470 tūkst. eurų – tiek GPM permokų jau sugrįžo Palangos m. gyventojams

Palangos tiltas, 2023-03-31
Peržiūrėta
4977
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

470 tūkst. eurų – tiek GPM permokų jau sugrįžo Palangos m. gyventojams

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 470 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos apie 1,2 tūkst. palangiškių. GPM permoka, pateikus metines pajamų deklaracijas, gyventojui gali susidaryti dėl pritaikyto mažesnio nei priklauso metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) bei kitų priežasčių.

Paaiškiname, kad NPD dydis tiesiogiai priklauso nuo gaunamo darbo užmokesčio dydžio, tad, jei per metus gyventojas gavo ne tik darbo užmokestį, bet ir kitų apmokestinamųjų pajamų, metams pasibaigus NPD yra perskaičiuojamas. Paaiškėjus, jog pasinaudota mažesniu nei priklauso metiniu NPD, susidaro grąžintina GPM suma, o pasinaudojus didesniu nei priklauso metiniu NPD, mokesčio skirtumą gyventojas turi padengti.

GPM permoka taip pat gali susidaryti, kai deklaruojamos mokestį mažinančios išlaidos: gyvybės draudimo įmokos (savo, sutuoktinio ar nepilnamečių vaikų bei vaikų vyresnių kaip 18 metų su negalia naudai sumokėtos įmokos); įmokos į III pakopos pensijų fondus; būsto kredito palūkanos (kai kreditas gautas iki 2009 metų sausio 1 dienos); studijų ar profesinio mokymo pagal formaliojo profesinio mokymo programą įmokos, nepriklausomai, kurios pakopos yra studijos (jeigu tam tikslui paimta iš kredito įstaigos paskola, tai iš pajamų gali būti atimta tik per mokestinį laikotarpį grąžinta šios paskolos dalis).

Iki kovo 31 d. metines pajamų deklaracijas pateikė per 1,7 tūkst. (30 proc. visų pareigą turinčių) Palangos m. gyventojų, turtą deklaravo apie 130 (18 proc. visų pareigą turinčių). Turimais VMI duomenimis, deklaruoti praėjusių metų pajamas iš viso turi apie 5,7 tūkst. Palangos m. gyventojų, turtą – apie 720. 

Primename, kad deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius, taip pat deklaruoti turtą reikia iki gegužės 2 d. Laiku ir teisingai pajamas deklaravusiems gyventojams GPM permokos grąžinamos iki liepos 31 d. Priminimus apie anksčiau nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“. 

Klaipėdos AVMI primena, kad visa informacija apie deklaravimą VMI internetinėje svetainėje adresu www.vmi.lt >Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu bei pateikus klausimus skaitmeniniam asistentui Simui. Išsamius gidus, kaip pildyti pajamų deklaraciją, rasite VMI Youtube kanale, kur parengtas ir teminis aktualių seminarų grojaraštis. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Gyventojams, norintiems pasikonsultuoti mokesčių klausimais telefonu 1882 (8 5 2605 060) nebūtina laukti eilėje – užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku. Taip pat Mano VMI identifikavimo telefonu paslaugą pasirinkę gyventojai konsultacijų telefonu sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia skambutį į eilės priekį. 

Primename, jog neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777 > Pajamų deklaravimas (spausti 1). Atkreipiame dėmesį, kad atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui čia.

 

Laima Domarkienė 

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę Vakarų Lietuvoje per parą iškritus viso lapkričio mėnesio kritulių normai, „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad patirtų nuostolių suma jau siekia beveik 90 tūkst. eurų sumą.


Vyriausybė trečiadienį nusprendė Palangos savivaldybei 10-čiai metų paskolinti iki 451 tūkst. eurų. Miestas lėšas ketina skirti dviem projektams – komunalinių atliekų rūšiavimo konteineriams ir dalies gatvių apšvietimui modernizuoti.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 470 tūkst. eurų  gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos apie 1,2 tūkst. palangiškių. 


Palangos policija sulaikė ir į areštinę uždarė girtą 17-metį, kuris naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėdamas pridarė žalos už 12,5 tūkst. eurų.


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienas asmuo kaltinamas iš vartojimo kreditų įmonių apgaule pasisavinęs beveik 23 tūkst. eurų, o kitas – ėmęs kreditus žmonėms sukčiaudamas.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Liepos 18-osios naktį, apie 02.07 val., pastebėta, kad Palangoje, Žemaičių g., iš daugiabučio namo kiemo, pavogtas automobilis BMW. Žala – 110 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė delfi.lt


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius