Estetinė medicina: ką svarbu žinoti apie lūpų korekcijas?

***, 2024-02-09
Peržiūrėta
722
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje duris atvėrusios estetinės medicinos klinikos „Perfectus Clinica“ plastikos chirurgas Dr. Jonas Drąsutis
Palangoje duris atvėrusios estetinės medicinos klinikos „Perfectus Clinica“ plastikos chirurgas Dr. Jonas Drąsutis

Estetinė medicina šiandien užima itin svarbią vietą grožio pasaulyje, na, o botulino toksino ir hialurono rūgšties užpildų injekcijos – pačios populiariausios procedūros. Sunku paskaičiuoti, kurios estetinės korekcijos naudojant hialurono rūgšties užpildus yra statistiškai dažniausios, tačiau į pirmąjį penketuką neabejotinai patenka lūpų apimties ir formos korekcija. Šios estetinės procedūros atliekamos taip dažnai, kad visuomenėje atsirado daugybė gąsdinančių mitų. Būtent apie juos ir kitus aktualius lūpų putlinimo klausimus kalbamės su pajūrio sostinėje, Palangoje, duris atvėrusios estetinės medicinos klinikos „Perfectus Clinica“ plastikos chirurgu Dr. Jonu Drąsučiu.

 Jonai, kokių klaidingų įsitikinimų apie lūpų korekcijas girdite dažniausiai? 

– Daugelis žmonių turi susidarę klaidingą nuomonę, kad hialurono rūgšties injekcijos į lūpas sukuria nenatūralų lūpų vaizdą, ir jos tampa dirbtinai išpūstos bei akivaizdžiai pastebimos aplinkiniams, tačiau tiesa yra visai kitokia. Lūpas galima koreguoti labai subtiliai ir nepastebimai. Tokiu atveju moteris atrodo tiesiog su pilnesnėmis, simetriškomis bei drėgnesnėmis lūpomis, o aplinkiniai nė neįtaria apie atliktą procedūrą. Lūpų korekcijos rezultatas iš tiesų priklauso nuo daugelio faktorių.

Kokių?

– Pirmiausia, kiekvienas specialistas, atliekantis procedūrą, turi savo braižą. Taigi rezultatui, neabejotinai, turi įtakos pasirinktas specialistas. Jei specialistas turi mažai patirties, tikėtina, kad žmogus nebus 100 proc. patenkintas. Be to, kaip minėjau, net ir patyrę specialistai skiriasi injekcijų atlikimo technika, taigi ir rezultatai po procedūros būna skirtingi. Kartais susidaro įspūdis, kad Lietuvoje yra daugybė specialistų. Socialiniuose tinkluose ar internetiniuose portaluose apstu skelbimų, kviečiančių pasidaryti lūpų korekciją, tačiau svarbu žinoti, kad Lietuvoje šias procedūras gali atlikti tik gydytojai, o jų, atliekančių šias korekcijas, tikrai nėra tiek daug, kiek skelbimų. Nei slaugytojos, nei kosmetologės, turinčios medicininį išsilavinimą, neturi teisės to daryti.

Lūpų korekcijos rezultatas taip pat priklauso nuo naudojamo hialurono rūgšties preparato. Labai svarbu rinktis tik kokybiškus, sertifikuotus ir patikrintus preparatus. Nerekomenduoju eksperimentuoti ir gundytis pigiais produktais bei leisti juos į savo kūną. Kokybiškas hialurono rūgšties produktas turi savo kainą, nes kompanija, kuri jį pagamino, daug investuoja į medicininius tyrimus, 

įrodančius produkto saugumą. Nekokybiški užpildai gali sukelti uždegiminių procesų ir padaryti nepataisomos žalos.

Rezultatas labai dažnai priklauso ir nuo paties paciento. Pasitaiko atvejų, kai merginos, neseniai pasikoregavusios lūpas, netrukus ir vėl grįžta pas specialistą, nes nori didesnės apimties. Kartais tai įvyksta vos po poros mėnesių nuo pirminės injekcijos, todėl visuomet rekomenduoju išlaukti, kol užpildai bus suskaidyti, jų nebeliks organizme ir tik tada atlikti pakartotines korekcijas. Jeigu lūpų injekcijos bus atliekamos kas kelis mėnesius, ateis diena, kai jos atrodys nenatūraliai.

Na, ir, galų gale, lūpų korekcijos rezultatas labai priklauso nuo pačių lūpų. Jeigu mergina iš prigimties turi asimetriškas lūpas, jas koreguoti gali būti sudėtingiau. Kartais net ir po injekcijų išlieka lūpų asimetrija. Būtent todėl rekomenduoju rinktis patikimą ir itin patyrusį specialistą. Žinoma, retkarčiais net ir labai patyrusiam specialistui pasitaiko, kad po procedūros žmogų tenka išleisti su laikinai asimetriškomis lūpomis. Taip gali nutikti, jei dūrių metu lūpos ima smarkiai kraujuoti. Tuomet sunku suprasti, ar viena lūpos pusė padidėjo dėl to, kad suleista hialurono rūgšties užpildų, ar dėl to, kad susikaupė nedidelis kraujo kiekis. Tokiais atvejais svarbu laiku sustoti ir nesistengti koreguoti susidariusios asimetrijos. Pratęsti procedūrą rekomenduoju ne anksčiau nei po dviejų savaičių, kai lūpų patinimas atslūgsta ir tampa matomas tikrasis rezultatas. Jei po procedūros lūpos yra nelygios, nereiškia, kad procedūra atlikta nekokybiškai, tačiau gali būti, kad procedūra komplikavosi ir jos metu buvo daugiau kraujavimo nei įprastai.

Ką tokiu atveju daryti?

– Kaip minėjau, svarbu prisiminti, kad tik licencijuotos įstaigos gydytojai gali atlikti hialurono rūgšties injekcijas, nes tik jie imasi ir komplikacijų po estetinių injekcijų sprendimų. Kiekvienas specialistas kartais susiduria su mažesnėmis ar didesnėmis komplikacijomis, tačiau medicininis išsilavinimas suteikia žinių, kaip šias komplikacijas pašalinti. Nepatyrusio specialisto rankose hialurono rūgšties švirkštas gali turėti labai liūdnų pasekmių.

Reziumuodami patarkite, kaip išsirinkti patikimą specialistą?

– Renkantis specialistą, būtina išsiaiškinti, kokia jo patirtis. Svarbu suprasti, kad net ir medicininį išsilavinimą turintis specialistas gali neturėti konkrečios patirties, todėl pasidomėkite, kiek metų specialistas atlieka būtent injekcines procedūras. 

 

Nuotraukoje:  „Perfectus Clinica“ plastikos chirurgas Dr. Jonas Drąsutis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Estetinė medicina šiandien užima itin svarbią vietą grožio pasaulyje, na, o botulino toksino ir hialurono rūgšties užpildų injekcijos – pačios populiariausios procedūros. Sunku paskaičiuoti, kurios estetinės korekcijos naudojant hialurono rūgšties užpildus yra statistiškai dažniausios, tačiau į pirmąjį penketuką neabejotinai patenka lūpų apimties ir formos korekcija....


Smurtas ir priekabiavimas – žmogaus teisių pažeidimas, darantis žalą tiek darbuotojams, tiek visos įmonės, įstaigos ar organizacijos gerovei.


Kas yra celiulitas žino ar bent jau girdėjo apie tai kiekviena moteris. Tai išties labai nemalonus ir varginantis odos defektas. Nors ilgą laiką celiulitas buvo priskiriamas vyresnio amžiaus moterims, pastaruoju metu apelsino žievele skundžiasi vis jaunesnės merginos.


Kolektyvinės apsaugos statiniai yra skirti laikinam gyventojų prieglobsčiui. Šie pastatai yra žymimi specialiuoju ženklu – lygiakraštis mėlynas trikampis oranžinio fono kvadrate, apibrėžtame mėlynos spalvos rėmeliu.


Kolektyvinės apsaugos statiniai yra skirti laikinam gyventojų prieglobsčiui. Šie pastatai yra žymimi specialiuoju ženklu – lygiakraštis mėlynas trikampis oranžinio fono kvadrate, apibrėžtame mėlynos spalvos rėmeliu.


Labai svarbu suvokti, jog žmogaus kūnas yra ypatingai trapus, todėl svarbu juo tinkamai rūpintis. Būtent tai reiškia, jog nesvarbu, ar tai yra vidiniai organai, ar išorinės kūno dalys, tačiau visam kūnui reikia įvairių specialių medžiagų, kurios palaikytų mūsų sveiką būseną ir gyvenimo kokybę. Viena iš tokių medžiagų yra laikoma hialurono rūgštis, kuri žinoma, kaip lygios ir stangrios odos...


Kai ketinate įsirengti naujus namus arba pertvarkyti ir renovuoti turimus namus, greičiausiai neapseisite be plytelių. Nors plytelių pasirinkimas nebūtinai bus pirmas ir svarbiausias dalykas, esantis planuojamų atlikti darbų sąraše, tačiau žinoti svarbiausią informaciją apie plyteles – reikėtų. Susipažinkite su mūsų parengtu plytelių vadovu, kuriame viskas, ką reikia žinoti apie...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Kol Europos Sąjungos strategai laužo galvas, kaip priartinti Europą ir Europos Sąjungą (ES) prie kiekvieno jos miestelio, net tokio mažo kaip Palanga, europarlamentaras Algirdas Saudargas (taip, jis – pirmasis   nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministras, stovėjęs prie šalies užsienio politikos vairo 1990-1992, taip pat 1996-2000 metais) apie Lietuvos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius