„Europrotų“ mūšių banga atsirito ir iki Palangos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-12-10
Peržiūrėta
2067
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pagrindinį prizą – stalo žaidimą „Europa“ – K.Rudys įteikė „Rakūnų“ komandai.
Pagrindinį prizą – stalo žaidimą „Europa“ – K.Rudys įteikė „Rakūnų“ komandai.

Ne pirmi metai Lietuvoje populiaraus žinias, atmintį bei išmonę leidžiančio pasitikrinti žaidimo, seniau sąlyginai vadinto „Protų mūšiais“, dabar gi pakrikštyto „Europrotai“, mat visi užduodami klausimai vienaip ar kitaip susiję su Europos Sąjunga, banga atsirito ir iki Palangos. Visą praėjusį mėnesį trečiadieniais žaidimo turai vyko besirungiančius priėmusioje Palangos viešojoje bibliotekoje.

Rudens sezonas
Palangiškiai „Europrotų“ mūšiuose rungėsi antrą kartą. Pirmąkart varžytuvės rengtos pavasarį. Kaip sakė žaidimui dirigavę Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys bei Vaikų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Monika Rukšėnienė, iš pradžių buvo galvota rinktis kokioje nors kavinėje – tokios patirties esama, tarkim, Klaipėdoje. Tačiau, visų pirma, ne tiek jau daug palangiškių norėjo varžytis dėl „Europortų“ nugalėtojų vardo, antra – rinktis kavinėje ne toks jau pigus malonumas. Tad nuspręsta, kad žinių tikrinimą verta surengti informacijos „talpykloje“ – bibliotekoje. Panašu, kad neapsirikta: atmosfera, kaip teko įsitikinti stebint finalinę žaidimo rungtį, buvo išties puiki: būta visų galimybių ir susikaupti, ir smagiai atsipalaiduoti geriant arbatą bei skanaujant pačių išsikeptų pyragų, kol žaidimo vedėjai skaičiavo taškus, kuriuos komandos užsidirbdavo atsakiusios į ekrane pateikiamus klausimus.
Vadinamajame rudens sezone rungėsi trys komandos. Jauniausi – „Lazeriai“. Šioje komandoje susibūrė Senosios gimnazijos dvyliktokai Ernesta, Rasa, Kornelija, Monika, Tautvilas bei Martynas. Nors jauniausi amžiumi, „Lazeriai“ – Palangos „Europrotų“ žaidimų senbuviai, nes žaidė ir pavasario sezono rungtyje.

Trys komandos
Bene labiausiai patyrusi komanda, dalyvavusi ir Klaipėdoje vykusiuose mūšiuose, – „Kompanija“. Čia susibūrė šaunios ponios Regina, Eglė, Rasa ir Janina, priėmusios į savo būrį jaunąjį Bronių. Moterys sakė, kad ir Palangoje galima susirungti vadinamuosiuose protų mūšiuose sužinojusios per vieną iš TAU paskaitų.
Trečioji komanda intriguojančiu pavadinimu „Rakūnai“ (pasirodo, esama taip vadinamų meškėnų) taip pat susibūrė paskutinę dieną prieš pat rudens sezono pradžią. Joje – Paulius, Kenija, Vytenis ir Asta kartu su ponu Jonu. Intrigavo ne tik komandos pavadinimas, bet ir tai, kad didžioji jos narių dalis kartu su „Kompanijos“ damomis taip pat žaidė ir Klaipėdoje. Be to, komandas sieja giminiški ryšiai: „Kompanijoje“ žaidžia mama, „Rakūnuose“ – du sūnūs ir marti. Čia derėtų paminėti, jog ir „Lazerių“ komandoje būta „Kompanijos“ atžalos.
Finalinėje rungtyje, kaip ir prieš tai buvusiosiose, būta penkių turų, kuriuose reikėjo atsakyti į dešimt klausimų. Taip „sukrito“, kad užduotys buvo tokios: įvairūs klausimai; klausimai skirti ekonomikos (išvydus ekrane užrašą „ekonomika“ žaidėjai graudžiai dūsavo) bei mokslo sritims; paveikslėliuose pateikiamos užduotys (derėjo atspėti, pavyzdžiui, koks automobilis nuotraukoje ar koks dailininkas nutapė demonstruojamą paveikslą) bei vadinamasis muzikinis turas, kuriame reikėjo įvardinti, kokie dainininkai ar grupės atlieka kūrinį, kurio ištrauka skambėjo salėje, iš kokio filmo garso takelis ar koks žymus veikėjas sako kalbą.

Palangos „Europrotai“ – „Rakūnai“
Po kiekvieno turo ekrane buvo rodomi teisingi atsakymai, ir kol M. Rukšėnienė skaičiuodavo komandų uždirbtus taškus, dalyviai linksmai komentuodavo savo teisingus ar neteisingus atsakymus. Kartais, jeigu tie atsakymai būdavo itin smagūs, jie būdavo pacituojami – komandų nedaug, atmosfera praktiškai šeimyninė, tad galima ir kiek nukrypti nuo griežto reglamento. Iš tokių smagesnių atsakymų įstrigo variacijos tema „Kokio jūrų gyvūno vardu buvo pavadintas karas, 1611-1613 metais kilęs tarp Švedijos ir Danijos karalysčių?“. Komandos įvardijo ir ruonį, ir menkę, ir silkę, tačiau tikrojo gyvio – kalmaro, – kurio vardu ir žinomas minėtasis karas, nepaminėjo.
Po daugiau nei dvi valandas trukusio mūšio paaiškėjo, kad aštriausi Palangos „Europrotai“ susibūrė į „Rakūnų“ komandą, kuri pirmavo visų etapų metu. Nugalėtojams įteiktas stalo žaidimas, kurį žaidžiant taip pat reikia žinių ir išmonės. Antrojoje ir trečiojoje vietoje likusių komandų – „Kompanijos“ ir „Lazerių“ – nariams, kaip, beje, ir nugalėtojams, K.Rudys įteikė palangiškio rašytojo Leono Kiauleikio knygas.
Po mūšio, sveikindami vieni kitus, aptardami sudėtingesnius klausimus, vykusius ar nevykusius atsakymus, komandų nariai vienu balsu tvirtino, jog atmosfera bibliotekoje buvusi puiki, ir jie šauniai praleidę laiką.
O „Kompanijos“ ponios apibendrino: mūšiai buvo labai draugiški, smagu buvo kartu vakaroti ir tuo pačiu pasitikrinti žinias. Palangoje esą žaisti buvo šauniau nei Klaipėdoje. Ir jei ateinantį sezoną biblioteka vėl įsileis žaidėjus, jos ir vėl ateisiančios ir dar daugiau žaidėjų pasikviesiančios.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 2 d. (penktadienį) 17.30 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų mokytojai ir mokiniai kviečia į koncertą ,,Kalėdų stebuklas“. 


Kylant Euribor ir vis netylant kalboms apie tai, kad šis rodiklis dar nepasiekė savo aukštumų, nemažai gyventojų domisi pokyčiais ir tuo, kokias pasekmes sukels tarpbankinės palūkanų normos didėjimas.


Populiariausia Lietuvoje mobilioji lojalumo programėlė „Lidl Plus“, šiandien švęsdama vienerių metų sukaktį, užbaigia ir dosnų, mėnesį laiko trukusį gimtadienio žaidimą.


Visą spalio mėnesį Palangos gyventojai ir lankytojai turės progą susipažinti su kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos architektūrinio konkurso dalyvių projektais. Darbai š. m. spalio 1-31 d. eksponuojami Palangos miesto viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga), trečiame aukšte. Lankytojai juos gali apžiūrėti kasdien, išskyrus sekmadieniais, bibliotekos darbo valandomis – 10-19 val....


Praėjusį savaitgalį į kurortą sugužėjo tūkstančiai žmonių. Kurorto šventės ir „Sportas visiems“ festivalio metu vyko šimtas renginių įvairiuose miesto kampeliuose. Jie, be abejo, atviliojo daug žmonių. Tačiau vasariška šiluma lietuvius lepina jau visą mėnesį. Verslininkai džiūgauja, tačiau baiminasi, jog atėjus kalendorinei vasarai viskas gali ir...


Baigiantis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariajam sezonui, Palangos reprezentacinis krepšinio klubas „Palanga“  rodo vis brandesnį žaidimą, o prie komandos sėkmės svariai prisideda ir du komandos legionieriai amerikiečiai: Reginaldas Simpsas ir ypač Titus Robinsonas. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su R. Simpsu, prisijungusiu prie komandos...


Amerika manęs nepaliauja stebinusi: grožiuosi ir nuoširdžiai stebiuosi amerikiečių kruopštumu ir savitai tvarkoma aplinka. Aplinkos tvarkymo klausimai sprendžiami praktiškai – nesudėtingai ir įdomiai. Daugelis jų aplinkos puošimo detalių labai panašios į mūsiškes. Pavyzdžiui, nepaprastai išradingai tam panaudojami gamtoje natūraliai...


Daugiabučių kiemuose – modernios vaikų žaidimo aikštelės  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose intensyviai triūsia kurorto komunalininkai – rengiami pagrindai naujoms, modernioms vaikų žaidimo aikštelėms.


„Europrotų“ mūšių banga atsirito ir iki Palangos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 10 | Rubrika: Miestas

Ne pirmi metai Lietuvoje populiaraus žinias, atmintį bei išmonę leidžiančio pasitikrinti žaidimo, seniau sąlyginai vadinto „Protų mūšiais“, dabar gi pakrikštyto „Europrotai“, mat visi užduodami klausimai vienaip ar kitaip susiję su Europos Sąjunga, banga atsirito ir iki Palangos. Visą praėjusį mėnesį trečiadieniais žaidimo turai vyko...


Atšilus orams visi su malonumu traukia į gamtą. Mažiesiems, gyvenantiems miesto teritorijoje, didžiausia pramoga – žaidimų aikštelės. Tačiau ne visuomet jos „pasiruošusios priimti“ mažuosius – dažnai yra tapusios šunų vedžiotojų ir stikliuko kilnotojų susibūrimo vietomis. Metams bėgant šių aikštelių niekas netvarkė. Ką jau kalbėti apie visišką atnaujinimą. Natūralu, kad jos nusidėvėjo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius