Ekologinė diena „Gamtos mokykla“

Palangos pradinės mokyklos PDG mokytojos Irena Pakštaitienė, Živilė Galdikienė, Nijolė Bukienė, 2009-05-08
Peržiūrėta
1533
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sučiurleno upeliai, atgijo žaluma, „pravirko“ beržai ir klevai. Gamta pabudo. Skambėdamas paukščių balsais, ragindamas visus griebtis įvairių darbų, per žemę keliauja pavasaris. Darbų begalės, tik reikia noro ir pastangų juos atlikti. Gamtos bičiuliams – tikras darbymetis. Net ir patarlė primena: „Darbymetyje ir akmuo kruta“.

 

Palangos pradinėje mokykloje mažieji mokomi būti tikrais gamtos draugais. Jau vienuoliktus metus vyksta projektas gamtosaugos temomis, skatinantis mokyklos bendruomenę prisidėti prie švarios bei sveikos gamtos išsaugojimo ir elgesio joje.

Žemės planetos pamokų bei balandžio - švaros ir tvarkos mėnesio – metu vaikai daug sužinojo apie mus supančią aplinką, gamtos užterštumą ir jo pasekmes gyvybei, švarino aplinką, gamino inkilus sparnuočiams ( vyko akcija „Visi turi namus“ ) ir juos iškėlė medžiuose prie mokyklos. Aktyviausieji inkilų „meistreliai“ buvo apdovanoti mokyklos padėkomis.

Mokykloje toliau vyksta įvairūs projekto „Gamta - visų namai, gamtą saugot privalai“ renginiai. Šių mokslo metų projekto tema „Ugnelė – ir draugas, ir priešas“. Jį organizuoja Palangos pradinės mokyklos pailgintos dienos grupių (PDG) mokytojos Irena Pakštaitienė, Nijolė Bukienė, Živilė Galdikienė, padedant mokyklos vadovams. Projekte dalyvauja ir kitų Palangos bei Šventosios mokyklų pradinių klasių PDG. Jo tikslas propaguoti aplinkosaugos idėjas, ugdyti ekologines nuostatas, paremtas gamtos stebėjimais, pojūčiais, ugdant mokinių kūrybines galias, saviraišką ir atsakomybę už sveikos ir švarios gamtos išlikimą.

Susitikimų, popiečių bei akcijų metu mokiniai aktyviai bendravo ir su Kretingos miškų ūkio urėdijos Šventosios bei Palangos girininkijų girininkais Rimantu Kvikliu ir Stanislovu Jonaičiu, gamtininke – ornitologe Lidija Umbrasiene. Apsilankė Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybos (PSGT) Palangos skyriuje, rinko medžiagą apie gaisrus , jų priežastis bei pasekmes, talkinant PSGT darbuotojams.

Laisvalaikiu PDG mokiniai atlieka kūrybinius darbus ugnies tema, ieško tinkamos medžiagos literatūroje, internete, spaudoje, aptaria skaitomus teksus apie ugnį bei kitokiu būdu gaunamą energiją, kibirkštis. Mokosi saugaus elgesio su įvairiais elektros ir kitokiais buityje naudojamais prietaisais.

Ypač aktyviai visos mokyklos mokiniai įsijungė į projekto darbus prieš mokslo metų užbaigimą: atliko kūrybinius darbus pavasario, paukščių sugrįžimo, ugnies tema, dalyvavo akcijoje „Visi turi namus“ (inkilų gaminimas ir kėlimas). Šia tema ekologinės savaitės metu vyko integruotos pamokos. Salėje, dalyvaujant gamtininkei – ornitologei L.Umbrasienei, mokiniai stebėjo filmukus apie gyvūnus ir jų gyvenimo ypatumus.

Gražus renginys – ekologinė diena „Gamtos mokykla“ prie Naglio kalno, Plaušės pievoje, vyko balandžio pabaigoje. Tai buvo dalinis projekto darbų apibendrinimas, parodęs, kaip mokiniai moka elgtis, bendrauti, bendradarbiauti gamtoje.

Atvykusių į stovyklavietę mokinių laukė pažymėtos sutartiniais ženklais įsikūrimo vietos, paruošti reikmenys iškylai gamtoje – palapinių statymui, kuprinių krovimui, priemonės žaidimams.

Mums talkino Palangos V.Jurgučio vidurinės mokyklos gamtos mylėtojų būrys, prieš savaitę mūsų mokykloje po pamokų organizavęs „Snaigiukės“ (prevencinė programa) 4 valandų trukmės stovyklą.

Į „Gamtos mokyklą“ atvyko ir svečių, projekto pagalbininkų: gamtininkė – ornitologė L.Umbrasienė, Palangos girininkijos girininkas St.Jonaitis. Ypatingą dėmesį atkreipėme į saugų elgesį gamtoje. Akcentuotas žolės deginimas, dėl to kylantys gaisrai ir liūdnos jų pasekmės.

Mokiniai ne tik praktiškai mokėsi statyti palapines, tinkamai susikrauti kuprines išvykai. Mokytojų, girininko bei mokyklos meistro prižiūrimi, mokėsi sukrauti ir saugiai užkurti bei užgesinti (su PGST leidimu) laužą. Sužinojo daug gamtos įdomybių (paukščių, vabalų, vabzdžių, žvėrių gyvenimas, miško ir lauko augalų saugojimas). Pakeliui į stovyklavietę mokiniai praplėtė Palangos miesto istorijos žinias, buvo patikslintos ir įtvirtintos saugaus elgesio gatvėje taisyklės. Mokiniai pailsėjo gamtoje, daug sužinojo, bendravo. O baigiantis „Gamtos mokyklos“ išvykai – sutvarkė savo buvimo vietą ir artimiausią Plaušės pievos aplinką. Tokiu būdu mokykla dar prisidėjo ir prie tarptautinės akcijos „Darom – 2009“, nes jau anksčiau visos mokyklos klasės dalyvavo talkoje mokyklos ir miesto aplinkai tvarkyti. Pabaigoje buvo skirta užduotis - kiekvienai klasei sukurti skanduotę gamtos tema.

Visoms klasėms buvo įteikti Gamtos draugų pasižadėjimai bei Palangos PGST ir girininkijos dovanotų lankstinukų rinkinukai.


Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais liepos 1-2 dienomis Šventoji pasiners į kultūros, teatro ir gamtos pasaulį.


Pasaulinė turizmo diena – puiki proga kiek atsikvėpti nuo įtemptų darbų bei įvertinti pasiektus rezultatus. O pasidžiaugti išties turime kuo – jūsų dėka Palangos kurorto vardas kasmet vis garsiau skamba už šalies ribų, o Lietuvos bei užsienio svečiai vis dažniau renkasi Palangą savo kokybiškam ir turiningam poilsiui. 


Ketvirtadienį, gegužės 19 d., Palanga atvėrė naują istorijos puslapį – ryte Palanga pabudo ir kėlėsi jau be sovietinės ideologijos simbolių kūjo ir pjautuvo. 


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Palangos senojoje gimnazijoje vyko 5-oji Palangos gamtos mokslų olimpiada (PGMO). Tai jau tradicija tapęs renginys, kuriame chemijos, biologijos ir fizikos žinias išbando šauniausi Palangos aštuntokai. Olimpiadą, kurios pradžioje sveikinimo žodį tarė Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, organizavo IIIB klasės mokinės Reda Pocevičiūtė ir Ugnė Dubosaitė, joms...


Šventosios paplūdimio pusės kilometro ruožas šiomis dienomis labiau primena svetimos planetos panoramą – gamtos stichija į krantą „išspjovė“ tonas dumblo ir kitų biologinių sąnašų, kurios, pašvinkusios, vienus Šventosios poilsiautojus gena tolyn, o drąsiausius vilioja – dvoko nebijantys gintarautojai tvirtina, kad Baltija...


Du rugsėjo savaitgaliai buvo paženklinti dviem gražiom šventėm: rugsėjo šeštąją liuteronų evangelikų bendruomenė visus sukvietė į Būtingės bažnyčios 190 metų jubiliejų, o rugsėjo 13-ąją Rucavoje buvo minima Baltų vienybės diena, į kurią suvažiavo ne tik gausus būrys lietuvių bei latvių, bet atvyko ir aukšti abiejų valstybių asmenys. Gražios šventės paliko...


Į naujų darbų sūkurį įsisukusi neseniai paskirta lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė kupina energijos ir noro nuveikti kuo daugiau darbų, bet net ir užsiėmusi ji randa laiko visiems svečiams, panorusiems pažinti naująją darželio vadovę. 27 metų stažą švietimo srityje turinti moteris džiaugiasi galėdama vėl dirbti su vaikais, o tėvų pasitikėjimas įstaigos vykdoma veikla...


Ekologinė diena „Gamtos mokykla“

Palangos pradinės mokyklos PDG mokytojos Irena Pakštaitienė, Živilė Galdikienė, Nijolė Bukienė, 2009 05 08 | Rubrika: Miestas

Sučiurleno upeliai, atgijo žaluma, „pravirko“ beržai ir klevai. Gamta pabudo. Skambėdamas paukščių balsais, ragindamas visus griebtis įvairių darbų, per žemę keliauja pavasaris. Darbų begalės, tik reikia noro ir pastangų juos atlikti. Gamtos bičiuliams – tikras darbymetis. Net ir patarlė primena: „Darbymetyje ir akmuo kruta“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius