Eurobuse palangiškiai glostė pluoštus eurų

Palangos tiltas, 2014-09-01
Peržiūrėta
1288
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Eurobuse palangiškiai glostė pluoštus eurų

Informacinę kampaniją apie euro įvedimą Lietuvoje vykdantis Eurobusas lankėsi Palangos savivaldybėje. Į Palangą ir Šventąją atvykusi specialistų komanda suteikė gyventojams aktualią informaciją, kvietė dalyvauti interaktyviose veiklose. Planuojama, kad iki lapkričio mėnesio pradžios Eurobusas aplankys visas 60 Lietuvos savivaldybių, kuriose surengs po 3 renginius skirtingose savivaldybės vietose.

Buvusi matematikos mokytoja palangiškė Aniceta prie Eurobuso stabtelėjo užduoti kelis jai rūpimus klausimus apie eurą: „Šiandien su kaimynu ilgai diskutavome apie euro banknotus. Dabar žinau man rūpimus atsakymus, tad sutikusi kaimyną viską paaiškinsiu ir jam“. Šventojoje sutiktam pensininkui Petrui, pademonstravusiam puikias žinias apie euro įvedimą, buvo įteiktas naudingas suvenyras – kišeninis padidinamasis stiklas. „Turėjau progą pasitikrinti savo žinias, o suvenyras neleis pasiklysti kainose“, – šypsojosi Petras.

Po Lietuvos miestelius keliaujančio Eurobuso tikslas – informuoti gyventojus svarbiausiais su euro įvedimu susijusiais klausimais. Gyventojai gali sužinoti ne tik kur, kada ir kaip reikės išsikeisti litus į eurus, bet ir pamatyti, kaip atrodys euro banknotai, pasitikrinti savo žinias apie kitas euro zonos šalis.

Eurobusu po Lietuvą keliauja apmokyti, apie euro įvedimą gerai informuoti specialistai, kurie pasirengę atsakyti į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus. Pagrindinių Eurobuso komunikacinių priemonių pagalba: viktorinų, interaktyvių žaidimų „Euro ekspertas“, „Atpažink euro banknotą“, „Europa“, „Euro pirkiniai“ piliečiai gali pagilinti savo žinias ir gauti atsakymus į su euru susijusius klausimus. Žaidimai parengti patraukliai, taikant naujausias technologijas ir interaktyvius sprendimus. Tai padeda informaciją pateikti įdomiai ir žaismingai, ją lengviau įsiminti. Žaidimų dalyviai gali laimėti ir prizų.

Rugsėjo pradžioje Euroturo programą papildys seminarai gyventojams ir verslo atstovams. Iki gruodžio pabaigos 60-tyje Lietuvos savivaldybių numatyta surengti mažiausiai 70 seminarų, kurių metu į gyventojams ir verslininkams rūpimus klausimus atsakys Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Ūkio ministerijos ir kitų institucijų atstovai.

Euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 metų sausio 1 d. Ji taps devynioliktąja euro zonos nare. Euro įvedimo kursas Lietuvoje – 3,4528 lito už 1 eurą.

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie eurą teikiama interneto svetainėje www.euras.lt, taip pat nemokama telefono linija 8 800 34 528.

 

Rūta UNDRO

Finansų ministerija

Finansų ministerijos nuotraukos

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį sezoną Palangos reprezentaciniam krepšinio klubui „Kuršiai“ musę kandus – palangiškiai tarp 14 7bet-NKL klubų liko treti nuo galo, ištikimiausi sirgaliai širsta. „Komanda turi tokią nuostabią areną, už kurios nuomą nereikia mokėti nė cento. Kasmet iš Savivaldybės gauna 100 tūkstančių eurų paramos – net gerokai didesnės savivaldybės negali sau leisti. O rezultatai – liūdni,“ – sielojasi...


Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad šiemet keliams būtų skirta 543,2 mln. eurų. Be to, 2023 ir 2024 metais preliminariai numatyta skirti po 522 mln. eurų.


Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“ 2022 metais Lietuvoje ir užsienyje numatė 77 mln. eurų dydžio investicijas, rašoma pranešime spaudai. Dar numatyta 2 mln. eurų Palangoje, kur numatyta pradėti viešbučio paskirties su SPA projektą. 


Beveik 2 000 eurų prieš Naujuosius metus pagalbos reikalingiems palangiškiams išdalinęs Paulius Rojus, įmonės „Pajūrio šaltinis“ direktorius, kaip visada buvo kuklus kalbėdamas su „Palangos tiltu“ apie savo geradarystę. „Gera yra gera daryti. Man smagiau duoti nei pačiam imti. Paprastai man pakanka kelių minučių pašnekesio su žmogumi, kad galėčiau įsivertinti jo ar jos tikslus, poreikį...


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Šiemet Palangos muzikinis fontanas „surinko“ 3 650 eurų pajamų, pernai – 3 432 eurus, užpernai – 4773 eurus. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Gediminas Valinevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius, daugiausiai muzikinio fontano melodijų užsakoma liepos mėnesį, tačiau komunalinio įmonė neturi duomenų, kokios melodijos yra...


Informacinę kampaniją apie euro įvedimą Lietuvoje vykdantis Eurobusas lankėsi Palangos savivaldybėje. Į Palangą ir Šventąją atvykusi specialistų komanda suteikė gyventojams aktualią informaciją, kvietė dalyvauti interaktyviose veiklose. Planuojama, kad iki lapkričio mėnesio pradžios Eurobusas aplankys visas 60 Lietuvos savivaldybių, kuriose surengs po 3 renginius skirtingose...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius