Palanga įvertinta tarptautiniu mastu – 2019 m. kurorte vyks prestižinis pučiamųjų čempionatas

Palangos tiltas, 2016-05-05
Peržiūrėta
1943
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga įvertinta tarptautiniu mastu – 2019 m. kurorte vyks prestižinis pučiamųjų čempionatas

Palangoje 2019 metais vyks prestižinis pučiamųjų muzikos renginys – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas (European Brass Band Championship – EBBC). Ši žinia, girdint tūkstantinei publikai, oficialiai paskelbta šeštadienį Lille (Prancūzija) vykusiame gala koncerte.
Sprendimą būtent Palangoje rengti šį pasaulinį pripažinimą pelniusį renginį priėmė Europos varinių pučiamųjų orkestrų taryba (EBBA). Jai Lille mieste Palangos infrastruktūrą pristatė kurorto meras Šarūnas Vaitkus, Savivaldybės tarybos narys Donatas Elijošius bei Kultūros ir jaunimo centro vadybininkas, pasirengimo EBBC 2019 koordinatorius Nerijus Stasiulis.
„Dėl galimybės Palangoje surengti šį prestižinį renginį dialogas su Europos varinių pučiamųjų orkestrų taryba vyko jau seniai. Pirmieji susitikimai surengti dar tuomet, kai Palanga neturėjo modernios Koncertų salės. Tačiau jau pirmųjų susitikimų metu užtikrinome, jog čempionatui reikiamą infrastruktūrą tikrai turėsime, ir šį pažadą įvykdėme – buvusios vasaros estrados vietoje išdygusi moderni koncertų salė duris publikai atvėrė prieš pusę metų. Ar naujasis pastatas atitinka keliamus reikalavimus bei ar kurortas turi reikiamą tokio aukšto lygio renginiui infrastruktūrą, susisiekimo galimybes, dar lapkritį vertino į Palangą atvykę Europos Brass Band asociacijos tarybos nariai. Tąkart Palanga jiems paliko puikų įspūdį. Ir nors sprendimo dėl teisės rengti šį prestižinį renginį teko palaukti keletą mėnesių, vis dėlto laukimas atsipirko su kaupu – prestižinis pučiamųjų čempionatas 2019 metais vyks būtent Palangoje“, – džiaugėsi kurorto meras Š. Vaitkus.
Teisės rengti ši festivalį Lietuvoje siekta maždaug dešimt metų, didžiausias pastangas tam dėjo Lietuvos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (LBBA). Pirmiausia bandyta čempionatą pritraukti į Panevėžį, tačiau šių tikslų įgyvendinti nepavyko. Nuo 2011-ųjų, kai pradėta aktyviai galvoti apie Palangos senosios vasaros estrados rekonstrukciją į modernią, akustiškai tinkamą aukšto lygio atlikėjams skirtą Koncertų salę, pradėta diskutuoti apie Palangos tinkamumą rengti šį čempionatą, nes viena iš būtinų sąlygų, norint pretenduoti į Europos Brass Band čempionato šeimininkų vardą – puiki, itin aukštus muzikinius reikalavimus atitinkanti koncertų salė.
Kaip kandidatė rengti Europos varinių pučiamųjų čempionatą, Palanga pirmą kartą oficialiai buvo pristatyta 2013 metais – tuomet pretenduota šį pasaulinį pripažinimą pelniusį renginį kurorte surengti 2016 m., nes pagal Koncertų salės statybos planus buvo aiški darbų pabaigos data. „Tačiau EBBA turi nelaužomą taisyklę, kad net nesvarsto galimybės minėtą čempionatą organizuoti mieste, kuriame tinkamos salės dar nėra, ar ji nėra akustiškai patikrinta. Tada beliko pretenduoti į galimybę čempionatą surengti artimiausiais „laisvais“ metais – 2019 m. ar 2020 m., – pasakojo N. Stasiulis. – Apsisprendus siekti šios galimybės 2019-aisiais, Palangos salės statybos progresas ir eiga paskatino intensyviai pristatinėti EBBA atstovams: 2014 m. – Škotijoje, 2015 m. – Vokietijoje, šią savaitę – Prancūzijoje. EBBA atstovai nekart lankėsi Palangoje ir vertino Koncertų salės akustines galimybes, pateikė savus pastebėjimus, kur dar reiktų kai kurių papildomų patobulinimų. Šio ilgo proceso rezultatas – šiais metais Lille mieste vykusiame renginyje buvo paskelbta, kad pradedamas sutarties derinimo etapas su Palanga. Tai reiškia, kad principinė teisė rengti EBBC 2019 Palangoje yra suteikta, beliko išspręsti juridinius ir organizacinius klausimus. Beje, siekiant šio renginio šeimininkų vardo, palangiškiams labai padėjo LBBA“.
Pasak Palangos miesto savivaldybės tarybos nario, Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojo Donato Elijošiaus, teisė būtent Palangoje rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą yra labai svarbi ne tik kurortui, bet ir visai šaliai. „Dėl galimybės rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų festivalį kasmet rungiasi daug miestų, ir tai nestebina – šio renginio metu į miestą atvyksta apie 20 orkestrų, jų „palaikymo komandų“. Iš viso šis renginys pritraukia apie 7 tūkst. svečių iš 17 Europos valstybių. Tarp jų – ir žurnalistai, kurie žinią apie renginį, o kartu ir apie miestą-šeimininką paskleidžia savo šalyse. Palangai kaip kurortui tai yra labai svarbu. Kukliai skaičiuojant: jeigu vienas svečias nakvynei ir maistui per vieną dieną Palangoje išleistų 50 eurų, šio festivalio dalyviai ir svečiai miesto turizmo sektoriuje išleistų mažiausiai 2 mln. eurų. Tad festivalio nauda yra visapusiška – ir teigiamo įvaizdžio formavimui, ir žinomumo didinimui ir ekonomikai“, – kalbėjo D. Elijošius.
Europos varinių pučiamųjų čempionatas yra seniausias žanrinis renginys pasaulyje, Palangoje bus surengtas jau 42-asis čempionatas. Kad tai – prestižinis pučiamųjų muzikos renginys, patvirtina ir faktas, kad, pavyzdžiui, šiais metais bilietai į renginį buvo parduoti per 4 valandas.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

24 patys geriausi Europos orkestrai ir dar apie 2000 sirgalių iš visos Europos. Palangą užlies muzikos jūra. „Vakar atvyko jaunimas. Ačiū Dainiui Numgaudžiui už priėmimą,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalino įrašu Facebook. „Palangos tiltas“ inf.


Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. 


Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas vyks rugpjūčio 7-8 d. Palangoje.


Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, kovo 12 d., Palanga sulaukė liūdnos žinios iš Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) - varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje, turėjęs vykti balandžio pabaigoje ir gegužę, yra atšaukiamas.


Penktadienį, balandžio 26 d., Palangai Šveicarijoje, Montrė kurorte, perduota estafetė kitąmet rengti prestižinį muzikos pasaulio renginį – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tad jau po metų, 2020 m. gegužę, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje.


Antradienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir VšĮ Palangos orkestras vadovas Vygantas Rekašius žiniasklaidos atstovams pranešė džiugią žinią: patvirtinta, jog Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje vyks 2020 metais. Iki šiol buvusios abejonės išsklaidytos po praėjusią savaitę gauto sprendimo.Už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį (priešpaskutinį) Europos prizo apdovanojimą – Garbės ženklą.


Palangoje 2019 metais vyks prestižinis pučiamųjų muzikos renginys – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas (European Brass Band Championship – EBBC). Ši žinia, girdint tūkstantinei publikai, oficialiai paskelbta šeštadienį Lille (Prancūzija) vykusiame gala koncerte. Sprendimą būtent Palangoje rengti šį pasaulinį pripažinimą pelniusį renginį...


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius