Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-06
Peržiūrėta
2366
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.

Nesiekia pelno
Valstybinės žemės nuomos mokestis 50 proc. sumažintas Lietuvos paraplegikų asociacijai, kuri už nuomojamą 51 arą šiemet turės sumokėti per 6 tūkst. litų. Valstybinės žemės nuomos mokesčio nereikės mokėti Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai, veikiančiai kurorto centre. Iš viso mokesčio suma sudaro per 1 tūkst. litų,  o  Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapijai suteikta 14 tūkst. litų lengvata,  motyvuojant tuo, jog pastarosios ne pelno siekiančios organizacijos vykdo visuomeninę veiklą, o bažnyčia pajamas gauna tik iš aukų ir rinkliavų.

Savivaldybės įmonėms – dovanos
Akcijų turinčiai Savivaldybei priklausančioms didžiausioms ir pelno siekiančioms miesto bendrovėms „Palangos vandenys“ ir „Palangos komunalinis ūkis“ žemės nuomos mokesčio taip pat nereikės mokėti. Be to, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ nemokės ir nekilnojamojo turto mokesčio, kuris už 2008 metus siekia per 16 tūkst. litų, o valstybinės žemės nuomos mokesčio suma sudaro per 70 tūkst. litų.
Komisija fizinių ir juridinių asmenų mokesčių lengvatų prašymams nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kuriai vadovauja miesto Tarybos narys Remigijus Kirstukas,  apsvarsčiusi pateiktus prašymus, nusprendė teikti sprendimo projektą dėl mokesčių lengvatų suteikimo.

Nėra pagrindo
Savivaldybės Biudžeto skyriaus pateiktame rašte dėl mokesčių lengvatų suteikimo atskiroms miesto įmonėms pasiūlyta jų neteikti, argumentuojant tuo, jog  šiemet nesurenkami planuoti nekilnojamojo turto ir žemės nuomos mokesčiai, tokiu būdu sumažėtų mokesčių pajamų įplaukos.

Dirbo pelningai
Pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenis, nurodytos įmonės 2007 metais gavo gana dideles pajamų sumas ir dirbo pelningai – „Palangos komunalinis ūkis“ – 39,4 tūkst. litų, „Palangos vandenys“ uždirbo 5,9 mln. litų ir šia suma dengti ankstesnių metų nuostoliai. Šios įmonės yra pelno siekiančios organizacijos ir nesą jokių prielaidų pelningai dirbančioms bendrovėms suteikti lengvatas. Taip pat atkreiptas dėmesys, jog UAB „Palangos komunalinis ūkis“ 2007 metais buvo atleistas nuo visų  mokesčių.

Neatsižvelgta skaičiuojant kainas
Diskusijose bei politikų pasisakymuose dėl lengvatų suteikimo atkreiptas dėmesys, jog nustatant kainas už vandenį, būta įvairių siūlymų, kaip gyventojams pastarąsias sumažinti atsižvelgiant į bendrovių žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių dalį, kuri atsispindėtų skaičiuojamoje kainoje. Pasak opozicijos atstovo Dainiaus Želvio,  pritarti teikiamoms lengvatoms reikia, tačiau jis manąs, kad tai nesąžininga kitų kurorte veikiančių įmonių atžvilgiu. Miesto Tarybos narys Danius Puodžius, dirbantis UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vyriausiuoju inžinieriumi, posėdžiaujantiems priminė, kad įmonė Savivaldybės prašymu nemažas lėšas investavo į du konteinerinius tualetus, kurie buvo pastatyti prieškopyje, o taip pat į prekybinę įrangą, tad jo nuomone, mokesčių lengvata teiktina.

Dešimteriopai sumažinta mokesčių našta
Posėdyje  90 proc.  apskaičiuotų nuompinigių dydžio lengvatos sulaukė Palangos gintaro meistrų gildija, nuomojanti iš Savivaldybės Vytauto gatvėje esančias patalpas. Šiemet minėta organizacija atleista nuo daugiau kaip 48 tūks. litų nuompinigių mokėjimo. Kaip sakė sprendimo projektą pristačiusi Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, remiant smulkųjį verslą bei įgyvendinant  projektą „Kultūrinio turizmo Lietuvos pajūryje vystymasis integruojantis į Europos Gintaro kelią“, įrengtos demonstracinės gintaro apdirbimo dirbtuvės rekonstruotame pastate Vytauto, S.Dariaus ir S.Girėno gatvių sankirtoje.  Minėtos patalpos 5 metams išnuomotos visuomeninei organizacijai „Palangos gintaro meistrų gildija“. Pirmaisiais nuomos metais taikyta 90 proc. dydžio nuomos lengvata, antraisiais ir trečiaisiais – 80 proc., ketvirtaisiais – 70 proc. Šiemet metinis nuompinigių dydis su 70 proc. dydžio lengvata siekė per 12 tūkst. litų. Tačiau, padidėjus turto vertei, kuri skaičiuojama pagal jo paskirtį ir vietovę, 2009 metais apskaičiuotas nuompinigių  dydis siekia per 54 tūkst. litų. Be to, Gintaro meistrų gildija, pateikusi prašymą dėl mokesčių lengvatos, pažymėjo, jog dirba nuostolingai, išaugo komunaliniai mokesčiai, sumažėjo gaminių realizacija, o taip pat patyrė 30 tūkst. litų nuostolių dėl vagystės. Taip pat gildija ne tik vykdo projektą, bet organizuoja edukacines programas ir užsiėmimus Palangos vaikų sanatorijos „Gintaras“ mokiniams, bendradarbiauja su neįgaliaisiais.
Miesto valdžia pritarė visuomeninės organizacijos prašymui ir suteikė nuompinigių už patalpas 90 proc. lengvatą. Tokiu būdu, šiemet Gintaro gildija mokės per 5 tūkst. litų nuomos mokestį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šiandien, birželio 2-ąją, prasideda didžiausias kurorto festivalis, kasmet sukviečiantis gausybę miesto svečių, „Myliu Palangą 770”. 


Nutikus ekstremaliajai situacijai, laikiną prieglobstį Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančiose priedangose galėtų rasti visi kurorto gyventojai – konstatavo posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktos įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat veiklos nevykdantys gyventojai, kurie turi nesumokėtų mokesčių, iki š. m. rugpjūčio 31 d. dar gali kreiptis į VMI ir pateikti prašymą sudaryti mokestinės paskolos sutartį (toliau - MPS) be...


Nuo karantino metu galiojančių draudimų vykdyti veiklą nukentėjusiems kurorto verslininkams tiesiama pagalbos ranka – Savivaldybės tarybos sprendimu, nustatytus kriterijus atitinkantiems verslo subjektams bus taikomos mokesčių lengvatos.


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Kiek Palangos mieste registruotų įmonių nukentėjo nuo COVID-19? Kiek iš jų paprašė laikinai atidėti mokestines prievoles?„Palangos tiltui“ tai komentuoja Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas: "Šiuo metu neigiamą COVID-19 poveikį patyrusių įmonių, kurioms automatiškai taikomos VMI pagalbos...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Kaip informavo „Palangos tiltą“ Laima Domarkienė, Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos atstovė spaudai, Palangos įmonės gaus apie 478 tūkstančius eurų negrąžintinų subsidijų dėl COVID-19.


Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos...


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 06 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius