EBBA vadovai įvertino – Palanga pasirengusi priimti geriausius Europos pučiamųjų orkestrus

"Palangos tilto" informacija, 2019-07-07
Peržiūrėta
2030
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga pasirengusi kitąmet kurorte vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui – konstatuota birželio 26 d. vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) prezidentu Ulfu Rozenbergu ir generaliniu sekretoriumi Koru Niehofu metu. EBBA atstovai Palangoje lankėsi norėdami su organizatoriais – „Palangos orkestro“ atstovais –aptarti pasirengimo būsimam čempionatui klausimus.
Su U. Rozenbergu bei K. Niehofu susitiko „Palangos orkestro“ atstovai – vadovas Vygantas Rekašius bei Viktorija Puidokė, taip pat – miesto meras Šarūnas Vaitkus. Susitikimo metu ne tik aptartas Palangos pasirengimas būsimajam čempionatui, bet ir apžiūrėtos miesto erdvės, kuriose galėtų vykti čempionato atidarymo ceremonija, taip pat aptartos Jaunimo orkestro, koncertuosiančio čempionato metu įvairiose miesto erdvėse, atidarymo bei apdovanojimo ceremonijų metu ir GALA koncertuose, apgyvendinimo galimybės. EBBA atstovai dar kartą apsilankė ir Palangos koncertų salėje, kur vyks Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas, bei Gintaro muziejuje, kuriame planuojama surengti čempionato atidarymo renginį.
Po susitikimo su miesto meru Š. Vaitkumi bei „Palangos orkestro“ atstovais U. Rozenbergas teigė, jog organizacinė komanda, spręsdama pasirengimo čempionatui klausimus, nuveikė didžiulė darbą. „Labai džiaugiuosi organizatorių kompetencija ir entuziazmu organizuojant tokį renginį, kitąmet vyksiantį Baltijos Rivjera vadinamoje Palangoje. Tikiu, kad 2020 m. Palangoje vyksiantis Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas bus puikiai suorganizuotas ir nepamirštamas. Palanga pasirengusi priimti čempionato dalyvius ir svečius kitais metais“, –¬ teigė U. Rozenbergas,
Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas yra vienas iš svarbiausių žemyne pučiamųjų orkestrų muzikinių įvykių, tad norint gauti galimybę jį rengti, reikia įrodyti, kad miestas, jo infrastruktūra bei susisiekimas yra tinkamas rengti tokį elitinį renginį. Kad taptų šio prestižinio renginio šeimininke, Palanga turėjo ne tik pasiūlyti patogų susisiekimą su kurortu bei svečiams tinkamą infrastruktūrą, bet ir privalėjo pasiekti, jog kurorto Koncertų salė nepriekaištingai atitiktų keliamus reikalavimus.
Šis įvykis reikšmingas ne tik Palangai ar Lietuvai, bet ir visam Baltijos regionui. Dešimt dienų trunkančiame čempionate kasmet dalyvauja maždaug 20 orkestrų. Kartu atvyksta ir orkestrų „palaikymo komandos“, orkestrantų šeimų nariai, žiniasklaidos atstovai.
Lietuva – pirmoji Rytų Europos šalis, kurioje bus surengtas šis keturiasdešimtmetį skaičiuojantis prestižiškiausias Europoje pučiamųjų muzikinis renginys. Europos varinių pučiamųjų orkestrų (EBBA) asociacijos sprendimu šis prestižinis renginys didžiausiame mūsų šalies kurorte įvyks 2020 metų pavasarį.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. Inf

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau kitąmet pavasarį Palangoje kaip niekad garsiai skambės variniai pučiamieji: balandžio 27 d. - gegužės 5 d. kurorte įvyks ilgai lauktas 45-asis Europos brasbendų čempionatas (EBBC), kuriame varžysis geriausi Europos varinių pučiamųjų orkestrai. 


Paskutinį pavasario savaitgalį Palanga vėl taps pučiamųjų muzikos sostine – gegužės 26-28 d. į pasirodymus po atviru dangumi, orkestrų paradą, koncertus bei meistriškumo dirbtuves kviečia šeštasis tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2023“. 


Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. 


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga pasirengusi kitąmet kurorte vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui – konstatuota birželio 26 d. vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) prezidentu Ulfu Rozenbergu ir generaliniu sekretoriumi Koru Niehofu metu. EBBA atstovai Palangoje lankėsi norėdami su organizatoriais – „Palangos orkestro“ atstovais...


Penktadienį, balandžio 26 d., Palangai Šveicarijoje, Montrė kurorte, perduota estafetė kitąmet rengti prestižinį muzikos pasaulio renginį – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tad jau po metų, 2020 m. gegužę, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje.


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2017“ dar kartą įrodė, kad Palanga verta būti Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje.


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Į Kurorto šventę kviečianti Palanga pasirengusi pasitikti vasarą

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 16 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, gegužės 17-19 dienomis, į Kurorto šventę pakviesianti Palanga jau pasirengusi priimti poilsiautojus. Sutvarkytas miestas, išvalyti ir vasarai parengti paplūdimiai bei kultūrinių renginių gausa – taip savo svečius pasitinka Lietuvos kultūros sostinė. Pasak Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktoriaus pavaduotojos Egidijos Smilingienės, tai, jog...


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius