, buvo graži ir rami visomis prasmėmis. Traukusius pasidžiaugti fejerverkais džiugino oras, padovanojęs šilumą ir nuraminęs vėją. Džiaugėsi ir medikai bei...


Lietuvos Socialdemokratų partijos (LSDP) Etikos ir procedūrų komisijai priėmus palankų sprendimą iš Palangos skyriaus pašalintiems partijos bičiuliams Justinui Masalskui ir Viktorui Gecui, šie suskubo kurorto socialdemokratų skyriuje įsteigti grupę „LSDP Palangos skyriaus Centro grupė“. Be jų grupėje – ir palangiškis Linas Levickas, nors J....


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Prieš „Protmūšio“ epidemiją neatsilaikė ir pedagogai

Palangos švietimo pagalbos tarnyba, 2013 02 28 | Rubrika: Miestas

Paskutinį vasario ketvirtadienį pedagogai rinkosi išbandyti savo jėgas Proto mūšyje. Renginį vedė Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa Karalienė. „Protmūšį“ laimėjo logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis, tik keliais taškais nusileido biologai ir chemikai, garbingą trečią vietą iškovojo ikimokyklinio ugdymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius