Patvirtinta: Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas įvyks 2020 metais

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-06-01
Peržiūrėta
2031
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės atstovai pranešė džiugią žinią: 2020 metais Palangoje bus organizuojamas Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas.
Palangos miesto savivaldybės atstovai pranešė džiugią žinią: 2020 metais Palangoje bus organizuojamas Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas.

Antradienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir VšĮ Palangos orkestras vadovas Vygantas Rekašius žiniasklaidos atstovams pranešė džiugią žinią: patvirtinta, jog Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje vyks 2020 metais. Iki šiol buvusios abejonės išsklaidytos po praėjusią savaitę gauto sprendimo.

Pirmą kartą apskritai Rytų Europoje
Kaip akcentavo meras, 2020 metais vyksiantis čempionatas bus svarbus ne tik Palangai, bet visai Lietuvai. „Džiaugiamės sulaukę Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų (EBBA) asociacijos geros žinios, jog penkerių metų Palangos miesto savivaldybės įdirbis neliko nepastebėtas. Asociacija paskelbė visam pasauliui, kad prestižiškiausias Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų renginys, tai yra čempionatas, 2020 metais vyks Lietuvoje, apskritai pirmą kartą Rytų Europoje. Nuo 1978 metų, kuomet buvo pirmą kartą suorganizuotas, visuomet vyko Vakarų Europoje, tokiose šalyse, kaip Vokietija, Šveicarija, Olandija, Norvegija. Tai yra būtent pirmas senųjų valstybių sprendimas šį čempionatą suorganizuoti Lietuvoje, mūsų Palangoje“, – pasiekimu džiaugėsi Š. Vaitkus.
Tai, kad žinia yra be galo džiugi, patvirtino ir Palangos orkestro vadovas V. Rekašius. „Prestižiniu renginiu Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas tapo per 40 metų. Šio renginio savininkas yra Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija, kuri kelia didelius reikalavimus pageidaujantiems šį renginį organizuot. Kodėl Palangoje? Nuo 2007 metų Lietuva yra šios asociacijos narė ir aktyviai siekia šį renginį pritraukti į Lietuvą, parodant muzikinės kultūros tradicijas čia. O Lietuvoje muzikinės tradicijos yra išties nuo seno puoselėjamos, Palangoje – ypač, – pasakojo Palangos orkestro vadovas. – Nuo 2013 metų prasidėjo bendradarbiavimas su Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija ir išsakyta idėja Lietuvoje surengti Europos čempionatą. Galiausiai pavyko, jog idėja taptų kūnu, po ganėtinai didelių pastangų“.

Ilgas kelias link tikslo
Palangos orkestro vadovas atkreipė dėmesį, jog Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos narėmis yra didžiosios Europos valstybės, tarp jų – ir Lietuva, tačiau nėra mūsų šalies kaimynių.
„Tad mums tai yra didžiulė atsakomybė ir garbė surengti šį čempionatą“, – sakė V. Rekašius.
Pirmasis Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas įvyko 1978 metais Londone, po to kasmet čempionatas vystėsi, augo, o kai buvo įkurta asociacija, ji rūpinosi čempionatu, tapo jo savininke.
Šiais metais čempionatas buvo organizuotas Olandijoje, kitais metais vyks Šveicarijoje, o 2020 metais – Palangoje.
„Nuo 2007 metų čempionatas buvo organizuotas senojoje Europoje, Vakarų šalyse. Tad tai, kad čempionatas būtų surengtas Lietuvoje, mes dėjome labai daug pastangų, kurios, laimei, atsipirko. Paminėsiu, jog 2013 metais Palanga pareiškė norą tapti priimančiu miestu, 2014 metais pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos brass bando asociacija, 2015 metais pastatyta Palangos koncertų salė. Mes 2013 metais Norvegijos sostinėje pristatinėjome Palangą ir mūsų klausė, kur mes organizuosime tokį renginį, nes tam yra reikalinga didžiulė koncertų salė, kuri atitiktų visus reikalavimus. Tad mes tuomet Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijai pasižadėjome, jog pasistatysime 2015 metais Koncertų salę. Be abejo, tuometis mūsų ryžtas važiuoti degančiomis akimis į Vyriausybę ir įrodinėti, kad mums reikalinga salė, buvo šio renginio postūmis. Ir mes neapgavome čempionato atstovų – 2015 metais atidarėme Palangos koncertų salę“, – pasakojo visą nueitą kelią meras.
Vienu metu sviro rankos
Pernai vyko Palangos koncertų salės testavimas, siekiant išaiškinti, ar įmanoma šioje salėje surengti tokio masto renginį, ar tinkama akustika. „Palangos koncertų salėje yra įdiegta moderniausia elektroakustinė sistema, tačiau mes pernai sužinojome, jog elektroakustikos negali būti, ji turi būti išjungta, nors prieš tai mums apie tai niekas nesakė. Tad susidūrėme su problema. Jau netgi į galvą lindo mintys, jog 90 procentų tikimybė, jog šis renginys Palangoje ir nebeįvyks. Tačiau ryžto neatsisakėme ir realiai patobulinome akustinę salę, investavome bendroje sumoje papildomai 300 tūkst. eurų“, – apie tikslo siekimą pasakojo Š. Vaitkus.
Paminėta, jog Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija, tikrindama, ar miestas tinkamai pasiruošęs, nesutinka, jog tai darytų šalies orkestras, jie atsiunčia savo profesionalų orkestrą, specialistus, kurie koncerto metu vaikšto po salę, klausosi, matuoja ir atlieka įvairius kitus testus.
Šią gegužę buvo numatytas paskutinis patikrinimas ir buvo aiškiai pasakyta, jog jeigu šįkart Palangos salė neatitiks reikalavimų, Lietuvoje šio renginio nebus.
„Susėdus prie stalo po patikrinimo jokių komentarų nesulaukėme, mums Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos nariai pasakė, jog išvadas atsiųs raštu, sulauks visų muzikologų įvertinimų. Taip ir nutiko. Sulaukėme atsakymo, jog vienbalsiai buvo priimtas sprendimas, kad 2020 metais čempionato organizavimas bus patikėtas Palangai. Specialistai įvertino, išsakė savo argumentuotą nuomonę ir niekam nebekyla abejonių, jog mūsų Koncertų salėje gali vykti kokybiški įvairaus žanro koncertai“, – gera naujiena pasidalino meras Š. Vaitkus.

Daug šalia ir kitų renginių
Kaip minėta, kasmet Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas vis augo ir plėtėsi. Dabar į čempionatą atvyksta ne tik čempionato dalyviai, bet ir tie orkestrai, kurie yra nekonkuruoja aukščiausioje lygoje, bet yra aukštesnio lygio, šalia pagrindinio konkurso vyksta ir kiti konkursai: kompozitorių, solistų, dirigentų, jaunimo brass bando. Lietuvos orkestras „Aukštyn“ pastarajame konkurse laimėjo antrąją vietą, – tai, pasak V. Rekašiaus, labai aukštas įvertinimas. Taip pat čempionato metu vyksta įvairūs seminarai, pokalbiai, diskusijos, konferencijos, edukacinės programos, organizuojamos parodos, koncertai miesto aikštėse.
„Pirmieji susirenka jaunimo atstovai, kuriuos deleguoja kiekviena šalis-narė, po 2-3 muzikantus. Čempionato metu jaunimas sukuria programą ir būna vieni iš aktyviausių čempionato dalyvių, rengiant įvairiausius koncertus gatvėse, lanko socialines įstaigas, labai pagyvina patį čempionatą“, – pasakojo V. Rekašius.
Jis prisiminė akimirką, kai Palanga paskelbė, jog nori tapti kandidate organizuoti čempionatą, tuomet visi suskubo kompiuteriuose ieškoti, kur gi yra toji Palanga. Tačiau metams bėgant jau niekam nebekilo tokių klausimų. „O dabar po jau įvykusio ne vieno „AmberWind“ festivalio, niekam nekyla abejonių, jog Palanga yra puikus miestas, puikiai tinkamas muzikantams, įvairiems jų renginiams ir apskritai išvystyta puiki infrastruktūra“, – kalbėjo Palangos orkestro vadovas, patikinęs, jog pirmiausia išties ir buvo atkreipiamas dėmesys į miesto pasirengimą, susisiekimą, renkantis miestą, kuriame vyktų čempionatas.

Populiarumu neabejojama
Lietuvai, neabejotinai, šis renginys bus labai palankus, kadangi visa Europos žiniasklaida paskleidžia žinią apie šalį, kurioje vyksta čempionatas. Renginys įprastai vyksta balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje, vadinasi, Palanga 2020 metais gyvesnė taps anksčiau, dar nesulaukusi aktyviausio vasaros sezono. Iš viso, skaičiuojama, į kurortą per čempionato dienas atvyks apie 10 tūkst. žmonių.
Palangos orkestro vadovas atkreipė dėmesį, jog Lietuvoje apskritai pasigendama pučiamųjų muzikos žanro, apie tai jis yra kalbėjęs ir su savo kolegomis. „Net esu sakęs, kad parodykite man bent vieną savivaldybę, kuri taip ryžtingai siektų tikslo surengti tokio pobūdžio renginį. Labai dėl to džiugu, jog Palangos savivaldybė dėjo visas pastangas, jog čempionatas įvyktų būtent čia“, – pasidžiaugė V. Rekašius.
Tai, kad čempionatas bus populiarus, nekyla abejonių. Kaip pasidalino V. Rekašius, įprastai bilietų prekyba prasideda vasario mėnesį ir jie būna išparduodami per porą savaičių. Kiek vėliau susizgribus užsisakyti ir kambarį čempionato metu, taip pat gali kilti bėdų. Svečius sutikti jau ruošiasi ir kurorto verslininkai, pasiryžę pateikti staigmenų čempionato dalyviams ir sudaromuose meniu.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 30 – gegužės 7 d. Palangos delegacija lankėsi Malmės mieste, Švedijoje, kur vyko Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. 


Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. 


Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, kovo 12 d., Palanga sulaukė liūdnos žinios iš Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) - varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje, turėjęs vykti balandžio pabaigoje ir gegužę, yra atšaukiamas.


Palangos delegacija grįžo iš lapkričio 1-3 dienomis Norvegijoje, Stavangerio mieste, vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų asociacijos (EBBA) vadovais, kurio metu aptarti pasirengimo kitąmet Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui klausimai.


Oi, kaip Palanga driokstels kitais metais – kurortas gavo teisę surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tikimasi, kad į Palangą atvyks iki 28 orkestrų iš visos Europos, o paskui juos – šimtai čempionato dalyvių ir tūkstančiai svečių. Apie neeilinį įvykį kalbėjomės su Vygantu Rekašiumi, VšĮ „Palangos orkestras“, kuriam...


Antradienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir VšĮ Palangos orkestras vadovas Vygantas Rekašius žiniasklaidos atstovams pranešė džiugią žinią: patvirtinta, jog Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje vyks 2020 metais. Iki šiol buvusios abejonės išsklaidytos po praėjusią savaitę gauto sprendimo.


Praėjusį savaitgalį Palangoje buvo rengiamas iš Panevėžio išsikėlęs XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas. Koncertavo būrys iš visos Lietuvos ir užsienio atvykusių muzikantų. Šis čempionatas suteikė galimybę Palangai išbandyti, ar ji bus tinkamai pasiruošusi 2020 metais ketinamam čia organizuoti Europos pučiamųjų orkestrų čempionatui.


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Šiandien Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais ir kultūros specialistais susitiko Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos prezidentas Ulf Rosenberg bei šios asociacijos tarybos narys Jacob Dijkstra. Palanga siekia, kad prestižiškiausias Europoje pučiamųjų muzikinis renginys 2016 m. vyktų būtent šiame kurorte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius