Palanga pateikė paraišką rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-05-06
Peržiūrėta
2026
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos delegacija Osle.
Palangos delegacija Osle.

Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais Palangoje vyks Europos jaunimo varinių pučiamųjų orkestrų festivalis. Žinoma, jeigu iki to laiko Palanga turės naują Vasaros estradą.
Kaip sakė paraišką dėl čempionato rengimo kartu su Kultūros skyriaus vedėju Vygantu Rekašiumi, Kultūros centro direktoriumi Nerijumi Stasiuliu bei Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskiene pateikęs meras Šarūnas Vaitkus, Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas yra vienas iš svarbiausių žemyne pučiamųjų orkestrų muzikinių įvykių, tad norint gauti galimybę jį rengti, reikia įrodyti, kad miestas, jo infrastruktūra bei susisiekimas yra tinkamas rengti tokį elitinį renginį. Balandžio viduryje Palangoje apsilankęs EBBA asociacijos prezidentas Ulf Rosenberg bei šios asociacijos tarybos narys Jacob Dijkstra teigiamai įvertino Palangą ir Osle palaikė mūsų miesto kandidatūrą rengti jame čempionatą.
„Apie tokią galimybę mes galvojome ne vienerius metus, ir šiais metais pagaliau žengėme du didelius žingsnius link tikslo, – sakė Š. Vaitkus. – Dera pastebėti, jog čempionatai yra planuojami kelis metus į priekį, ir, jei galima taip pasakyti, „laisvi“ liko 2016-ieji ir 2019-ieji. Dėl 2016-ųjų Palanga „rungiasi“ su Lilio miestu Prancūzijoje. Turime daug pliusų, tačiau yra ir vienas minusas: mes dar neturime naujos visus reikalavimus atitinkančios salės, kurią tikimės iki 2016-ųjų turėti. Visus savo argumentus mes išdėstėme EBBA tarybos nariams. Kol kas preliminariai nutarta, jog 2016-aisiais Palangoje vyks Europos jaunimo varinių pučiamųjų orkestrų festivalis, o jau 2019-aisiais galėtų vykti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas“.
Pasak Palangos mero, šie itin aukšto lygio, prestižiniai muzikos pasaulio renginiai priviliotų į miestą didelį būrį labai solidžių turistų, kartu tai būtų neįkainojama miesto ir visos šalies reklama ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.
Kaip sakė Kultūros skyriaus vedėjas ir Palangos orkestro vadovas Vygantas Rekašius, festivalis ir čempionatas kiek skiriasi savo turiniu, tačiau jų mastai ir svarba – vienodi, nes abu šie renginiai atstovauja didžiuliams muzikantų sambūriams.
„Dešimt dienų trunkančiame čempionate, kuris dar nė karto nebuvo surengtas Rytų Europoje, kasmet dalyvauja maždaug 20 orkestrų, tad vien muzikantų – apie 600. Kartu atvyksta ir maždaug 1,5 tūkst. orkestrantų „palaikymo komandų“ atstovų, šeimų nariai. Be abejo, renginys privilioja ir gausų pučiamųjų muzikos gerbėjų būrį. Tiek festivalis, o ypač čempionatas būtų reikšmingi įvykiai ne tik Palangai ar Lietuvai, o visam Baltijos regionui“, – sakė V. Rekašius, pridūręs, jog Europos jaunimo varinių pučiamųjų orkestrų festivalis būtų puiki repeticija prieš Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą, o kartu ir puiki galimybė „išbandyti“ iki to laiko iškilsiančią naująją Vasaros estradą.

Jūsų komentaras:

Dalyvis 2013-05-07 07:15 ([email protected] / IP: 81.7.78.48)
Jei ne šiemet, tai kitais metais tikrai laimėsime!

Like 2013-05-06 16:09 (IP: 78.61.81.20)
Šaunu, laikom kumščius!!

Taip pat skaitykite

Balandžio 30 – gegužės 7 d. Palangos delegacija lankėsi Malmės mieste, Švedijoje, kur vyko Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. 


Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. 


Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, kovo 12 d., Palanga sulaukė liūdnos žinios iš Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) - varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje, turėjęs vykti balandžio pabaigoje ir gegužę, yra atšaukiamas.


Palangos delegacija grįžo iš lapkričio 1-3 dienomis Norvegijoje, Stavangerio mieste, vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų asociacijos (EBBA) vadovais, kurio metu aptarti pasirengimo kitąmet Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui klausimai.


Oi, kaip Palanga driokstels kitais metais – kurortas gavo teisę surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tikimasi, kad į Palangą atvyks iki 28 orkestrų iš visos Europos, o paskui juos – šimtai čempionato dalyvių ir tūkstančiai svečių. Apie neeilinį įvykį kalbėjomės su Vygantu Rekašiumi, VšĮ „Palangos orkestras“, kuriam...


Antradienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir VšĮ Palangos orkestras vadovas Vygantas Rekašius žiniasklaidos atstovams pranešė džiugią žinią: patvirtinta, jog Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje vyks 2020 metais. Iki šiol buvusios abejonės išsklaidytos po praėjusią savaitę gauto sprendimo.


Palangoje 2019 metais vyks prestižinis pučiamųjų muzikos renginys – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas (European Brass Band Championship – EBBC). Ši žinia, girdint tūkstantinei publikai, oficialiai paskelbta šeštadienį Lille (Prancūzija) vykusiame gala koncerte. Sprendimą būtent Palangoje rengti šį pasaulinį pripažinimą pelniusį renginį...


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Šiandien Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais ir kultūros specialistais susitiko Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos prezidentas Ulf Rosenberg bei šios asociacijos tarybos narys Jacob Dijkstra. Palanga siekia, kad prestižiškiausias Europoje pučiamųjų muzikinis renginys 2016 m. vyktų būtent šiame kurorte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius