Fontanas ir linksma nuotaika- svečiams, vietiniams- apdergti kiemai

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-08-21
Peržiūrėta
449
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Fontanas ir linksma nuotaika- svečiams, vietiniams- apdergti kiemai
  Į sutvarkytą Jūratės gatvę ir joje atidarytą muzikinį fontaną plūstelėjo minios kurorto svečių. Kol miesto valdžia džiaugiasi tolygiau pasiskirsčiusiais žmonių srautais, Jūratės ir aplinkinių gatvių senieji gyventojai spjaudosi – užmigti dėl garsios fontano muzikos ir dėl klyksmų iš prie Senosios gimnazijos pastatytų atrakcionų galima tik po vidurnakčio. Valdžiai nesumojus pastatyti tualeto prie fontano, pramogų ieškotojai dergia Jūratės, J. Biliūno, Gintaro ir kitų aplinkinių gatvių gyventojų kiemus.

  Cypimas ir klykimas

 

  „Pastačius fontaną, gyvenimas tapo neįmanomas: ūžia, kaip visada, ne tik nuo J. Basanavičiaus gatvės, bet dabar turime iki vidurnakčio ir muzikinį „radiją“ su iki kaulo įgrisusiomis tomis pačiomis melodijomis nuo Jūratės gatvės – muzikinio fontano. O kur dar klyksmai ir cypimas iki vėlumos nuo atrakcionų šalia gimnazijos. Į mane, kaip visur lendantį, jau kreipėsi dešimtys aplinkinių namų – ir J. Biliūno g. 11, kuriame gyvenu – gyventojų dėl padidėjusio triukšmo. Net poilsiautojai nenori čia daugiau nuomotis būsto“, – pasakojo miesto aktyvistas, buvęs savivaldybės Tarybos narys Pranciškus Samauskas. Anot jo, pernai „muzikantai“ J. Basanavičiaus gatvėje buvo „šiek tiek sutramdyti“, bet šiemet vėl radijas „veikia“ visu garsu.

  Užmiršo dalį gyventojų

 

 „Meras giriasi, kad sureguliavo pėsčiųjų srautus mieste, kad miestas tapo patrauklesnis – nesiginčiju, tiesos yra. Bet blogai, kad jis vardan miesto interesų užmiršo dalį jo gyventojų – paleidus muzikinį fontaną, gyvename „bardake“: užmigti gali tikėtis tik po vidurnakčio dėl triukšmo, ypač daug klykia ir cypia vaikai – baisu“, – piktinosi garbaus amžiaus palangiškis. Anot jo, tokie skundai nėra vieno ar kelių žmonių: „Tegul miesto valdininkai pasikalba su Jūratės, J. Biliūno, Gintaro ir kitų gatvių gyventojais, ypač gyvenančiais daugiabučiuose, išgirs tą patį. Žmonės iš tų gatvių pas mane, kaip visur lendantį, eina su skundais būriais. Aš jiems sakau: „Gi valdžioje nesu – kreipkitės į valdžią.“

  Kreipsis į valdžią

 

 P. Samauskas rengia kreipimąsi į miesto savivaldybės administraciją ir merą dėl, anot jo, „nepakeliamos padėties“. „Nors būtų pastatę kokį nors kilnojamą tualetą prie muzikinio fontano. Dabar visi eina nusičiurkšti ar nusidrėbti po langais – radome kažkokius vyriškus „triusikus“, baisu pasakyti, „prikakotus“, – pasakojo vyras. Pasak jo, muzikinio fontano Jūratės gatvėje niekada nebuvo ir planuojama. Buvo planuotas paminklas Kęstučiui ir Birutei. „Akivaizdu, kad nugalėjo pinigai – atsirado landus verslininkas: kažkas gauna nemažus pinigus iš to. Miestas nuėjo pasipelnymo keliu, užmiršdamas savo ilgai brandintus ketinimus ir, aišku, vietos gyventojų interesus, – įsitikinęs visuomenininkas. – Tik atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir Vladimirui Iljičiui Leninui išsikėlus į Grūto parką, toje aikštėje buvo numatyta iki 2009 metų pastatyti Kęstučiui ir Birutei paminklą, kurį sukūrė skulptorius Vincas Grybas. Dar 2007 metais buvo patvirtinta 13 asmenų komisija, kuriai buvo pavesta pritaikyti ir paruošti paminklo pastatymo projektą. Tai būtų buvęs pats racionaliausias sprendimas, kuriam pritarė ir miesto visuomenė. Aikštę aptvėrus tvora, gyventojai manė, kad ruošiamasi paminklo statybai, tačiau netrukus paaiškėjo, kad čia ruošiama vieta muzikiniam fontanui. Tai – klaida. Muzikinis fontanas turėjo iškilti skverelyje priešais Kurhauzą. Labai daug palangiškių sako, kad ten jam – tinkamiausia vieta“.

  Antrasis triukšmo židinys

 

 Žinia, muzikinio fontano pastatymas ilgai „buksavo“. „Atrodo, kad visi pagoniški dievai buvo nusistatę prieš jį ir jie trukdė vykdomiems darbams, – sako P. Samauskas. – Atidarant fontaną miesto meras tvirtino, kad suremontavus Jūratės gatvę ir atidarius fontaną, ši gatvė taps ramiu kampeliu, kur mamos, nemėgstančios J. Basanavičiaus šurmulio, stums vežimėlius ar vaikščios su vaikais. Buvo tikėtasi, kad vieta taps ramesnių susibūrimų, šeimų su vaikais pamėgta pasivaikščiojimo vieta. Deja, pastačius fontaną, gatvė tapo antrasis triukšmo mieste židinys, o tai rodo, kad fontanui parinkta netinkama vieta“. Socialdemokratų sąraše į savivaldybės Tarybą praėjusį kovą dalyvavęs vyras vis tik sutinka, kad muzikinis fontanas Palangai buvo „labai reikalingas“, bet vieta buvo parinkta, kartojo, netinkama.

  Reikia labiau apriboti garsą

 

„Dabar jau – šaukštai po pietų. Tad siekiame, kad labiau apribotų tų visų sklindančių melodijų garsą. Ar būtina jas leisti garsiai? Galėtų būti tik muzikinis fonas. Dauguma vis tiek keliautų prie fontano – pamatyti jo čiurkšlių ir spalvų žaismo“, – įsitikinęs palangiškis. Jis džiaugiasi, kad po Žolinių tapo „šiek tiek“ ramiau, nors žmonių vis dar susirenka daug prie muzikinio fontano. „Kaip užvaro (Stasį) Povilaitį, taip ir verčia iš lovos. O kur dar triukšmas nuo atrakcionų? Negi daugiau neturėsime ramybės – būsime pasmerkti triukšmui ir apdergtai aplinkai?“ – retoriškai klausė P. Samauskas. Muzikinį fontaną keiksnojo ir kiti J. Biliūno g. 11 gyventojai.

  „Už fontaną baisiau atrakcionai“

 

„Laimei, kad mano langai neišeina į Jūratės gatvę, tai beveik negirdžiu tų melodijų nuo muzikinio fontano. Bet jį atidarius, visi ateina atlikti gamtinius reikalus po langais. Ir ne vaikai, o suaugusieji, neseniai aptikau vyriškus „triusikus“ po langu“, – „Palangos tilto“ korespondentui skundėsi J. Biliūno g. 11 gyventoja Marijona Gytienė. Nors ką tik buvo įkurta namo bendrija, dar nėra etatinio valytojo – moteris kol kas sutinka savanoriškai sutvarkyti namo aplinką. „Bet nežinau, ar ilgai taip tversiu – ir žmonės nevalyvi, ir šunis atveda čia reikalus atlikti. Niekas nesusirenka kakučių į maišiukus“, – pastebėjo stipriai žemaičiuojanti moteris, prieš ketverius metus atsikėlusi gyventi į Palangą. Kad pastačius muzikinį fontaną atsirado daugiau netvarkos, pastebi ir kitas namo gyventojas. „Fontanas linksmina mus, gerokai patrikdo poilsį. Truputį per garsiai jį leidžia. Galėtų ir labiau jį pritildyti. Bet daugiau triukšmo pasiekia mus nuo karuselių prie gimnazijos. Klykimas labai erzina. Fontanas nutyla, o klyksmai nuo atrakcionų sklinda“, – sakė J. Biliūno g. 11 gyventojos sūnus Artūras.

  Kreipėsi į administraciją dėl tualeto pastatymo

 

 Kai muzikinis fontanas buvo baigiamas įrenginėti, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus kreipėsi į miesto savivaldybės administraciją, kad būtų skirti pinigai pastatyti prie jo konteinerinį tualetą. „Bet kokio gi – ir biotualetų dėžučių – nepastatysi prie fontano. Konteinerinis tualetas čia būtų labiausiai tinkamas, bet jis nepigus malonumas – kainuoja apie 13-15 tūkst. eurų“, – sakė K. Skierus. Jis teigė „neatsiminąs“, kokį atsakymą išgirdo iš administracijos dėl prašymo. „Esmė, kad joks tualetas čia nestovi, o jo tikrai reikėtų. Juk nevienadienis būtų, – sutiko direktorius. – Reikės vėl užklausti administracijos vadovų.“ Papildomai kainuotų ir jo priežiūra.

   Kaip rasti aukso vidurį?

 Dar labiau sumažinti melodijų garsą K. Skierus nesutinka. „Prieš dvi savaites jau sutrumpinome fontano darbo laiką nuo vidurnakčio iki 11.30 val., taip pat pritildėme jį – dabar garsas leidžiamas maždaug 70 procentų pajėgumu. Derėtų visiems gyventojams suprasti, kad Palanga yra kurortas ir jis nėra tik pasivaikščiojimų Birutės parke vieta. Nemažai žmonių reikia pramogų, klegesio – nuo daugiau žmonių išlošia visa Palanga. Patys suprantate, rasti „aukso vidurį“ – tai yra suderinti visų interesus – nėra paprasta“, – sakė komunalininkų vadas.

 

   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visoje Lietuvoje pratęsus judėjimo tarp savivaldybių suvaržymus iki šiol ypač griežtai nuo „svetimų“ atsiribojusioje Palangoje ir toliau žadama akyla kontrolė. Tiesa, policija prie įvažiavimo kelių į kurortą ištisą parą kasdien nebudės, tačiau tokia kontrolė gali būti atnaujinama be įspėjimo. Kurorto valdžia neslepia – ne vietiniams nėra reikalo čia vykti.


Meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook paliko tokį įrašą: "Šventosios gyventojai ir čia atvykstantys svečiai jau netrukus galės džiaugtis nauja centrine miesto aikšte. Pradėtas montuoti fontanas. #ŠventojiKeičias"


Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija (LTICA), vienijanti 45 Lietuvos turizmo informacijos centrus, visą rugpjūčio mėnesį kvietė pasigrožėti po visą šalį išsibarsčiusiais fontanais, juos aplankyti kelionių po Lietuvą metu ir išrinkti gražiausią. Palangos fontanas tarp prizininkų nepateko – liko penktas....


Kurorto gyventojus bei svečius ir vėl džiugina muzikinis fontanas – Nepriklausomybės aikštėte jis vandens, muzikos ir spalvų šokiu žavi kasdien nuo 12 iki 22 val. 


Kai kuriems gyventojams kelia nerimą prie miesto fontano vykstantys darbai. Kas nutiko su fontanu? UAB „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Vidas Misiukonis ramindamas atsako, jog muzikinis fontanas konservuojamas, siekiant išsaugoti sudėtingas ir brangias fontano konstrukcijas.


Ruduo – toks metas, kuomet daugelį pradeda kamuoti bloga nuotaika, vis labiau tamsėjantys vakarai verčia vis dažniau likti namuose. Neretai kyla niūrių minčių, kamuoja slogi nuotaika. Dažnas linkęs visus šiuos simptomus skirti rudeninei depresijai. Tačiau ar tikrai įvertiname, kokia pavojinga yra ši liga, ir kaip ją atskirti nuo prastos nuotaikos? Kasmet Europoje...


  Į sutvarkytą Jūratės gatvę ir joje atidarytą muzikinį fontaną plūstelėjo minios kurorto svečių. Kol miesto valdžia džiaugiasi tolygiau pasiskirsčiusiais žmonių srautais, Jūratės ir aplinkinių gatvių senieji gyventojai spjaudosi – užmigti dėl garsios fontano muzikos ir dėl klyksmų iš prie Senosios gimnazijos pastatytų atrakcionų galima tik po vidurnakčio. Valdžiai...


Muzikinis Palangos fontanas sutiktas ovacijomis

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusio š eštadienio vakarą miestelėnai ir Palangos svečiai, kurių susirinko apie pusę tūkstančio, tapo ugnies, šviesos, muzikos ir vandens žaismo liudytojais- buvo iškilmingai atidarytas Palangos muzikinis fontanas. Modernus fontanas susirinkusiesiems pademonstravo savo techninius ir muzikinius sugebėjimus: „šoko“ pagal 10 muzikinių takelių...


Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 06 | Rubrika: Miestas

Gegužės pabaigoje po rekonstrukcijos pėstiesiems atidarytos Jūratės g. aikštėje prie Vytauto g. vėl triūsia darbininkai. Čia įrengiamas palangiškius ir svečius nustebinsiantis ir dar vienu traukos objektu tapsiantis fontanas, kurio srovės, skambant žiūrovų pasirinktoms melodijoms, kurs savąjį šokį, pašokdamos net iki aštuonių metrų aukščio.


Palangoje tvarkomos miesto gatvės ir daugiabučių kiemai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje miesto tvarkymo darbai nesustoja – darbininkai intensyviai triūsia Žvejų g. atkarpoje nuo Ganyklų g. iki Vytauto g. Dar šią vasarą rekonstruojamoje dalyje bus pakeisti gatvės ir šaligatvių pagrindai, jų dangų konstrukcijos, įrengti lietaus nuotekų surinkimo šuliniai, gatvės apšvietimo tinklai. „Kad gyventojai patirtų kuo mažiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius