Palanga vilai „Auska“ ieškos nuomininko: 119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2021-04-06
Peržiūrėta
2509
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga vilai „Auska“ ieškos nuomininko: 119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį

119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso būdu 2 metams su galimybe pratęsti nuomos sutartį 2 kartus po 1 metus.

Prabangią 1973 m. statytą 4 tūkst. 558,12 kv. m ploto ir beveik 22 ha pušyno supamą vilą patikėjimo teise ją valdęs Turto bankas pernai rugpjūtį buvo įtraukęs į privatizuojamų objektų sąrašą, o spalio pradžioje Vyriausybė iš šio sąrašo išbraukė. Lapkričio mėnesį Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą sutikti perimti Palangos miesto savivaldybės nuosavybėn valstybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį, ilgalaikį materialųjį ir trumpalaikį turtą, esantį Vytauto g. 11, savarankiškoms savivaldybės funkcijoms: vaikų ir suaugusiųjų neformaliojo švietimo organizavimui, vaikų ir jaunimo užimtumo organizavimui, socialinių paslaugų planavimui ir teikimui, gyventojų bendrosios kultūros ugdymui ir etnokultūros puoselėjimui, kūno kultūros ir sporto plėtojimui, gyventojų poilsio organizavimui, sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymui ir šios veiklos organizavimui įgyvendinti.

Perėmus nekilnojamąjį turtą – pagrindinį poilsio pastatą, teniso kortus, pastatą – pavėsinę (šašlykinę), sargo namelį bei kitus inžinerinius statinius, kurių bendra įsigijimo vertė 737 tūkst. 625,92 Eur, o likutinė vertė – 691 tūkst. 11,86 Eur, perimtas ir ilgalaikis materialusis turtas – Svajūno Armono paveikslas „Vakaras“, kurio įsigijimo vertė 318,69 Eur, likutinė vertė – 0,29 Eur. Trumpalaikio turto, įgyto už 8 tūkst. 874,5 Eur, o dabar bevertinamo 0 eurų, sąraše – 63 paveikslai. Visas minėtas turtas miestui perėjo su nuomininkais – 2011 m. pavasarį vila buvo išnuomota UAB „Ambra investicijos“, nuomos sutartis galioja iki balandžio pabaigos.

Nors tarybos sprendimas buvo priimtas lapkričio mėnesį, faktine viso turto savininke Savivaldybė tapo tik šių metų kovo 12 d., nes užtruko turto registravimas. Tačiau dar sausio 18 d. viešojo pirkimo būdu buvo nupirkta „Auskos“ galimybių studijos ir investicijų projekto parengimo paslauga. Galimybių studija turėtų būti parengta iki vasaros, ją ketinama pristatyti visuomenei, su kuria žadama tartis ir dėl būsimos „Auskos“ paskirties.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, koks sprendimas bebūtų priimtas, teks rengti ir naujus teritorijų planavimo dokumentus, ir atitinkamai paskirčiai pritaikomo pastato rekonstrukcijos projektą – visa tai gali užtrukti ir porą, ir daugiau metų, o laikyti pastatą tuščią ir mokėti už jo priežiūrą iš miesto biudžeto būtų netaupu. Todėl nuspręsta ieškoti nuomininko.

Palangos savivaldybės tarybos nariams kilo klausimų, kodėl tokia didelė nuomos kaina ir gal vertėjo skelbti viešą aukcioną nuomai. Sprendimo projektą pristatęs Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas paaiškino, kad kaina skaičiuota vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo nuostatomis. Kitas klausimas, kurį kėlė politikai – kodėl nebuvo atliktas meno kūrinių įvertinimas? Nes kas gali garantuoti, kad būsimi nuomininkai neparduos, pavyzdžiui, tų paveikslų, kurių kaina dabar tikrai ne 29 centai? Reaguodamas į šias pastabas meras Š. Vaitkus pateikė pasiūlymą išbraukti iš nuomai teikiamo turto sąrašo paveikslus, kurie galėtų būti laikinai perduoti saugoti Palangos kurorto muziejui, tačiau šį pasiūlymą taryba atmetė.

Livija Grajauskienė

Pajūrio naujienos žurnalistė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausybė trečiadienį nusprendė Palangos savivaldybei 10-čiai metų paskolinti iki 451 tūkst. eurų. Miestas lėšas ketina skirti dviem projektams – komunalinių atliekų rūšiavimo konteineriams ir dalies gatvių apšvietimui modernizuoti.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 470 tūkst. eurų  gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos apie 1,2 tūkst. palangiškių. 


Palangos policija sulaikė ir į areštinę uždarė girtą 17-metį, kuris naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėdamas pridarė žalos už 12,5 tūkst. eurų.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad apie 470 Palangos m. gyventojų gegužės – birželio mėn. sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (toliau – GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki š. m. gegužės 2 d. Palangos m. gyventojai už praėjusius metus bendrai skolingi per 330 tūkst....


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienas asmuo kaltinamas iš vartojimo kreditų įmonių apgaule pasisavinęs beveik 23 tūkst. eurų, o kitas – ėmęs kreditus žmonėms sukčiaudamas.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Liepos 18-osios naktį, apie 02.07 val., pastebėta, kad Palangoje, Žemaičių g., iš daugiabučio namo kiemo, pavogtas automobilis BMW. Žala – 110 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė delfi.lt


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius