Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013-06-06
Peržiūrėta
2422
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.
Toks suaktyvėjęs opozicijos puolimas, reiškiamos abejonės miesto tarybos darbu, nepagrįsti skundai teisėsaugos institucijoms verčia susirūpinti visus Palangos gyventojus. Susidaro įspūdis, kad opozicijai priklausančių miesto tarybos narių užduotis ne atstovauti Palangos interesams, o kenkti miestui.
Frakcijos kantrybė trūko perskaičius tarybos nario Dano Palucko pamąstymus apie miesto gyvenimo aktualijas. Tikslas vienas - apjuodinti tarybos daugumos išrinktą ir Palangos gyventojų pasitikėjimą turintį miesto merą Šarūną Vaitkų, bei sykiu Tarybos politinės daugumos narius. Norima visus įtikinti, kad tik per šią kadenciją pradėti darbai ir stambūs projektai vykdomi ne tam, kad suklestėtų visa Palanga, o, anot D.Palucko, merui neva siekiant išsilaikyti kažkokių reitingų viršūnėje.
Kaip tarybos narys užuot pasidžiaugęs Palangos sėkme, D.Paluckas netgi piktinasi pradėtais darbais. Tam tikslui pasiekti nesivarginama pasitikrinti viešai dėstomų faktų, o argumentai „pritempiami” prie savo iš anksto susikurtos išvados.
Užtenka paminėti palangiškiams skleidžiamą melagingą žinią, kad, neva, Palanga yra praskolinta ir tai, esą, sužlugdys miestą.
Jei D.Paluckas yra miesto reikalais besidomintis tarybos narys, jam turėtų būti žinoma, kad norint gauti Europos Sąjungos ar Vyriausybės finansavimą prie vykdomų projektų savo lėšomis turi prisidėti ir pati Palanga.
Švietimo įstaigų tinklą išlaikantis ir miesto tvarkymą finansuojantis miesto biudžetas nėra pajėgus prie didelių projektų prisidėti savo lėšomis. Vaizdžiai tariant, kokiam nors projektui norint gauti milijoną, Palangai reikia surasti 100 tūkstančių, kuriuos įmanoma dažniausiai tik pasiskolinti.
Ar savivaldybė tikrai piktnaudžiauja imdama paskolas, atsako Finansų ministerijos pateikiami skaičiai. Pagal biudžeto rodiklius, mūsų savivaldybės skola negali viršyti 75 procentus patvirtintų savivaldybės biudžeto pajamų.
Savivaldybės administracija yra paprašiusi tarybos leidimo pasiskolinti tik 30 procentų metinio biudžeto. Tai yra, pustrečio karto mažiau, nei leistina skolos riba.
Tačiau Palanga nėra panaudojusi net ir pasiskolintų lėšų. Per praėjusius metus iš gauto tarybos sutikimo pasiskolinti 2 milijonus 952 tūkstančius litų miestas yra panaudojęs mažiau nei pusę paskolos - kiek daugiau nei vieną milijoną litų.
Realiai pasiskolinti pinigai buvo panaudoti tik Kurhauzo restauracijai (400 tūkstančių litų), Kęstučio gatvės rekonstrukcijai (280,8 tūkstančio litų), Meilės alėjos rekonstrukcijai (111,3 tūkstančio litų), Botanikos parko renovacijai (188,3 tūkstančio litų).
Visų kitų projektų (kempingo Nemirsetoje įrengimui, Vasaros koncertų estrados projektavimui) koofinansavimui tarybos sutikimas imti paskolas yra gautas, tačiau iki šiol iš bankų dar nėra paimta nė lito.
Šiemet balandžio 4 dienos tarybos sprendimu 16 pradėtų projektų koofinansavimui savivaldybei leista paimti beveik 3 milijonų litų paskolą, tačiau šie pinigai dar nėra pasiskolinti. Dalies projektų įgyvendinimui lėšų tikimės gauti iš Vyriausybės, todėl tokio dydžio paskolos Palangai gali net neprireikti.
Tad kaip galima visuomenei meluoti apie milžinišką miesto įsiskolinimą, kuris neva sužlugdys Palangą. Gal tarybos narys to ir laukia?
Dar vienas D.Palucko melas, kad valstybinei komisijai yra priduoti Meilės alėjos rekonstrukcijos darbai, o savivaldybė už juos iki šiol nėra atsiskaičiusi su rangovais. Visų pirma, dėl palikto broko Meilės alėja dar nėra priduota valstybinei komisijai, o jai reikalaujamų visų dokumentų nepateikia patys rangovai.
Kaip savivaldybė gali mokėti už nepabaigtus darbus. Nepraėjus nė metams jau yra išlūžusios trinkelės, pavogti šviestuvai, nors statomas objektas dar priklauso rangovams
D.Paluckas klysta teigdamas, kad Palangai su nauja Vyriausybe „neišeina susitarti ir susišnekėti” dėl didesnių lėšų kurortui. Per pusmetį, kurį dirba nauja Vyriausybė Palanga jau yra gavusi 4 milijonus litų sporto komplekso statybai, vieną milijoną litų Vasaros estrados rekonstrukcijai, 300 tūkstančių litų kopų tvarkymui.
Vien ko vertas Vyriausybės sprendimas finansuoti Palangos aplinkkelį, kuris reikalingas pirmiausia mūsų miestui.
Šalies Vyriausybė, premjeras Algirdas Butkevičius puikiai supranta didžiausio Lietuvos kurorto svarbą, o Palangos vadovai su Vyriausybe sėkmingai bendradarbiauja įgyvendinant svarbius miesto projektus. D.Paluckas be reikalo stengiasi norėdamas visus įtikinti, kad šis bendradarbiavimas bus neįmanomas be jo pastangų.
Palangos gyventojai yra kiršinami D.Palucko teiginiais, apie, esą, savivaldybės pakeltus žemės mokesčius. Šių mokesčių tvarką pakeitė pati Vyriausybė, o savivaldybė nustatė tokius koeficientus, kurie kitais metais leistų surinkti tas pačias biudžeto pajamas. Beje, jei dėl Registrų centro padidintos žemės sklypo vertės šis mokestis didės daugiau, kaip 30 procentų, tokiems gyventojams taryba įsipareigojo taikyti lengvatas.
Visiškai suprantamas D.Palucko nepasitenkimas dėl savivaldybės siekio apriboti paplūdimių kavinių veiklą nakties metu. Tarybos sprendimu yra uždrausta garsiai groti muziką po 22 valandos. Tarybos nario rūpinimąsis vienos pliažo kavinės reikalais yra žinomas visiems. Todėl negražu prisidengus jaunimo teise kurorte šėlti per naktį, galimai siekti asmeninių interesų.
Beje, dar vienas melas, kad savivaldybės pritarimą gavę masiniai renginiai paplūdimiuose trunka iki paryčių. Tarybos nariui laikas būtų žinoti, kad šie renginiai vyksta tik iki 24 valandos, o miesto biudžetas už juos gauna nemažas pajamas.
Melo D. Palucko teiginiuose yra ir daugiau. Net nematome reikalo jų rankioti po vieną.
Ką reiškia opozicijos nepritarimas būsimo savivaldybės pastato perdavimui, Palangai svarbaus Šventosios uosto detaliojo plano blokavimas, viešos abejonės dėl vaikų žaidimo aikštelės įrengimo, opozicijos atstovų inicijuotas bylinėjimasis dėl suremontuotos Turgaus gatvės?
Svarbiausia yra tai, kad į opoziciją susibūrę kai kurie naujieji tarybos nariai atvirai kenkia Palangai. Praėjusioje kadencijoje mūsų frakcija ketverius metus pati dirbo opozicijoje, tačiau mes ir tuomet išlikome Palangos tarybos nariais, bet ne miesto priešais.

 

Jūsų komentaras:

Sūduvietė 2013-06-08 17:18 (IP: 78.61.175.229)
Iš žemaitis ir suvalkietis išmokite pirma reikšti sklandžiai savo mintis ir tik po to dainkitės savo įžvalgomis. Š.Vaitkus nuoširdžiai dirba jam patikėtą darbą ir jokie bereikšmiai, demagoginiai išvdžiojimai neišmuš jo iš užsibrėžto tikslo siekimo.

O as 2013-06-07 17:54 (IP: 78.61.104.50)
vistik stosiu i slovingaja konservatoriu partija, jei tik islosiu milijona ...

Liucija 2013-06-07 11:39 (IP: 84.46.239.17)
As manau , kad Paluckas dar daug ko ir neatskleide pavyzdziui , kad visos gatves ir stovejimu aiksteles daromos avansu, ta prasme uz jas reikes atsiskaityti po 3m, o ar tai ne skola ???? bijau kad suma virsys ir 16mln. Ir dar kuom jie didziuojasi , kad prasiskoline 30 o ne 75 proc ? ce verkti reikia skola neuzsimirsta... aisku nusispjaut jei galvojama , kad kita valdzia atiduoti jas tures. Ir pabaigai slykstu laikrasciui kai visa redakcija su konservatoriais pries aki pila tik ant vieno zmogaus kuris stengiasi, bet tame ir beda kad atkapsto daug negerumu

suvalkietis 2013-06-07 09:08 (IP: 216.243.58.198)
galiu pasakyti , kad Kubiliaus valdzia vykde tautos skurdinima, masine deportacija i Vakarus ir organizavo politines represijas. Ar zinote , kad Kubiliaus valdymo metu zemiau skurdo ribos atsidure 33procentain gyventoju ir 15,2proc. emigravo is salies. Valdant Kubiliaus rezimui, faktiskai buvo isigaliojusiantipolitika-korupcine ir isdavikiska politika, kuri zlugde smulkuji versla.Todel jauciasi ir Palangos mero Vaitkaus valdyme, kuris neturi supratimo apie energetika, o tik moka elektros sakute ikisti i rozete.

zemaitis 2013-06-07 07:15 (IP: 199.48.147.36)
matosi ir jauciama konservo supuvimo dvasia. Palangos meras Vaitkus tieiog yra neukininkas ir nesugeba rupintis Palangos miesto gerbuviu ,bet ir palangiskiu gerove. Jam visai nerupi kaip sumazinti silumos kaina , kuri siandien yra30,42ct/kWh, o isdarineja nesamones kaip ir Kubilius su Sekmoku. Galiu pasakyti ,kad tik specialistu energetikoje isiklausymas , duotu Palangos gyventojams gerseni gyvenima. Tik Stalinas taip elgesi statydamas nemoksas i atasakingas pareigas.

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, balandžio 6 d., „Mūzos“ viešbučio konferencijų salėje įvyko Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Palangos skyriaus steigiamasis susirinkimas. Buvo įkurtas jos Palangos skyrius, kuris subūrė politinei bangai net 54 narius. Skyriaus pirmininke išrinkta Elena Kuznecova, Palangos miesto tarybos narė, frakcijos „Vardan Palangos ir Lietuvos“ pirmininkė.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai priklausantis parlamentaras Paulius Saudargas nesureikšmina to, kad prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos nusprendė prisijungti keli Kauno savivaldybės taryboje dirbantys konservatoriai. Pasak politiko, kolegų apsisprendimas jungtis prie konkurentų tikrai nereiškia TS-LKD eižėjimo. Jo manymu, tai sprendimas...


Pirmadienį, spalio 18 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovė Daina Vitkauskienė. 


Vasario 4 d., „Palangos tiltas“ paskelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. „Palangos tiltas“ teiravosi Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian, ar jai toks...


Šiandien, vasario 4-ąją, įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus jo pradžioje perskaitė Tarybos narės Renatos Surblytės, kuri posėdyje nedalyvavo, pareiškimą, kuriuo ji Tarybai pranešė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės...


To Palangos miesto Taryboje dar niekada nebuvo – dvi frakcijos pasiskelbė esančios Tarybos opozicija. Ir kurorto socialdemokratų lyderė Svetlana Grigorian, ir socialdemokratdarbiečių skyriaus pirmininkė Elena Kuznecova įsitikinusios, kad būtent jų vadovaujamos frakcijos Taryboje yra tikroji Tarybos opozicija. Būtent su pastarąja nori dirbti meras Šarūnas Vaitkus – jo...


Vakar miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo pranešimu apie apie naujos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos įkūrimą.


Viešai, miesto laikraštyje reiškiama kiekvieno Palangos gyventojo nuomonė yra svarbi savivaldybės administracijai. Miesto gyvenimu besirūpinančius valstybės tarnautojus taip pasiekia palangiškių keliamos problemos, siūlomi jų sprendimų būdai. Toks žmonių visuomeninis aktyvumas džiugina, nes viešos žmonių mintys miesto bendruomenę skatina diskutuoti visiems...


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Į Rimanto Buivydo kvietimą – jungtis buvusiems miesto tarybos nariams į organizaciją, kuri miesto tarybai padėtų spręsti problemas, atsiliepė 5 palangiškiai. „Idėja sukurti naują organizaciją sudarytą iš buvusių miesto tarybos narių gimė seniai. Mūsų tikslas – papulti į miesto tarybą bei būti jai tarsi patariamasis žodis“, - akcentavo R. Buivydas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius