G. Valinevičius: „Balsuoju taip, kaip geriau kurortui ir jo žmonėms, o ne opozicijai“

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-01-25
Peržiūrėta
1954
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gediminas Valinevičius, Palangos miesto Tarybos narys, gavęs mandatą joje pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąrašą, bet neatmetantis galimybės pakeisti partiją.
Gediminas Valinevičius, Palangos miesto Tarybos narys, gavęs mandatą joje pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąrašą, bet neatmetantis galimybės pakeisti partiją.

Toli nuo vietos politinių intrigų, labiau primenantis didmiesčio, o ne kurorto kurios nors įmonės vadovą ir neretai miesto savivaldybės Taryboje balsuojantis kitaip nei politiniai bendražygiai opozicijoje. Kas? Kas seka vietos kurorto gyvenimą, nebūtų sunkumų įvardinti politiką, kurį turiu omenyje.

Beveik dešimtmetį jau Palangoje
Gediminas Valinevičius, Palangos miesto Tarybos narys, gavęs mandatą joje pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąrašą, šypteli, paklaustas, ar susilaukia kolegų partijoje ir opozicijoje priekaištų, kad neretai balsuoja kaip Tarybos valdančiosios koalicijos atstovai.
„Kartais susilaukiu, bet aš pirmiausia žiūriu miesto, o ne partijos ar opozicijos interesų“, – prisipažįsta G. Valinevičius. Drįstu jo provokuojančiai pasiteirauti, ar laisvai balsuojant, nesvarsto jis pakeisti partinės priklausomybės.
„Gali būti visko, nors, sąžiningai kalbant, nesu kažkuo labai nusivylęs partija, kuriai priklausau. Bet apie tai, ko gero, vertėtų kalbėti šiek tiek vėliau“, – tiesiai į akis žiūri Tarybos narys, kuris vadovauja UAB „Kretingos vandenys“.
Gedimino, kaip vietos politiko patirtis, yra gan unikali – iki atsikraustymo į Palangą 2003-aisiais, jis gyveno Radviliškyje, kur buvo vietos savivaldybės Tarybos narys.
„Gavau pasiūlymą dirbti Palangoje, tapau UAB „Palangos žuvėdra“ direktoriumi. Joje išdirbau septynerius metus, – paaiškino politikas. – Esu labai laimingas, kad likimas man suteikė tokią galimybę. Stengiuosi kuo labiau pritapti prie vietos bendruomenės, būti jai ir miestui naudingas“.
Per beveik dvejus darbo metus Palangos miesto savivaldybės Taryboje jis sako nepatyręs jokių nusivylimų.
„Daugiau – atradimų. Nes Palangos specifika, ypač kalbant apie teritorijų detaliųjų planų rengimą, teritorijų planavimą, yra visai kitokia, labiau susijusi su sveikatingumo, apgyvendinimo objektais“, – sako patyręs politikas.
Pašnekovas prisipažįsta, kad dėl to, kad dirba Kretingoje, didesnių keblumų dėl to nepatiriąs.
„Tik krūvis dėl to žymiai didesnis, bet aš labai griežtai atskiriu savo politinę ir darbinę veiklą“, – teigia „tvarkietis“, kuris jau pusantrų metų dirba UAB „Kretingos vandenys“ direktoriumi.
Kretinga jau praėjusiais metais padidino vandens kainą.
„Vandens kainos kilimas – neišvengiamas ir Palangoje. Nors sprendimą tuo klausimu priimsime Tarybos posėdyje sausio 31-ąją, ir opozicija, ko gero, balsuos prieš kainos kėlimą kurorte, aš, kaip dažniausiai, balsuosiu kitaip nei ji – už kainos didinimą. Suvokiu, kad kitos išeities nėra“, – sakė pašnekovas.

Puoselėja kūrėjo, o ne stabdytojo pradą
„Gediminai, esate Tarybos opozicijoje, bet neretai balsuojate kaip valdančioji dauguma. Kodėl?“ – tiesiai šviesiai klausiu G. Valinevičiaus.
Tarsi tikėjęsis tokio klausimo, jis nusijuokia: „Taip yra dėl to, kad į visus sprendimus pirmiausia žvelgiu technokratiškai ir balsuoju taip, kaip, man regis, yra geriausia kurortui ir jo žmonėms. Balsuoti prieš vien dėl to, kad esu opozicijoje, man neatrodo labai išmintinga. Gyvenime esu kūrėjas: vadovavau įmonėms, kurios ką nors statė ir kūrė, dėl to, matyt, iki šiol manyje liko daug kūrėjo, o ne stabdytojo požymių. Negaliu balsuoti prieš sprendimus, kurie gerina miesto infrastruktūrą, verslo sąlygas“.
Dėl balsavimo „kitaip“, jis prisipažįsta, yra ne vieną kartą susilaukęs partijos bendražygių ir kolegų Tarybos opozicijoje priekaištų.
„Nebijau vėl būti balta varna: pagal nuveiktus darbus aš pozityviai vertinu kurorto mero Š. Vaitkaus ir taip pat valdančiosios daugumos darbą. Padaryta daug gražių dalykų mieste. Pažiūrėkime: „išjudintas“ ir Kurhauzas, ir Vasaros estrada, ir sporto salės statyba“, – sako pašnekovas.
Tarybos sprendimas leisti privačiam investuotojui statyti autobusų stotį prie „Statoil“ degalinės Kretingos gatvėje, ne paslaptis, susilaukė kai kurių abejonių net tarp koalicijos valdančiosios narių.
„Aš, vienintelis iš opozicijos, balsavau už autobusų stoties statybą toje vietoje, nes manau, kad toks projektas labai reikalingas Palangai. O kad stotis bus kelis žingsnius toliau nuo miesto centro – nieko baisaus. Juk paeiti kelis žingsnius – sveika, o Palangoje puoselėti ekologiją – būtina“, – sako G. Valinevičius.
Jeigu ketinate spręsti apie vietos politikų aktyvumą pagal tai, kiek sprendimų projektų jie yra pateikę, jo pavardės tokiame sąraše nerasite.
„Sprendimų projektų teikimas pirmiausia yra valdančiosios koalicijos narių reikalas. Kalbėkime atvirai: teikti opozicijai kokį nors sprendimo projektą, nesuderintą su pozicija, atrodytų tarsi pūtimas prieš vėją, – neslepia palangiškis. – Kad kur nors „užsidėčiau pliusiuką“, kad pateikiau sprendimo projektą, nematau reikalo“.

Derėtų vykdyti pasitikėjimą vieniems kitais
Paklaustas, ką derėtų taisyti Tarybos darbe, G. Valinevičius sako, kad visiems Taryboje reikėtų puoselėti „pasitikėjimo jausmą“ vieniems kitais.
„Dabar jo neretai, man atrodo, trūksta“, – sako politikas.
G. Valinevičius sako, kad Palangai derėtų labiau skatinti vietos gyventojų verslumą ir padėti verslui.
„Man teko septynerius metus vadovauti poilsio namams, ir aš savo kailiu patyriau, ką reiškia kartais labai nepalankūs, verslą gniuždantys ar jam trukdantys mokesčiai. Verslui derėtų suteikti daugiau mokestinių lengvatų. Jeigu jų būtų, įsitikinęs, kad miestas taptų labiau patrauklus investicijoms“, – sako pašnekovas.
Nors valdančiųjų koalicijos programa jau yra gerokai įpusėjusi, o pasikeitus Vyriausybei, kurorte atsirado nuogąstaujančių, kad kurorto vystymasis dėl to gali sulėtėti, G. Valinevičius nesibaimina, kad taip atsitiks.
„Juk šalyje turime tik vieną tokį kurortą prie Baltijos. Visi bet kurioje valdžioje supranta, kad jeigu bus gerai jam, bus gerai ir Lietuvai, – sako G. Valinevičius. – Bet tikiu, kad dabar merui bus sunkiau kalbėtis Vyriausybėje, bet manau, jog jis sėkmingai tai sugebės“.
Sirpstant problemoms Šventojoje, juokaudamas siūlau daug vadovaujamo darbo patirties turinčiam G. Valinevičiui tapti miestelio seniūnu ir įvesti tvarką.
Pašnekovas nusijuokia: „Aš esu labiau ūkininkas-vadovas, o ne administratorius. Bet Šventojoje reikalai turėtų būti geriau tvarkomi“.
Jeigu nebus, ko gero, šventojiškių palankumo dabartinės valdančiosios koalicijos partijos tikėtis negalės.
„Kita vertus, centrui – Palangai – visada buvo, yra ir bus skiriama daugiau dėmesio nei pakraštyje esančiai Šventajai. Tikiu, kad patvirtinus Šventosios uosto detalųjį planą (tai numatyta padaryti sausio 31-ąją įvyksiančiame Tarybos posėdyje, – aut.) „pajudės“ ir Šventosios reikalai“, – įsitikinęs G. Valinevičius, Tarybos Statybos ir miesto ūkio komiteto narys.
Anot jo, šiam komitetui tenka didžiausi darbo krūviai.

Sprendimai kartais gimsta nelengvai
„Renkamės kiekvieną pirmadienį. Vadinasi, kad Palanga vystytųsi – tenka svarstyti daug koncepcijų, įsigilinti į daug pasiūlymų“, – sako politikas.
„Deja, daug architektūros Palangoje jau yra išdarkyta, todėl komitete stengiamės, kad mūsų sprendimai toliau jos neniokotų, o, kiek leidžia mūsų kompetencija, atstatytų. Senojoje miesto dalyje, mano nuomone, neturėtų keistis architektūra, o, kaip aš vadinu, stikliniai daugiaaukščiai turėtų kilti, pavyzdžiui, šalia „Lino“, – pastebi pašnekovas.
Jis pripažįsta, kad kai kurie komitete parengti sprendimų projektai netampa „kūnu“ Taryboje.
„Vadinasi, joje yra dar įvairesnių nuomonių nei komitete, – šypteli palangiškis. – Gal kartais ir lobistai „prastumia“ savo interesus?“.
Jis pastebi, kad kartais ir bendros šnekos su Architektūros ir teritorijų planavimo skyriumi nepavyksta rasti.
Paklaustas, kokius tikslus ir užduotis keliąs sau šiems metams, G. Valinevičius sako, kad norėtų būti kuo naudingesnis miestui ir miestelėnams.
„Kiekvieno politiko ir vadovo tikslai panašūs: kad sprendimai būtų pamatuoti, orientuoti į ateitį, tenkintų, kiek tai įmanoma, gyventojų interesus“, – sakė G. Valinevičius.

Jūsų komentaras:

supratau 2013-01-26 19:07 (IP: 78.61.104.50)
taip palankiai rasoma apie opozicijos atstova , jei nors mintyse jau pasirinko konservatoriu partija .Aha ...

Lina 2013-01-26 15:58 (IP: 78.61.175.229)
Būdamas opozicijoje, nieko konkretaus nenuveiksi, tad ir negali būti, pasak Valinevičiaus, "naudingas miestui ir miestelėnams". Siūlau neužsiimti demagogija, o greičiau apsispręsti.

gugis 2013-01-26 10:22 (IP: 80.18.155.126)
labai padorus zmogus isties, toli nuo intrigu ir ne reksnys kaip advokatas

Taigi, 2013-01-25 18:03 (IP: 86.100.60.112)
-Tenugali blaivus protas,...ir Palangai bus geriau... Turėtų visi miesto Politikai atsiskaityti, o ne būti, kad "orą gadinti"...

Zoja 2013-01-25 17:07 (IP: 78.61.251.251)
Keisti tie politikai, kur daugiau duos ten ir eisiu :) Jokio stuburo.

Taip pat skaitykite


Palangos miesto vietos veiklos grupė (toliau – VVG) gavo finansavimą Palangos miesto VVG 2023- 2029 m. vietos plėtros strategijai (toliu – VPS) parengti. Palangos kurorto muziejuje prasidėjo projekto „Muziejus be kliūčių“ įgyvendinimas.  Jau visai netrukus pagal šį projektą muziejuje bus įrengta erdvė žmonėms su negalia. 


Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. 


Visas būrys klaipėdiečių darbuojasi Palangoje, tačiau toli gražu ne visi čia pritampa, o juo labiau diriguoja kitiems. Tačiau klaipėdietei, buvusiai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjai, o dabar Palangos Kultūros ir Jaunimo centro (PKJC) direktorei Vitai Petrauskienei pasisekė – Palangoje ji nardo kaip žuvis vandenyje, nors prieš beveik...


Vakar, gegužės 30 dieną, įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje socialdemokratė Svetlana Grigorian kartu su kolege socialdemokrate Renata Surblyte ir visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ atstovu Eugenijumi Simučiu pranešė, kad veiklą Palangos miesto savivaldybės Taryboje vykdys susivieniję į opozicinę „Jungtinė Socialdemokratų ir komiteto...


Toli nuo vietos politinių intrigų, labiau primenantis didmiesčio, o ne kurorto kurios nors įmonės vadovą ir neretai miesto savivaldybės Taryboje balsuojantis kitaip nei politiniai bendražygiai opozicijoje. Kas? Kas seka vietos kurorto gyvenimą, nebūtų sunkumų įvardinti politiką, kurį turiu omenyje


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 06 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius